LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
27.Suchan 10532
28.Kolomazník 10516
29.Lebloch 10412
Bouldry:
27.Ďurech 9759
28.Obal 9703
29.Horáček 9700
Hory:
25.Petr 2960
26.Novák 2688
27.Chomová 2670

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192776 cest
Nové přelezy:
Periferie XIa
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+
La Bongada 8c+/9a
Warcraft I 7C/7C+
Guin DJ 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

32 let v ledu

Mont Blanc

small3. července při svém výstupu v masivu Mont Blancu narazili dva turisté na zmrzlé tělo.

Jednalo se o tehdy 23 letého horolezce Patrice Hyverta, který se ztratil 2. března 1982 poté, co ho na sestupu uvěznilo špatné počasí. Tělo bylo nalezeno v nadmořské výšce 2720 m v blízkosti horské chaty Couvercle (2687m).
Mrazem zachovalé tělo bylo okamžitě identifikováno, protože u něj byly nalezeny jeho doklady i veškeré jeho vybavení.

Zhruba před 32 lety, se Hyvert (mladý horský vůdce a rodák z Chamonix) pokusil o sólo výstup na Mont Blanc přes ledovec Nang. Z vrcholu měl naplánováno sestoupit na lyžích. Je pravděpodobné, že se mu podařilo vystoupit až na vrchol a pak, že se pak ve zhoršujícím počasí pokusil sestoupit přes kuloár Whymper, kde zůstal.
Ve stejný den byl ve sněhové bouři zastižen i známý horolezec Jean-Marc Boivin, kterého, na rozdíl od Hyverta, našli záchranáři až po dvou dnech.
Hyvertova otce Gerarda zpráva o nálezu a zejména o vyproštění těla jeho syna šokovala. Gerard prohlásil:
"Jsem horal a tak bych dal přednost tomu, aby zůstal tam, kde zahynul. Je lepší být v horách, než v rakvi.”


Mont Blanc




Zdroj:

Na Mont Blanku našli tělo horolezce, který zmizel před 32 lety

JirkaS   [úpravy] 10:36 16.07.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 r.i.s.08:49:41 17.07.2014
má pravdu předseda
kwjetodpovědět 
 situace..14:04:59 18.07.2014
neležel tam vedle něj profesor mc donald?
odpovědět 

 ...20:25:33 19.07.2014
Vy nečetli a přesto rozmrazili? Bystrý národ...
odpovědět 

 Foto dne:
Sicílie
Revenge
 Databáze cest:
Všechny cesty (191560)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Can I Ask You A1 1 @@IL1zo
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdbŔ§Ŕ˘%2527%2522\'\"
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdb'"
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdb
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdb'||DBMS_PIPE.RECEIVE_M
Nově komentované:

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
termín se používá i v průvodci | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli |

 Kde to vře:
Beauty of Aurina (170)
EP v ledolezení Bern, Švýcarsko (94)
lidé&HORY 5/2025 (12)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 772 
 Někdy ano 
 782 
 Ne nepoužívám 
 808 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.