LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324
4.Sejbal 6951

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5699 lezců
1157310 cest
Nové přelezy:
Toruk Makt 7c
Bagheera 7C
La Coccine 8A
Samurai Ta 7C
Super Sant 7c
Bongo, Bon 7c
Herejía 8B
Sick And D 8A
Ready To F 8A+
Sogun 1L 7c

Stěny
Horská chata XL - Mariánská
Eliass - Ostrava
Gejzír - Karlovy Vary

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Mladá Boleslav

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ski Mountaineering World Championships – 2010

Zlato a bronz pro Karolínu Grohovou

ANDORRA – CANILLO - Od prvního do šestého března se středisko Canillo v Andoře stalo hlavním centrem skialpinistů z celého světa. Po úspěšném evropském šampionátu 2005 pořádá Andorra Mistrovství světa ve skialpinismu 2010. Hned v prvním závodě Vertical race má Česká republika třetí místo díky juniorce Karolíně Grohové.

Ta v neděli vyhrála na Mistrovství České republiky v běžeckém lyžování v Jablonci nad Nisou, o čtyřiadvacet hodin později už se radovala z bronzu na Mistrovství světa ve skialpinismu o dva tisíce kilometrů dál.
Andorra je malý stát, ukrytý vysoko v Pyrenejích mezi Francií a Španělskem. Pro českou reprezentaci to představovalo z Krkonoš cestovat nekonečných 20 hodin v autě se zastávkou a odpočinkem ve švýcarském Nendaz.
Nejzajímavější cestu ale absolovovala pozdější medailistka Karolína Grohová, která v sobotu a v neděli ještě závodila v Čechách na běžkách, protože je zároveň českou reprezentantkou v běžeckém lyžování. V neděli, po získání titulu na běžkách následoval rychlý přesun do Prahy a za chvíli už seděla v letadle do Barcelony. Odtamtud ji čekala ještě tříhodinová cesta v autě a v Soldeu se připojila k české reprezentaci ve skialpinismu v jedenáct hodin večer. Za pár hodin už stála spolu se 184 závodníky z třiadvaceti zemí na startu prvního závodu šampionátu – Vertical race. Startovalo všech pět českých závodníků, spolu s Karolínou ještě další juniorka Petra Volfová, Radek Groh a Ondra Fejfar v kategorii Espoir (do 23 let) a senior Michal Štantejský. V závodě Vertical race trasa vede jenom do kopce a závodí se s minimálním povinným vybavením. Převýšení pro juniorské kategorie bylo 490 výškových metrů, Espoir a seniory čekalo 880 metrů stoupání do vrchu. Trasa závodu byla stejná, jako na evropském šampionátu v Andoře 2005. Největší naší nevýhodou byly příliš vysoko položené trasy závodu, startovalo se v případě seniorů ve výšce 1680 metrů , v případě juniorů dokonce 2070 metrů nad mořem. Cíl byl pro všechny kategorie stejný na vrcholu Tossal de la Llosada a ten byl v nadmořské výšce 2560 metrů. To jsou výrazně vyšší hory, než má naše republika, a je škoda, že jsme neměli možnost delšího aklimatizačního pobytu před šampionátem.
O půl jedenácté odstartovaly kategorie juniorů a kadetů a o necelou půlhodinu později už měla Česká republika zásluhou Karolíny Grohové svoji medaili. Petra Volfová závod dokončila na šestnáctém místě. O hodinu později startovali i ostatní čeští závodníci, a po přestupu do kategorie Espoir se Radek Groh a Ondra Fejfar za sebe zařadili na patnáctou a šestnáctou příčku, Michal Štantejský skončil v hlavní kategorii mužů na čtyřicátémšestém místě.
O dominanci světových velmocí skialpinismu hodně napoví fakt, že teprve na devatenáctém místě došel mezi seniory do cíle Nejc Kuhar ze Slovinska, před ním se umístili výhradně závodníci ze Španělska, Itálie, Francie a Švýcarska.
Mistrovství světa bude pokračovat ve středu závodem Individual race Senior, startovat budou Radek, Ondra a Michal. Ve čtvrtek potom bude čeká Karolínu a Petru jejich individuální závod. Podle středečních výsledků se rozhodne ještě o startu jedné dvojice seniorů v pátečním závodě Team race, a potom se česká reprezentace vydá na cestu domů.
V sobotu jsou na pořadu štafety a na ty nemá Česká republika v Andoře dostatečný počet závodníků.



VÝSLEDKY:
CADET WOMEN:
1. Borgnet Louise France 30:33:8
CADET MAN
1. Palzer Anton Germany 22:58:6
JUNIOR WOMEN
1. Fiechter Jennifer Switzerland 27:39:6
2. Cazzanelli Allesandra Italy 29:09:6
3. Grohová Karolína Czech republic 29:26:00
16. Volfová Petra Czech republic 37:47:04
JUNIOR MAN
1. TISSIER Alan Switzerland 21:24:1
ESPOIR WOMEN
1. Miró Varela Mireia Spain 50:11:0
ESPOIR MAN
1. Jornet Burgada Kilian Spain 39:50:8
15. Groh Radek Czech republic 48:39:4
16. Fejfar Ondřej Czech republic 48:58:1
SENIOR WOMEN
1. Pedranzini Roberta Italy 48:25:5
SENIOR MAN
1. Jornet Burgada Kilian Spain 39:50:8
46. Štantejský Michal Czech republic 47:36:6

Štěpán Pleskač -vedoucí české výpravy na MS












Štěpán Pleskač   [úpravy] 20:04 03.03.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181576)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hhey Fill 6A Brione
Nik Nose 6B Brione
La Cozza 6B Brione
La Capinera 6C+ Brione
Toruk Maktó 7c Siurana
Nově komentované:
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon
Herejía 8B Crevillente
Herejía 8B Crevillente
Semiramis 7B+ Pod Hradem

 Nově v diskusi:
Re: Tekuté mágo pro Gym | ČT2 -Slavná story z USA 80 let, vydržte do 10. minuty | Re: Tekuté mágo pro Gym | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Tekuté mágo pro Gym | Tekuté mágo pro Gym | volná místa na kurzu CWI březen | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | Re: AO už nehraje hru na lezci ? |

 Nové komentáře:
Re: Vítr v zádech | Inu | Re: nejrychlejší přelez 9A ? | Re: Vítr v zádech | Re: Vítr v zádech | 100% ? | Re: nejrychlejší přelez 9A ? | Re: Full | Re: Vítr v zádech | Re: Vítr v zádech |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (24)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (13)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (13)
Realizace 10? (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)

 Nově v inzerci:
Scarpa Phantom Tech 43.5 | Boty Dynafit TLT 3 vel. 38 | Mačky BD | Msr vařič | Scarpa Furia Air | šáhlo | Letní spacák Trimm | Set karabin a expresek | Kletterführer Elbsandsteingebirge Ostteil | Kletterführer Elbsandsteingebirge Südteil |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1018 
 Ne 
 995 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.