LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
19.Šofránko 10698
20. 10635
21.Slezáková 10624
Bouldry:
19.Urubčík 9750
20.Kučera 9703
21.Indrák 9700
Hory:
13.Šuraba 5533
14. 5400
15.Sukačová 5270

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5689 lezců
1154009 cest
Nové přelezy:
Zuccuru 7b
In Viaggio 7c+
Salto 8a
Ride The S 7c
Levobočka 7C
Kralupskej 7C
Calvo Potr 7c
Hanc Exten 8a
Gegoune 7c
Welcome To 7c

Stěny
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Eliass - Ostrava

Prodejny
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Dap Sport - Hradec Králové
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Echo z Fesťáku

čtvrtek - pátek

smallVe čtvrtek začal Mezinárodní filmový festival v Teplicích nad Metují, 33. Program je nabitý filmy, prezentacemi a soutěžemi, všude je mraky lidí, ale letos hlavně neprší, takže minimálně do oběda hurá do skal než bude vedro.

Cestou asi málokoho minuly nějaké uzavírky na silnicích, pomohla příprava nebo dobrá navigace, letos cesta trvala autem asi tak jako vlakem. V okolí Adršpachu a Teplic se po setmění pohybuje spousta lidí, bohužel z většiny neosvětlených. Kdo ještě nepřijel, určitě ještě zaparkuje nahoře na louce nad školou, v Teplicích je to o štěstí. Když ale po příjezdu spatříte první známé tváře a zamíříte společně na film nebo do hospůdky, na tváři se objeví úsměv.

Ve čtvrtek večer proběhlo zahájení MHFF, jako úvodní film se promítal Jump! (2001) s Prachtelovými, mimo jiné za účasti Johna Catto z USA. Za jeho spolurežiséra, za Alana Hilla, který letos zemřel, byla zapálena svíčka. Druhým filmem byl Stone Free (2013), který zde získal cenu diváka. Hausmanna jsme díky uzavírkám na cestě nestihli, prý byl sprostý, někoho pobavil a někoho znudil.

Zajímavé flmy, které jsme viděli, byly: Hans Dülfer, Riding 4000, Verzo L'ignoto, A Line Across The Sky.

Zítra na návštěvníky mimo jiné čeká lezení ve skalách, 5. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu, a přednáška asi nejvýznamnějších zahraničních hostů, chlapců od Wide Boyz: Toma Randalla a Peteho Whittakera (mluvilo se o tom, jestli budou závodit, ale spíš je asi zlákají zdejší spáry).

Mezi knižní novinky patří nové vydání horolezeckého průvodce na Ostaš od Dana Kadlece (Juko) a dodatek k boulderingovému průvodci na Sněžník od Benešáka a Zděndy (volně navazující část na východní straně Sněžníku). Zatím jsou tu k dostání.


stanové městečko u pošty v pátek ráno


děti skotačí na bouldrovce v parku


Informace o MHFF:
horolezeckyfestival.cz


Marťan   [úpravy] 21:59 26.08.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Barbarossa
Mustapha et les mustaphettes, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (181311)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Salto 8a Leonidio
Ride The Snake 7c Leonidio
Falakro Kefali 6b Kalymnos
Normální Cesta Var 1 1 Stržový Vrch A Kopřivník
Komín II Stržový Vrch A Kopřivník
Nově komentované:
Podium 6C+ Panský Les
Sex Pistols 9- Geyikbayiri
Hanc Exten. 8a Kalymnos
Monnraisers 7c+ Kalymnos
Vitálogica 7b Siurana

 Nově v diskusi:
Goretex bunda - poškozená | Re: Zápisy na nic | Re: Tognazza | Re: Zápisy na nic | Stena roudnice? | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | ČP nominace reprezentace |

 Nové komentáře:
Re: hahaha | Myslivec | Rys | Rys | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: hahaha | Pěknej | Re: fašismus |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (53)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Kalhoty Kitchatna | boty Dynafit Tigard 130 freeride | Lezení/skialp tenhle víkend | Deuter Kid Comfort III | výškové práce- Brno | Tatry | Hledám partu/parťáka/parťačku | Hledám spolulezkyni | Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 18 
 Ne 
 11 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.