LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152142 cest
Nové přelezy:
Samsara 8a
Uživancija 8a
Bahalogato 8c
Fantasmagó 9-
Master Of 8A
Pilkománie 7C
Protisměr 7C+
Omerta 8A+
Omerta 8A+
Shake The 7C+

Stěny
Flash Wall - Olomouc
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
Ultra Ant Club - Týnská - Praha 1

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Teplice
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mallorca

Nové oblasti

Opět nás přitáhla krása a přívětivost zimního podnebí tohoto středomořského ostrova. Přesněji řečeno byl to pravidelný last moment před Vánoci, který nás přesvědčil. Nabízel totiž pobyt za

bezkonkurenční cenu rovnající se téměř ceně samotné letenky.
Počasí bylo tradičně nádherné, snad jen o pár stupínků chladnější než loňského ledna. A déšť ? Ten jsme za celou dobu pobytu týdenního viděli jen jednou.
V řadě oblastí přibylo cest, některé oblasti se staly nepřístupnými a některé z nových stěn byly naopak nově zpřístupněny a tak řada změn mě poňouká napsat podruhé o tomhle lezeckém ráji.
Podařilo se nám zakoupit průvodce na celý ostrov a to také předurčilo celé naše cestovaní a lezení.
Nejdříve jsme zavítali na dominantní Fraguel.
Zde přibylo několik lehčích cest a naproti v údolí byly přelezeny čtyři nové linie. Nové vlastně byly jen dvě, druhé dvě měly trochu zrezlé nýty.
Pro toho, kdo chce v hlavních sektorech lézt zahříván Sluncem, musí být na skalách časně, neboť již v poledne Slunce přestává tyto stěny vytápět a dokáže zde v kombinaci s větrem být velmi nepříjemně. Lézt  pak lze ještě naproti, ale bohužel se nám nepodařilo nic zjistit o klasifikaci tamních cest.

Nedaleko je Castel Allaro, super stěna, která se snad dočká nových linií v budoucnu, kde se trochu změnil přístup, již nelze z parkoviště razit ke stěnám ale musí se pokračovat ke hradu prašnou serpentinou. Z jeho vrcholu je dobře patrná stěna Soucadena.



Pak nás střídavě přivítala Sa Gubia a opět Fraguel. Podařilo se mi vylézt moji letos nejtěžší cestu Aloha from Hell v novém průvodci za 7c. Cesta je krásná a tape na prstu rozhodně pomůže v díře na jeden prst.
Aby naše zpravodajství a průvodce po Mallorce, který by se na Lezci měl časem objevit, bylo úplné, navštívili jsme ještě řadu dalších oblastí mezi nimi musím vzpomenout na Cala Magraner



( Cala je asi v češtině záliv) zde je v průvodci popsán zbrusu nový sektor v super klenbě, kterou vedou silové cesty často s rozuzlením na samotné hraně stropu.



Zbytek sektorů této oblasti jistě stojí za návštěvu pokud, máte rádi lezení ve vysluněných plotnách nad mořem.
Oblast Santa Ponca, Ses Tret a Felantix nás příliš nezaujaly i když nějaké to lezení se zde vždy najde.
Na závěr jsme popolezli jeden den v Santanyi, jejíž kolmé a na techniku a prsty náročné cesty každého musí potěšit.



Na závěr bych chtěl napsat, že Fischerovo last moment jako loni opět nezklamal a zajistil za dobrou cenu (letenka, ubytování, skvělé snídaně a večeře, transfer z letiště a prý i pojištění-nepotřebovali jsme ho ) 6990, vše abychom mohli ztejrat prsty na zajímavých skalách a super počasí na lezení.



Brzké jaro je na Mallorce prý nejhezčí, tak neváhejte.

JirkaS   [úpravy] 10:25 07.01.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Prosba
Po delší době zase jeden slušný příspěvek. Chystám se na Malorku taky a zajímalo by mě, jak je to tam s dopravou, kdybych neměl na vypůjčení auta. Díky za odpověď pokud můžeš.
Zapsal: Michal Pešík, 12:33:01 07.01.2002
 Doprava na Mallorce
Klicky od auta muze clovek mit za 14 az 20 Euro/den. To znamena pri plnem obsazeni to je 4-5 Euro na osobu a den, coz je celkem unosne. Pak jeste bude treba se slozit na benzin, ale vzhledem k tomu ze do nejvzdalenejsi oblasti je to 80 a do nejblizsi asi 20 km a benzin je levnejsi nez u nas, tak ani tohle vitr v penezence neudela.
Ostatni doprava:
S vlaky je to jednoduche, je zde jen jedna trat. Vlakem se dostanete do Bunyoly (vychoziho mestecka pro dve dobry oblasti - Fraguel(60 min) a Sa Gubia(25min) a Solleru ( jedna nic moc oblast oblast) tamtez jezdi i autobusy. Je treba pocitat i s tim, ze pojede jeden rano tam a druhy vecer zpet. Do ostatnich mest Alaro a Santanyi, Andratx, Pollenca jezdi 100% take, ale pak je vzdy treba pocitat jeste s nejakym tim pochodem ke stenam. V zasade od toho neodrazuji, nebot myslim, ze nejsou ani prehnane drahe, ale auto vam da vice pohody pro poznani plejady ruznorodych oblasti.
Levna pujcovna : http://toptravel.com/terry/e1.htm
Zapsal: JirkaS, 13:59:18 07.01.2002
 Doprava
Také jsme využili Fischerův last moment a Mallorku v listopadu si perfektně na Mallorce zalezli. Letěli jsme s kolama (1000 Kč navíc za obě cesty), bydleli cca 10 km od Palmy. Kola se nam osvědčily jako nejlepší dopravní prostředek už proto, že nám místní kapsářka hned druhý den sebrala veškeré finance. Navštívili jsme oblasti (všechny do 35 km od hotelu) Sa Gubia, Ses Tret, Valdemosa.
Nepříjemným zážitkem bylo snad jen pumpování kol ve 2 ráno po příletu do Prahy, neboť nám příliš horliví úředníci v Palmě, prý z bezpečnostních důvodů, vypustili duše.
Zapsal: Klára, 10:17:01 09.01.2002
 coach outlet
He said
coach outlet http://coach.jcrsys.com/
Zapsal: nwkguy@gmail.com, 04:43:14 20.01.2014
 The Lastest Design Of Christian Louboutin Outlet Factory
So, what does this need to do with cartoon ducks?
The Lastest Design Of Christian Louboutin Outlet Factory http://www.fastest-man.com/
Zapsal: bwebuhqe@gmail.com, 07:18:27 08.09.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Bobulka
 Databáze cest:
Všechny cesty (181071)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bahalogatos 8c Leonidio
Fantasmagória 9- Mlynická Dolina
Otázka Víry IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
La Maleïda 7c Mas De La Penya
A.C.A.B. 8c+ Coll De Nargó
Nově komentované:
Cesta Pro Potěšení 6+ Srbsko
A.C.A.B. 8c+ Coll De Nargó
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Poker Face 7C+ Tábor - Lužňák
Ermitáž 9 Petrohradské Skály

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? |

 Nové komentáře:
Kloboucek | Re: Článek | Článek | Článek | Re: !!! | Re: !!! | Re: kdo ještě | !!! | Je hustá | Re: kdo ještě |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (5)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (2)
Lenka Poláčková (SVK): nejrychlejší ženský výstup na Aconcaguu (1)
SP v ledolezení Saas Fee (SUI): Aneta Loužecká 3. v rychlosti (1)

 Nově v inzerci:
STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 | Asolo Eiger XT EVO vel. 42 | Průvodce ARCO 2015 | haršajzny Dynafit 80 | Skialpy Dynastar legend | Statická a dynamická lana | Dynafit TLT 5 Mountain | Ostrava lezení |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1131 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1043 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 888 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 932 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 778 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.