LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
34.Reich 10254
35.Duchoň 10231
36.Lank 10212
Bouldry:
34.Obal 9500
35.Oliva 9459
36.Ďurech 9456
Hory:
28.Kulajta 2726
29. 2726
30.Nehasil 2710

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5776 lezců
1176284 cest
Nové přelezy:
The Hive 8a
Afterburne 9
Dášeňka 8A+
Nuda V Jab 9+/10-
Majster N 9
Samara Off 9/9+
Mouchy Sně 7C
Anna Karen 9-
Fahrkarte 9
Malej Bejk 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nejenom na skalách...

Smrt turisty v Jordánce

Na Novinky.cz se pod titulkem „Ve Vysokých Tatrách zahynul český turista“ objevil článek odvolávající se na horvorca ATE:

Ve slovenských Vysokých Tatrách zahynul v úterý další český turista. Osudným se mu stal skupinový výstup na Lomnický štít. Turista při výstupu uklouzl a zřítil se do strže. Pád do zhruba stometrové hloubky nepřežil.

BRATISLAVA - "Ve skupině byli tři Slováci a jeden Čech. V jednom ze žlebů pod západní stěnou Lomnického štítu český turista uklouzl na sněhu a padal asi sto metrů. Když jej ostatní objevili, jeho tělo už nejevilo známky života," řekl Novinkám mluvčí Letecké záchranné služby Air Transport Europe Pavol Svetoň.
Podle mluvčího se členové skupiny znali jen krátce. K výstupu na Lomnický štít si vybrali tzv. Jordánovu cestu z Malé studené doliny.
"V této oblasti je zcela zakázán vstup bez horského vůdce a v současném období stále platí zimní uzávěra horských chodníků," upozornil Svetoň.
Vrtulník Letecké záchranné služby transportoval tělo mrtvého Čecha do Starého Smokovce. Turistovu totožnost se zatím nepodařilo zjistit.
(12. 6. 2007 Ivan Vilček (Bratislava), Právo, Novinky )

Zajímavé je, že po čase nehovoří o každé oběti hor jako o horolezci. Koneckonců se jednalo o známou sestupovku. A ta je vedená jako II. v klas. UIAA. Tedy horolezecký terén...

Len   [úpravy] 15:18 12.06.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 info na idnes16:03:03 12.06.2007
http://zpravy.idnes.cz/ v-tatrach-zemrel-cech-spadl-z-lomnickeho-stitu-f48-/ zahranicni.asp?c=A070612_142134_zahranicni_mia (odstran mezery pred lomitky)
rickodpovědět 

 Foto dne:
Mont Blanc du Tacul
Chérécouloir
 Databáze cest:
Všechny cesty (186312)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
16 7 Paní Skála
Karnak VIIc Prachov
Auf Teufel Komm Raus 6a Teufelsrast
Neuer Osterweg VIIIb Kleiner Zschand
Pfingstweg VIIIa Kleiner Zschand
Nově komentované:
Přímá Hrana Bouří VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Bušidó 9 Srbsko
Práce Šlechtí IXa Labské Údolí - Levý Břeh
Zlomený 7B Okolí Jítravy
Adios Cegoníto IXb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Bor | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Re: Gratulace | Re: Zakaz ? | Re: Gratulace | Gratulace | Re: Samizdat | Re: Zakaz ? | Samizdat | Re: Zakaz ? | Proč tydle vofuky? | Re: Zakaz ? |

 Kde to vře:
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (37)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
Zapomenuté šťáradlo | Petzl Actic Core čelovka | Pánské Bullit Ocun | Adr spolu lezení | campus, posilovací deska | Turistické mačky | Prodam dětský sedák webee kids ocún | Testarossy | Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2357 
 Ne 
 2571 
 Nevím 
 1788 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.