LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5788 lezců
1178634 cest
Nové přelezy:
Korova Mil 9
Medvědice 7C+
Výlety Do Xa
Přepište D 7C
Festivalov Xa
Procesor 11/11+
FOX Racing 7C
Hydraulika 7C
Chameleon 10
Jedna Ruka 10-

Stěny
Squash Arena Liberec - Liberec
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo
Skatepark - Jablonec Nad Nisou

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové cesty na Rovišti

Před pár týdny inzeroval Petr Resch několik nových cest na Rovišti a stejně tak několik otevřených projektů. Zákopčaník předvídal na víkend tropy, v Juře všechno proteklý, tak jsme na víkend jeli k vodě.

Ve skalách nás přivítala celkem slušná skupinka plzeňáků, bohužel chyběli Martin se Štěpánem, užívající si předmaturitního stresu. Pro seznámení se s klasifikací jsme nejdřív vylezli pár lehčích cest (dvě) a potom i traverz „Roll over it“. Pak přišel čas vyzkoušet nějaké projekty. Nejprve ten vpravo od „Nového koření“ a potom napřímení „Obladi oblada“. Pražící slunce ale nebylo zrovna nakloněno přílišným výkonům a tak mi v obou projektech zůstalo k dořešení po jednom kroku. Vedra, které lezení téměř znemožňovalo, jsme s naturalizovaným slovenským plzeňákem Markem Leitmanem využili k vymýšlení různých kombinací. Podařilo se nám teoreticky propojit cestu celou stěnou, ale možná to byl jenom úpal J. Nicméně Marek přelezl kombinaci „Lídy“ a „Čáry života“ (lezenou zřejmě už dříve), kterou jsme si pracovně pojmenovali „Lídina čárka“ s klasifikací kolem 9. Pak už mi nezbylo než čekat až se co nejvíce ochladí, abych mohl zkusit další z místních top cest – „Zlaté koule“. Čekání se vyplatilo a s přicházející tmou jsem zaznamenal jejich OS.


Roll over it 10-

V neděli ráno přitáhly mraky, které držely teplotu v snesitelných mezích. Znovu jsem zkusil napřímení „Obladi“ a tentokrát bylo lezení o něčem jiném. Pro cestu bych navrhoval název „Helium“, obtížnost 10. Jelikož mě ale lezení vyneslo spíše směrem k borháku od Lídy, dolézal jsem jí, namísto „Obladi“. Potom přišlo na řadu prodloužení traverzu zleva od stromu. To se po nějakém zkoušení podařilo také – „Rock and Roll over it „ 10. A pak, pak jsme jeli domů.


Lídina čárka 9

Myslím, že za vhodných podmínek bude docela reálné přelezení projektu vpravo od Nového koření, obtížnost ale asi nebude nižší než 10+, určitě je možné přelézt „Rock and Roll over it“ s napojením na „Lídinu čárku“, to by mohlo být také k 10+, zejména bude zajímavý začátek Lídy, kde už bude mít většina adeptů řádně natečíno.

Rosťa Štefánek - HUDY Sport

Rosťa Š.   [úpravy] 14:42 24.05.2002Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 Dalsi prirustek - prima !
To to pribejva, tak uz pisu do databaze. A nebo Rosto, nechtel by sis zalozit konecne denicek na Lezci ??
Vis takovej denicek po letech, az se k nemu vratis, tak budes prekvapenej, jak dobre jsi lezl.
Navic je to nejjednodussi cesta, jak zadat cesty a podiskutovat o klasifikaci.
Jinak blahopreji a prijdu si ty prasky aspon prohlednout.
Zapsal: JirkaS, 15:24:03 24.05.2002
 Jištění
No já nevim, můj dotaz asi bude znít trošku naivně, ale fakt lezu jen krátce: Kde se dá sehnat to jištění jak je na tý první fotce? Sem se ptal v Hudáči a zatim to prý na skladě nemají. Já teda mám pocit že bych s takovým jištěním snad i nějakou tu desítku vysmah (zatím teda lezu jen pětky, ale to bude určitě tím Lanexem). Nebo že bych začal smažit nejdřív ty desítky a pak by byli v Hudy ochotnější? Teď fakt nevím... Jinak moje úcta (před těma cestama, teda. Mám natečíno už ze čtení)!
Zapsal: tomash, 22:16:16 24.05.2002
 
....prima, parada, jen tak dal......
Zapsal: Luk, 13:07:52 26.05.2002
 Slovenština
Rosťo, nejlepší plzeňák Marek hodně moc bazíruje na tom, aby se to jmenovalo Lídina čiarka ( po slovensky :-)
Zapsal: Luky, 20:44:09 26.05.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Cukrová homole
 Databáze cest:
Všechny cesty (186533)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Waldmeister 8+ Frankenjura
Abstieg 4 Felbertauern
N.n. (Block 19) 6A Felbertauern
Kreveta 6B Sklapsko
Remmedr Lettremme 5 Brattvåg
Nově komentované:
Festivalové Hrátky Xa Ostaš
Festivalové Hrátky Xa Ostaš
Kojot 7/7+ Tetínské Skály
Festivalové Hrátky Xa Ostaš
Festivalové Hrátky Xa Ostaš

 Nově v diskusi:
Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Metodika? | Metodika? | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost |

 Nové komentáře:
Re: Snad to zvladne | Re: Palec | Re: Palec | Palec | Re: Snad to zvladne | Re: Snad to zvladne | Re: Boj o život | Re: Snad to zvladne | Re: Snad to zvladne | Re: Snad to zvladne |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (58)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (15)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 131 
 50 dní v divočině 
 81 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 98 
 Andrea 
 89 
 Ashima 
 70 
 Barkley Marathon 
 112 
 B.I.G. - světové prvenství 
 90 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 93 
 Gálfy - Horský život 
 77 
 Jak se staví ledovec 
 73 
 JAMES - Století nad oblaky 
 100 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 93 
 Lezci z Manína 
 101 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 91 
 Operace Nos 
 84 
 Plamen nikdy nezhasne 
 75 
 Pohlednice z konce světa 
 84 
 Pomíjivost ledu 
 85 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 98 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 93 
 Rhapsodia Corcontica 
 84 
 Sama 
 90 
 Šampioni zlatého údolí 
 83 
 S lyžemi v oblacích 
 89 
 Tenaya Traverse Challange 
 91 
 Tenkrát na východě 
 81 
 Velká alpská silnice - 73 
 92 
 Za oponou velehor 
 127 
 Zápasník Dee Dee 
 94 
 Životní výprava 
 80 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.