LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
28.Kolomazník 10516
29.Lebloch 10412
30.Černý 10375
Bouldry:
28.Obal 9703
29.Horáček 9700
30.Šťastný 9600
Hory:
20.Tomasu 3348
21.Magič 3304
22.Rojko 3282

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192724 cest
Nové přelezy:
Warcraft I 7C/7C+
Guin DJ 7c
Save Your 7C
Low Gravit 8A+/8B
Teplákovej 7C
Lízni Si A 8A+
Keyman 8A
Tornado Lo 7b
PXT 7b+
Terapia De 7b

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Prysk - Prysk
Boulder v síti - Praha 3

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - České Budějovice
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První číslo lidé&HORY v roce 2008

-pr-

Vážení čtenáři, v roce 2008 se časopis lidé rozrostl o další 4 strany, změnu doznala i grafika a sazba. Obsah a struktura časopisu, stejně tak i jeho cena, zůstávají stejné.

Kdo si chce letošní zimu užít na skialpech, sněžnicích, ledech nebo freeridových lyžích a snowboardu, musí zdvihnout kotvy a za pořádným sněhem vyrazit, stejně jako loni, do vyšších hor. Většina z vás volí Alpy a právě pro vás jsme připravili téma prvního čísla 2008: „Skialpinismus a horské chaty“. V něm najdete několik zajímavých tipů na túry v Alpách, ale zároveň z něj vyčtete řadu praktických informací, které využijete při jejich realizování. Téma doplňuje i 8 kartiček s dalšími túrami a rozkládací panorama s přehledem chat na území rakouských Alp se zimním provozem.

ČLÁNKY:


Na str.6-8 prozradí čtenářům své plány na sezónu 2008 osobnosti Smíchovského festivalu alpinismu.
Náš letitý spolupracovník a odborník na problematiku lavin, Jaromír Charvát, vás na str. 14 seznámí s uznávanou a u nás méně známou metodou redukce lavinového rizika Stephana Harveye.
Jednou z mnoha adrenalinových akcí, které pořádá náš časopis, je SNOW CAMP určený pro skialpinisty, freeridisty a milovníky sněžnic. Jaký byl ten letošní prozrazuje reportáž na str. 15-17.
Odpověď na otázku - „Jak chutná skialpinismus na Islandu?“ - najdete na str. 18-19
Strana 20 patří vzpomínce na legendárního Sira Edmunda Hillaryho.
Asi nejvýznamnější horolezeckou událostí roku 2008 byl výstup na K2 v rámci Czech mountaineering expedition K2 Ostrava 2007. Na průběh této expedice zavzpomíná v rozhovoru Roman Langr – horolezec, který pořídil mnoho filmového a fotografického materiálu a dostal se až těsně pod vrchol.
Chůze na sněžnicích si získává stále větší oblibu. Proč tomu tak je, poodhalí článek na str. 54-55.
Výborný lezec a ještě lepší fotograf, Pepe Piechowicz, si s kamarády udělal lezecké prázdniny přímo pod El Capitanem. Krásy NP Yosemite a kouzlo této akce budete moci nasát na str. 58-60.

SERIÁLY A PRAVIDELNÉ RUBRIKY:


V rubrice „Osobnosti“ – se představuje extrémní horolezec a specialista na big wally Stefan Glowacz.
Seriál „Skalky“ se v č. 1 dočkal své zimní varianty. Na skalách ve Víru se sešla parta nadšenců a postupně zde vybudovala ledovou stěnu.
Vláďa Procházka si v rubrice „Metodika“ tentokrát vzal pod drobnohled postupové jištění.
Již sedmý díl „Československých a Českých himalájských expedic“ čtenáře seznámí s nejdůležitějšími momenty a úspěchy českých expedic v letech 2005 a 2006.
„Jihoamerické vrcholy“ tentokrát převzali do své režie Martina Křenová a František Červinka, kteří jsou na jednoroční expedici v Jižní Americe. Jejich prvním vrcholem byl vulkán San Jose.
Nádherné skialpové túry se dají podnikat i v Tatrách. O jedné z nich v okolí Zbojnické chaty vypráví i autor vybraného textu do čtenářské rubriky „Túra, na kterou nezapomenu“.
Závěr časopisu je věnován backcountry skiing, novinkám a testům outdoorového vybavení.
Poslední strana informuje kromě novinek v rámci OeAV také o nových programech pro podporu sportovního rozvoje alpinismu na rok 2007/2008.

Příjemné počtení a hezký zbytek zimy přeje za celou redakci
Daniel Polman        

Daniel Polman   [úpravy] 12:33 05.03.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 grafika08:38:55 06.03.2008
to jsem teda zvedavej. ta grafika byla doposud naprosto tragicka - co clanek, to pismo a barva...
joudaodpovědět 

 Foto dne:
Sag 3
Kartal Yuvasi, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (188407)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Wie Ni Waagt, Ni Klimt 6c+ Ussassai
Woman Rock 6a+ Ulassai
Low Gravity 8A+/8B Křížový Vrch
Lízni Si A Hrej 8A+ Křížový Vrch
Keyman 8A Křížový Vrch
Nově komentované:
Bella Monella 6a Bassilandia
Savra Ext. 7b+ Leonidio
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum
First Kiss 7a Wadi Rum

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Snad to nikoho neodradí | Kolebka | Re: Deratizace, | Re: Deratizace, | Deratizace, | ptám se pro kamaráda | Re: + | Není sport jako sport | Re: do pohody se hoď | Re: do pohody se hoď |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (17)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (15)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (13)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
ČHS: rozjíždíme paralezení v Česku (6)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 | Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 712 
 Někdy ano 
 698 
 Ne nepoužívám 
 731 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.