LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
5.Stribrny 11700
6. 11681
7.Mokroluský 11596
Bouldry:
5.Stráník 10681
6.Jungling 10628
7.Popovský 10528
Hory:
19.Punčochář 3751
20.Hess 3708
21.Novotný 3598

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5713 lezců
1146935 cest
Nové přelezy:
2015 7C
Holokaust 8A
Traversia 7C
The Wire 7C
Scorpius 7c
Onda Verde 9
Millennium 7c+
Akro Kalym 7c+
Olympic Dr 7C
TCHAO Wild 7c+

Stěny
Ultra Ant Club - Týnská - Praha 1
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Singing rock caffé - Vysoké Tatry

Prodejny
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Rock Point Liberec - Liberec 1
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jean-Christophe Lafaille

Nejlepší francouzský alpinista a jeden z nejprogresivnější lezců na světě Jean-Christophe Lafaille zřejmě zahynul na Makalu, páté nejvyšší hoře na světě. J.C.Lafaille se pokusil o první zimní dosažení vrcholu vůbec. Měl v úmyslu dosáhnout cíle sólo, bez veškeré pomoci jiných lezců, pouze s manželkou a kuchaři v základním táboře. Naposledy se ozval z výšky přibližně 7600 m, odkud chtěl vyrazit k vrcholu. Předpokládá se, že spadal do trhliny. Jelikož v Base campu kromě kuchařů a manželky nebyl nikdo, kdo by mohl přijít na pomoc, byla vyslána helikoptéra, která zpozorovala jeho vrcholový stan, ale žádné stopy života nenašla.
J.C.Lafaille byl v posledních lezech zřejmě nejlepší himalájským lezcem. Mezi jeho nejvýznamnější výstupy patří vůbec první sólo výstup na osmitisícovku v zimě (Šiša Pangma), v roce 2003 vylezl během dvou měsíců na tři osmitisícovky (Nanga Parbat -nová cesta Tom, Dhaulagiri -sólo a Broad Peak alpským stylem), nové super obtížné cesty vytyčené sólo na Drus, Grandes Jorasses  a masív Mont Blancu. Mimo to vylezl sólo v 7c+ Ceüse. Čest jeho památce.


Petr Vaculík (Caco)   [úpravy] 17:19 02.02.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Čest jeho památce18:11:08 02.02.2006
Čest jeho památce, klobouk dolů. škoda ho.
ouzinodpovědět 

 Škoda18:20:08 02.02.2006
Tohle byl opravdu Pan Horolezec
Bobanodpovědět 

 risk09:08:45 03.02.2006
Takový pán horolezec asi musí tak trochu s takovým koncem někdy počítat...ale škoda ho, je to drak...
žlutýodpovědět 

 Solo09:30:23 03.02.2006
Byl to solista a takovi dlouho nevydrzi.Nechtel bych byt jeho manzelkou.Kazdy si uvedomuje to riziko pri lezeni, ale vedome se pohybovat na hrane a pritom zit spokojeny zivot s hromadou lidi kolem, co me maji radi je dost husty. Je to hodno obdivu a zaroven kritiky.Nelze se otirat o soukromi neznameho cloveka,udelal spoustu skvelych vystupu a vzdycky pro me bude superlezec. Ale ja osobne povazuju horolezectvi za pratelstvi dvou lidi na lane, kde vyvazuje radost z lezeni a adrenalin pocit zodpovednosti a kamaradstvi. Cest jeho pamatce,uprimnou soustrast manzelce.
Bacaodpovědět 

 Kde jsou hranice?10:30:14 03.02.2006
Chtěl posunout hranice zase o kus dál, což se mu podařilo, a takových lidí je málo, strašně málo nelze nic než obdivovat, na druhou stranu bych nechtěl být ta manželka, tu objdivuji ještě více, škoda ho. Párkrát jsem byl sám někde vysoko a je to takový divný pocit, ve dvou je to lepší, a hlavně je sranda i když jde do tuhého  :-))).
Upřímnou soustrast pozůstalým
Jose prasečí hlava-Josef Lukášodpovědět 

 vyjadreni jeho manzelky08:43:57 04.02.2006
Zkusim vam prelozit v moji mizerne cestine co Katia Lafaille napsala na oficialni webove stranky www.jclafaille.com, cekala na neho pod kopcem, jak bylo jisty ze se manzel nevrati napsala takovou zpravu:
Tuto stredu 1 unora vracim se do Nepalu.
4 unora pujdu jeste jednou se podivat helikopterou na Makalu (stejnou trasou, jak uz letela helikoptera pri hledani 31 ledna). Budu znovu hledat stopy meho manzela v obrovitanskych Himalaji a reknu mu "na shledanou" od sveho maleho "prcka" Tom... a Jeremi.
Vezmu potom jeho vybaveni v BC nez se vratim do Katmandu.
Dekuju za čest kterou vyjadrujete Jean-Christophovi, tatinek, manzel, horolezec vyjimecny a nenahraditelny.

Kryzakodpovědět 

 Foto dne:

Happburger wand
 Databáze cest:
Všechny cesty (183557)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Panaderia Con Un Chulo 7B Alcañiz
Esquina Magnificulo 7A Alcañiz
Cerete 7A+ Alcañiz
Anfibio 7B Alcañiz
Recolector De Cítricos 7B Albarracín
Nově komentované:
Lapálie 5 Nečtinská Skála
Neznámá 3 Nečtinská Skála
Chocholorzas 6C Albarracín
Charkot 7- Lutowiec
Charkot 7- Lutowiec

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov |

 Nové komentáře:
D | Re: Jungle | Komplet zpravodajství | Re: parkour | Re: parkour | Cvičenci | Na Moravě | parkour | Jungle | Re: ? |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (59)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (30)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Severní stěna Eigeru (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (17)
Zákaz lezení na Kozlovi (16)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (12)

 Nově v inzerci:
Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1711 
 Ne 
 1645 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.