LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
22.Novák 10756
23.Kalvas 10678
24.Jeliga 10634
Bouldry:
22.Břicháček 9903
23.Šlapák 9900
24.Nespoutaný 9881
Hory:
10.Procházková 5864
11.Sukačová 5842
12.Abt 5784

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1164181 cest
Nové přelezy:
Zwickmühle 8+/9-
Finger In 9
LSD 9/9+
Populär 9+
Speedy Gon 9
Fear The P 8a
Speedy Gon 9
Chasin´ Th 9
Der Pickni 8+/9-
LSD 9/9+

Stěny
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
WallClub - Sezimovo Ústí

Prodejny
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Praha 1
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

7. díl - Kanin, Slovinsko

Naše slovinská štace pokračuje v Bovci. Městečko v Julských Alpách je častým cílem českých turistů především v létě. Průzračná řeka Soča se svým malebným okolím nabízí skvělé možnosti pro raftování a jízdu v kajaku.

Kdo má pod sebou raději pevnou zem, nasedne na kolo. V okolních terénech si užijí své výletníci i vyznavači náročných trailů.

Málokdo ale tuší, že v horách, které ční nad břehy řeky Soči, se ukrývá ve výšce nad 2000 metrů nad mořem lyžařské středisko Kanin, z něhož je možno přejet na italské sjezdovky a vyřádit se nejen na upravených tratí, ale i ve volném terénu. A když ve volném terénu, tak samozřejmě na skialpech. Obě varianty jsou velmi blízké i lyžařské ikoně Slovinska, čtyřnásobné mistryni světa a olympijské vítězce Tině Mazeové. A právě excelentní světová slalomářka bude naší průvodkyní sedmým dílem třetí řady seriálu Skialpem to začalo.

S Tinou Mazeovou na sjezdovkách v Bovci

S Tinou Mazeovou na sjezdovkách v Bovci


Zdálo se skoro neuvěřitelné, že by si tahle slovinská hvězda udělala dva dny času na natáčení s Českou televizí. A stalo se! Možná i proto, že minulou zimu ukončila kariéru a najednou měla času přeci jen víc, než v době aktivního závodění. Právě o konci své aktivní závodní dráhy s námi mluvila velmi upřímně. Profesionálka každým coulem! Kameramani jí proháněli po kopci, ona dokonale předváděla, že umí. To všechno s okouzlujícím úsměvem. A ještě je pochválila, že jí při souběžné jízdě stačí. Hmmm, takovou poklonu si vyslouží asi málokdo.

Skialpová túra s Tinou Mazeovou

Skialpová túra s Tinou Mazeovou



Na skialp jsme s Tinou vyrazili v doprovodu místních horských vůdců na Prestrejeniško okno, podívat se ze slovinské na italskou stranu hor. Firn byl ráno ještě po nočním mrazu zmrzlý a na strmých svazích držely pásy jen silou vůle. Slunce ale pražilo. Pro výstup sice až moc, ale nutno uznat, že díky jeho síle jsme si pak sjezd užili. Tina by jistě přivítala tvrdší povrch, ale sama mluvila o tom, že skialp má v poslední době ze všech lyžařských disciplín nejraději. A stále častěji na túry vyráží. Zapojila se i do sbírání bodů pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem pro Hanku Doležalovou. Jo, a prý si máme do Slovinska vyrazit znovu co nejdřív – po ránu na lyže a na večeři do tepla k moři, jak to ráda dělá i ona sama.

Kolik bodů se podařilo posbírat pro Hanku Doležalovou

Kolik bodů se podařilo posbírat pro Hanku Doležalovou


Sedmý díl seriálu Skialpem to začalo vysíláme výjimečně  neděli 17. prosince, čas najdete na www.ceskatelevize.cz.

Nad Bovcem jsme točili i z letadla

Nad Bovcem jsme točili i z letadla


Alena Zárybnická a Jiří Hölzel




Alena Zárybnická   [úpravy] 09:59 15.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (184736)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Narovnání Rigo Stred 7- Rabštejn
Olhá Onda 6b Peniche
Zé Tó 6b+ Peniche
Rozpažková 6C Skály U Zahrádek
Levá Rozpažková 6B+ Skály U Zahrádek
Nově komentované:
Velká Voda VII Horní Skály
Severní Stěna VIIa Tisá - Velké Stěny
Breakdance 8+ Srbsko
Písecká 7 Zelený Vrch
Reinkarnace (Tichý Pláč) VIIb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: UFOni | Re: UFOni | Re: Grand Canaria | Re: Grand Canaria | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni |

 Nové komentáře:
Re: Velká gratulace! | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: Skalák | Re: ach ty titulky | Re: Skalák | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (68)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Černé dioptrické brýle (KEEN | Síte | Theory 44,5 | Jistítko pod Starostovou | Statická a dynamická lana | Puškáš - Tatry | Gabrielka - friendy a ballnuty | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1533 
 Ne 
 1777 
 Nevím 
 1064 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.