LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climbing is my life!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192773 cest
Nové přelezy:
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+
La Bongada 8c+/9a
Warcraft I 7C/7C+
Guin DJ 7c
Save Your 7C

Stěny
ZŠ Dukelská - Příbor
Hotel Impuls - Havířov
Venkovní lezecká stěna ZŠ Habrmanova - Česká Třebová

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
HUDYsport - Jičín
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MFA Praha Smíchov 2015 - nedělní report

V neděli vyvrcholil jeden z nejúspěšnějších ročníků MFA

smSlovní spojení „listopadové nedělní ráno“ v nás evokuje ospalou, ponurou podzimní náladu. Je to přesně čas, kdy je potřeba to rozsvítit a nakopnout se po zbytek dne. A takový Mára Holeček – nejvýraznější domácí osobnost současného alpinismu – je skvělý nakopávač.

S humorem a nadsázkou povyprávěl o jeho lásce z posledních let, kterou je jihozápadní stěna Gasherbrumu I a další vábivé vrcholy. Nechyběla samozřejmě ani zmínka o té úplně největší lásce - dcerce Viktorce.

A program se rozjel jako po másle – na pódium přišel Honza „Tráva“ Trávníček za doprovodu jeho partnerky Miri Jirkové a kluků z Betonski Teamu, aby povyprávěli o letošní expedici „Manaslu na máslu“, při které dali přednost zachráně lidského života před vábením vrcholu. Sklidili zasloužený respekt a potlesk!

Krátce po poledni diváky napumpoval adrenalinem první blok těch nejlepších filmů sezóny – European Outdoor Film Tour.

České sportovní lezení je díky Adamovi na absolutní špičce a přesně tam, jak ve svých přednáškách prezentovali, směřují i dvě velké naděje – Markéta Janošová a Eliška Adamovská.

Vyběhnout na skialpových lyžích osmitisícovku a ještě ten samý den ji sjet na lyžích? Ano, je to možné a i tací blázni v dobrém slova smyslu žijí mezi námi. Není jich mnoho na světě a jednoho zástupce velmi úzké skupiny těch nejlepších extrémních skialpinistů najdeme v sousedním Polsku. Andrzej Bargiel proměnil plátno v bránu do světa těch nejšílenějších výkonů na lyžích, jaké lidstvo pamatuje.

Černý kůň zahraničních hvězd se rozjel v pořádném tempu! Držitel ocenění Zlatý cepín a přední postava nesmírně silné slovinské generace Luka Lindič povyprávěl o svých splněných snech. Jsou jimi extrémní cesty v nejvyšších stěnách v Himálaji a Karakoramu. Běžný smrtelník si takové sny může nechat zdát, Luka je žije a diváky do nich nechal nahlédnout. Další hřeb letošního ročníku!

A pak přišlo finále – Adam Ondra. Skromný kluk, který svými kousky na skalách i při závodech nenechává nikoho na pochybách, že je nejlepším lezcem, přišel skvěle naladěn. Aby také ne, vždyť týden před festivalem vybojoval celkové prvenství v SP v lezení na obtížnost. Adam dokázal svou vášen pro lezení promítnout i do přednášky, která se stala tou nejkrásnější tečkou za 12. ročníkem MFA.

Cenu Johanna Stüdla za nejlepší přednášku si (již po několikáté) odnesl Mára Holeček.



















Adam Ondra


Foto: Jakub Müller Milisphoto.eu., Jan Ticháček Jantichacek.com.

Více viz: www.festivalalpinismu.cz.

Dan Polman   [úpravy] 06:59 23.11.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Sicílie
Revenge
 Databáze cest:
Všechny cesty (191559)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdbŔ§Ŕ˘%2527%2522\'\"
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdb'"
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdb
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdb'||DBMS_PIPE.RECEIVE_M
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdbRZD3KIXx'; Waitfor Del
Nově komentované:

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli |

 Kde to vře:
Beauty of Aurina (169)
EP v ledolezení Bern, Švýcarsko (94)
lidé&HORY 5/2025 (13)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 772 
 Někdy ano 
 781 
 Ne nepoužívám 
 808 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.