LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)
SP boulder Salt Lake City (USA) (23.05)

Žebříček
Cesty:
34.Chejn 10225
35. 10178
36.Suchan 10171
Bouldry:
34.Kümmel 9350
35.Majdloch 9275
36. 9206
Hory:
5.Y 6736
6.Zaoral 6412
7.Švihálek 6070

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5731 lezců
1154329 cest
Nové přelezy:
Nejslabší XIa
Hardcore Xc
Daywalker 9+/10-
Férový Hrá 8B
In Geheime 9-/9
Sloní Pilí 9
A.D.I.O.Z. 9
Jumper 10/10+
No Name 10-
Přepište D 7C

Stěny
Loděnice FTVS - Praha 7
ZŠ Dukelská - Příbor
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Chironico

Pravidla

Krásná oblast, které brzy bude konec?!

Chironico je velmi známá navštěvovaná a lze říct klasická bouldrová oblast v Tessinu. Bohužel poslední dobou se to zde vymyká kontrole. Zakládá se oheň, což je zde přísně zakázáno, parkuje se na políčkách místních sedláků a kempuje se na cestách okolo všude okolo oblasti. Mimochodem volné táboření je v celém Švýcarsku přísně zakázáno!!!

Problém je v tom, že jestli se toto nezmění, bude Chironico pro bouldrování uzavřeno!!!



Řiďte se prosím následujícími pravidly:

  • neparkujte na loukách a polích, ale použijte parkoviště u kostela nebo před začátkem nezpevněné přístupové cesty.


  • žádný oheň!!!

    Nedodržení těchto zákazů může mít za následek pokuty ve výši několika set Euro!!!



    Tento víkend budou na místě místní lezci informovat příchozí o těchto pravidlech. Pokud ale jste jedni z těch nenapravitelných rebelů, radši zůstaňte doma a ani sem nejezděte! Dodržujte pravidla a pomožte nám zachovat tuto krásnou bouldrovou oblast. Mnoho pěkných zážitků při lezení a bouldrování.

    volně přeloženo

  • Milano   [úpravy] 13:41 26.05.2006Tisk 

    Reklama:


    Související články:

    Komentáře

         
    ...nové příspěvkyNový komentář 

     Doplnění13:57:57 27.05.2006
    Materiál vyšel před dvěma dny na Německém www.klettern.de, ale v trojjazyčné mutaci-D,E,F.
    Překlad sice je trocu volnější (ve zcela přijatelných mezích), ale bohužel je trochu zkrácený. Vypadl jeden podstatný odstaveček - dovoluji si ho doplnit (opět ve volném překladu) - vycházím z německé mutace:
    "Tento víkend budou na místě místní a budou  Vás přátelsky informovat.  Pokud ale budou proti očekávání  opět mezi návštěvníky nějací nepolešitelní rebelové, tak je prosíme, aby rebelovali pokud možno někde jinde a neohrožovali svým chováním  tuto nádhernou  oblast.  V krajním případě i s podporou policie - tím by to však bylo velmi nepříjemné pro všechny zúčastněné.  Tedy pomozte nám, aby to nedošlo tak daleko...."
    To je docela zajímavý precedens. Lokální chtějí mít doma klid na lezení a chtějí asi vycházet zadobře  s těmi, kteří do toho mají co mluvit - v tomto případě především s majiteli pozemků (to je  skupina, která je u nás často opomíjena, zatím stačí jako  ten "zlý" ochrana přírody). A když to nejde po dobrém, tak se to asi neobejde bez represí. Vzpomínám si na ty diskuze (tuším kolem Suchý hory a snad to nějak souviselo s cestovkama - pamatuji si to jenom matně), kdy zavolání policie k hříšníkům bylo  nálepkováno jako morálně zcela nepřijatelné.
    zdra
    hli
    Vladimír Vršovskýodpovědět 

     Foto dne:
    Otec
    Písečná Bouře, IXa
     Databáze cest:
    Všechny cesty (183782)
    Top cesty v ČR
    Top bouldery v ČR
    Nejnovější cesty:
    Mordor XIIb Adršpach
    Problém XIIb Adršpach
    La Cofradia Del Santo Reproche 7a Margalef
    La Cuenta Atrás 6c+ Margalef
    Petelki Najmu 8- Szczytnik
    Nově komentované:
    Black Shadow 10+/11- Krkavka
    Tobogán VIIc Hrubá Skála
    Black Shadow 10+/11- Krkavka
    Black Shadow 10+/11- Krkavka
    Musashi 7C Szcytna

     Nově v diskusi:
    Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Re: Dušičková spára | Nalezené lezečky - Slon, Tisá |

     Nové komentáře:
    Re: páska - nepáska | páska - nepáska | Re: Plošný zákaz | Re: logo čhs | Re: Tak teď už se členem stanu! | Re: | Nová cesta | Když marketingový guru neví co, | Re: v kontextu silniční dopravy | Re: Mágo |

     Kde to vře:
    Český horolezecký svaz má nové logo (29)
    Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (22)
    Zákaz lezení na Kozlovi (3)
    Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
    Bouldering na Kubu Island v Botswaně (2)
    SP v lezení Bali, Idonésie (2)
    Video: Adam Ondra leze prvopřelez cesty za 9a+ ve Slovinsku (1)
    Jana Švecová dala boulder Mild Abuse of Terminology 8B+ (1)
    Radek Votoček si zapsal třetí 9a: Intermezzo XY Gelöst, Rakousko (1)
    Petrohradské Padání 2025 (1)

     Nově v inzerci:
    Pohorky Garmont Tower 2.0 | La Sportiva BoulderX | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | Statická a dynamická lana | La Sportiva Ultra Raptor II | La sportiva | Cikánka | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 350-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Bouldermatka ocún moonwalk | Detske lezecky Evolv Venga 32 |

     Anketa:
    Líbí se vám nové logo ČHS?
     Ano 
     116 
     Ne 
     105 
     Nevím 
     46 

     Návody:
    Jak psát na lezce ...
    Lezecké mapy

     Partneři:
    Treking.cz
    Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

     lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.