LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Středně velkou lavinu odpružíš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12606
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5714 lezců
1146953 cest
Nové přelezy:
2015 7C
Holokaust 8A
Traversia 7C
The Wire 7C
Scorpius 7c
Onda Verde 9
Millennium 7c+
Akro Kalym 7c+
Olympic Dr 7C
TCHAO Wild 7c+

Stěny
Hala TSC - Turnov
ZŠ Kladruby - Kladruby
BalvanBoulder - Horažďovice

Prodejny
HUDYsport - Jičín
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz


Komentáře

Nový komentář 

 Zazitek z Rathenu
Bylo to jeste v dobe kdy se pres prevoz do Rathenu jezdilo za vychodni menu, kdy jsme se Standou take vydali na Höllenhund. Presne jak popisuje Jarda, kdyz jsme dosli pod stenu, nas zamer se rozpustil ve stinu tohoto majestatneho obra. Co ted, vrchol se ztracel nekde u nebe a my byli na pisku podruhe. Nastesti vpravo Höllenhunda se naklapela sotva polovicni rajbasova stenka. Kdyz jsem propocen vylezl malo jistenou cestou Haisse sand tusim se jmenovala, (VIIa ?) tak jsem si stenu, ktera nas odradila mohl prohlednout. Vzadu za Höllenhundem lezla dvojka na Eule. U kruhu v pulce steny byl jeden mravenec a asi pet metru nad nim se pres previsek snazil dostat druhy. Moc mu to neslo a dolinou se neslo hekani jeho usili. Chvili jsem z nej spustil oci a dobiram Standu. Najednou slysim tupou silnou ranu. Na Sove o deset, jedenact metru nize nez pred chvili v prapodivne poloze visi lezcovo telo, jehoz dunivy naraz o stenu me upoutal. Chvili se tam vzpamatovaval a pak do toho sel opet. A opet pras dolu az se vzduch zachvel. A oept nahoru az to prekonal.
Je to jiz davno, ale jasne si vybavuji pocit, z tohoto klipu z jedne strany oramovaneho kolmou, hladkou a nepristupnou stenou Höllenhunda a ten byl: Nekteri lidi jsou dost odvazny a ja, ze se asi uplne na tento sport nehodim.
Zapsal: JirkaS, 11:11:03 14.03.2001
 Peklopes v mediích
Jardo slyšel jsem, že Berd Arnold měl kdysi v NDR televizi nějaký show, jak lezl na Hollenhunda, nevíš něco o tom ?
Zapsal: Robert, 11:18:26 14.03.2001
 Klasiky na hulícího psa
Fialovej zářez je podle mě markantně lehčí než údolka.Pod kruhem v údolce je spousta hodin v tzv.suchejch rybách. Můžete to k prvnímu kruhu hodně jistit , ale při hustém jištění zase dotéká. Takže všeho s mírou.
Zapsal: John, 22:34:29 15.03.2001
 
Milý Jirko, za zpracování mapky ti moc děkuji. Za své hrozivé zážitky moc ne. Takhle seriálem pracně budovaná chuť na vlastní kůži poznat Sasko mnohé čtenáře jistě přejde. O televizní show jsem sice neslyšel, ale viděl jsem fotku lezce - mravence, jak se nachází někde uprostřed stěny free solo. Johne, dík na vzpomínku. Hned jsem si vybavil, že vztah hodiny jištění síla funguje přesně tak, jak píšeš.
Zapsal: Jarda M., 07:00:53 17.03.2001
 Bat se zdrave
Jardo, sakriš to jsem nechtel takhle nikoho strasit. To byla jen vesela prihoda z nataceni. Myslim, ze jiz nemam v zasobe zadnou drastickou.
Prestoze obdobi, kdy jsem jezdil na pisky, obdobi bylo pro me tak trochu obdobi lezecke frustrace z povesenych pytlu, byly to jedny z nejkrasnejsich lezeckych zazitku vubec. Vzdyt, co ti zustane v pameti z vykonu, kdyz se aspon trochu nebojis. A ta krajina to stoji za turu treba jen s mapou a buzolou. Snad lide, kteri maji pisky radi, jako ja, tam stejne budou jezdit. A pevne doufam, ze se budou i zdrave bat.
Zapsal: JirkaS, 09:09:07 17.03.2001
 Zlatý Sasko
Na rozdíl od českých pískovců jsem v Sasku toho tolik nevylezl, ale viděl jsem tam toto. Oproti Čechám jsou saské písky dobře zajištěny, i když tam mají méně kruhů, dají se tam více používat smyčky, klasifikace sedí a nebezpečné cesty jsou v průvodcích označeny. Skoda toho magnezia. Po lezení v Sasku přijdete ještě o zážitek z hospodských debat o tom, který VIIIc je VIIIb a který je IXb, jak tomu bývá v Labáku. Nežerka povídal:"Říkaj:"Máme pro tebe nový VIIIb." A já na to:"A za kolik je?"."
Zapsal: Bída, 14:13:41 05.04.2001
 IydyssGQqOQMWTiAaq
37mKVb This is one awesome post. Keep writing.
Zapsal: KpUvxbrsLedM, 02:57:25 20.12.2013
 GQStZJURkAuGZrNsMXq
srDz0R Fantastic post.Much thanks again.
Zapsal: asWRhhdJJ, 18:54:24 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Happburger wand
 Databáze cest:
Všechny cesty (183557)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Panaderia Con Un Chulo 7B Alcañiz
Esquina Magnificulo 7A Alcañiz
Cerete 7A+ Alcañiz
Anfibio 7B Alcañiz
Recolector De Cítricos 7B Albarracín
Nově komentované:
"Těžké Dětství" Jirky Nováka 8+ Lomy Nad Velkou
Lapálie 5 Nečtinská Skála
Neznámá 3 Nečtinská Skála
Chocholorzas 6C Albarracín
Charkot 7- Lutowiec

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | Re: SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... |

 Nové komentáře:
D | Re: Jungle | Komplet zpravodajství | Re: parkour | Re: parkour | Cvičenci | Na Moravě | parkour | Jungle | Re: ? |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (59)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (30)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Severní stěna Eigeru (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (17)
Zákaz lezení na Kozlovi (16)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (12)

 Nově v inzerci:
Sportiva trango gtx | Práce | La Sportiva Olympus | VÝZVA k založení horolezeckého klubu v Jesenici | Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1713 
 Ne 
 1647 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.