LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP v ledolezení Brno (06.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5838 lezců
1192774 cest
Nové přelezy:
Beer From 8A
4 Low 8C
Chewbacca 8A+
La Peregri 8A+
Le Frigo 8A+
November R 8A+
La Bongada 8c+/9a
Warcraft I 7C/7C+
Guin DJ 7c
Save Your 7C

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: Goosfraba 8c+ flash v Arcu atd.

Na závěr svého pobytu v Arcu se Adamovi Ondrovi podařilo flashnout cestu Goosfraba 8c+. Podívejte se na videozáběry nejen z tohoto přelezu, které Adam z pobytu v Arcu zveřejnil na síti.

"Sezóna v Arcu pro mě skončila a jsme zpátky doma. Poslední dva dny jsem neprojektoval nic super těžkého, některé projekty jsem nechal na příští sezónu a poslední dva dny jsem se věnoval lezecké oblasti Padaro 🇮🇹 Byla tam taková skvělá, krátká cesta, kterou jako první vylezl Stefano Ghisolfi a jmenuje se Goosfraba 8c+, kterou se mi podařilo flashnout 💪
Jediným zdrojem bety bylo video Stefana a Silvia Reffa, v cruxu (od 1:50) jsem pořádně neviděl, který stup Silvio používá pro zapatování, mezitím jsem uklouzl a pak nastaly těžké chvilky při poskočení z pravé ruky do dobrého chytu,"
napsal Adama v upoutávce k videu.

Viz:



Před tím Ada zveřejnil video z "Diretta Italo-Spagnola, 8b+ na pětistupňové plotně s notoricky známými výhledy na Arco. Je to skutečné - 8b+ v plotně, která má opravdu slušné chyty, ne jen samé žiletky ☝️"

Viz:



A zde je ještě jedno předchozí video o onsight pokusech:



Přelezené cesty najdete v Adamově deníčku na Lezci zde:

Deníček - Ondra Adam (dipsy)


Standa Holec   [úpravy] 17:42 01.04.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Vazne flash?19:54:44 01.04.2022
Jsem myslel, ze RK (Jojo) uplne neni flash. Ono totiz ac se to nezda, tak fakt, ze jsem jisten hned od zacatku dava mnohem vetsi jistotu a snizuje overgrip chytu do prvniho. Hm...
 Karlosos
 Re: Vazne flash?22:18:34 01.04.2022
Ano, vážně Flash. Pěkný výkon a pěkná podívaná. Díky za všechna Adamova videa. Je to jedna velká bezedná studna motivace.
 Bída
 Re: Vazne flash?22:51:09 01.04.2022
To byla recnicka otazka, samozrejme, ze to flash neni.
 Karlosos
 Re: Vazne flash?11:54:00 02.04.2022
Ano, vážně. Je přípustné mít z bezpečnostních důvodů předcvaknuté první jištění. O RK by se jednalo v případě dalších pokusů a zároveň by zůstaly předcvaknuté alespoň dvě presky.
 Pájos
 Re: Vazne flash?19:10:02 02.04.2022
Takže když budeš mít první v 10 metrech, tak je v pohodě ho mít cvaklej? Ne, není, nebylo a nebude, prostě to není flash, tečka. Sorry jako. Si tam měl dát bouldermatku.
 Karlosos
 Re: Vazne flash?21:13:12 02.04.2022
Preso takhle nízko v převise cvaknes snadno ze země.
 pbla4024
 Re: Vazne flash?10:40:04 04.04.2022
Jsem dlouhý, takže kde mám cvaknuto ze země, tam mnozí menší dělají nástupový boulder bez jištění. Tohle není problém cvaknout lasem vlastnoručně ze země. Pak není rozdíl, jestli jsem jako dlouhý ještě stál při cvakání na zemi, nebo lasoval. Na druhou stranu našáhlovat si vysoký první tam, kde to ze země nejde zařídit vlastnoručně, není košer, pokud chci flash nebo os. Naopak umístit si expresky šáhlem nevnímám jako ojeb.
 Variant

 Foto dne:
Sicílie
Revenge
 Databáze cest:
Všechny cesty (191560)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Can I Ask You A1 1 @@IL1zo
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdbŔ§Ŕ˘%2527%2522\'\"
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdb'"
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdb
Can I Ask You A1 1 MmzHrrdb'||DBMS_PIPE.RECEIVE_M
Nově komentované:

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
termín se používá i v průvodci | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli | Re: místňáci by spíš řekli |

 Kde to vře:
Beauty of Aurina (170)
EP v ledolezení Bern, Švýcarsko (94)
lidé&HORY 5/2025 (12)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC v.44 | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 | Pohorky Mammut vel 8,5 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 772 
 Někdy ano 
 782 
 Ne nepoužívám 
 808 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.