LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
19.Šofránko 10698
20. 10635
21.Slezáková 10624
Bouldry:
19.Urubčík 9750
20.Kučera 9703
21.Indrák 9700
Hory:
13.Šuraba 5533
14. 5400
15.Sukačová 5270

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5689 lezců
1154009 cest
Nové přelezy:
Zuccuru 7b
In Viaggio 7c+
Salto 8a
Ride The S 7c
Levobočka 7C
Kralupskej 7C
Calvo Potr 7c
Hanc Exten 8a
Gegoune 7c
Welcome To 7c

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezecké filmy na Fesťáku

tipy

smVe čtvrtek začíná Fesťák a dovolím si pár tipů na lezecké filmy dle katalogu, který se mi dostal v těchto dnech do rukou.

Hned dva snímky se věnují výstupu na hruboskalskou Taktovku, jeden Taktovka - 80 let od prvovýstupu ukáže jeho rekonstrukci, druhý Taktovka - do roka a do dne je o prvovýstupu posledním volným směrem na ní.



O lezení má být český film 24 hours, který zdokumentoval desáté výročí lezecké čtyřiadvacetihodinovky.

Slovinský Film Volnost staré školy má být příběhem o lezci (Gregor Šeliga – Šeli) a poznání nejčistějšího způsobu existence a lezení za poslední tři roky na různých místech na světě (Švýcarsko, Indie, USA, Slovinsko, Španělsko).

Atraktivním bude asi film Jardy Ježka a Ondry Beneše Welcome to Jordan Mr. o prvovýstupu cestou Rock Empire (8a fr.) na 500m vysokou pískovcovou stěnu Jebel Rumu v pohoří Wadi Rum v Jordánsku, o které se zde na Lezci psalo koncem loňského roku.

Cerro Murallon, je název filmu o tom, jak lezli Robert Jasper a Stefan Glowacz z Německa v argentinské stěně, 27 délek o obtížnosti až 9+, A2.

O bouldrování bude rakouský snímek Memento - život jednoho bouldru.

Film Červená věž je o tom, jak se rakouský extrémní šestatřicetiletý lezec připravuje a nakonec zdárně přelézá cestu stometrovou stěnou ve východních Alpách o obtížnosti 11.

Tolik tipy na pár filmů, které by měly být hlavně o lezení.



Ilustrační foto z výstupu na Taktovku starou cestou (archív autora)

Úvodní článek o Fesťáku:
Fesťák 2006

Standa   [úpravy] 23:12 23.08.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 super...13:06:30 24.08.2006
pekne filmecky na poradu festivalku...ale uz toho nechte, neb uz takhle lituju, ze nebudu pritomen :)
mlokodpovědět 

 Foto dne:
Barbarossa
Mustapha et les mustaphettes, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (181311)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Salto 8a Leonidio
Ride The Snake 7c Leonidio
Falakro Kefali 6b Kalymnos
Normální Cesta Var 1 1 Stržový Vrch A Kopřivník
Komín II Stržový Vrch A Kopřivník
Nově komentované:
Podium 6C+ Panský Les
Sex Pistols 9- Geyikbayiri
Hanc Exten. 8a Kalymnos
Monnraisers 7c+ Kalymnos
Vitálogica 7b Siurana

 Nově v diskusi:
Goretex bunda - poškozená | Re: Zápisy na nic | Re: Tognazza | Re: Zápisy na nic | Stena roudnice? | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | Re: Zápisy na nic | ČP nominace reprezentace |

 Nové komentáře:
Re: hahaha | Re: hahaha | Myslivec | Rys | Rys | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: fašismus | Re: hahaha | Pěknej |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (54)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Kalhoty Kitchatna | boty Dynafit Tigard 130 freeride | Lezení/skialp tenhle víkend | Deuter Kid Comfort III | výškové práce- Brno | Tatry | Hledám partu/parťáka/parťačku | Hledám spolulezkyni | Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 20 
 Ne 
 12 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.