LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5692 lezců
1154807 cest
Nové přelezy:
Goliath 7c+
Veganza De 8a
Almodóvar 7c+
Jodida Per 7b+
Tao 9+
Růžový Kav 7C+
Skoulou 7b+
Sparťan 7C
Hobit 7C
Big Game 8A/8A+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Další smrt na AHN

Yannick Gagneret Osmatřicetiletý francouzský horolezec Yannick Gagneret zemřel na Makalu na příznaky Akutní horské nemoci.








Na normální výstupové cestě na osmitisícové Makalu, zemřel minulý týden francouzský horolezec, kterého ve výšce 7400m navzdory snaze o jeho záchranu.  Yannick Gagneret zemřel v průběhu záchranných prací na sestupu mezi C1 a BC.



Yannick Gagneret

Yannick Gagneret na své aktuální profilovcez Facebooku



Podrobnosti o tragickém zakončení pokusu o výstup uvedl Ferran Latorre, který prakticky vedl záchranné práce na kopci.

Do záchranných prací se zapojili především již zmíněný Katalánec  Ferran Latorre a Rakušan Ralph Schweizer, kteří se s postiženým, který měl všechny příznaky mozkového edému, pokusili sestoupit. Postiženého se jim podařilo dopravit do prvního výškového tábora na úrovni 6700m, kde se do záchranných prací zapojili účastníci dalších expedic a Šerpové ze zde aktuálně působících agentur Himalayan Guides , Seven Summits a Himlayan Ascent.

Yannick Gagneret byl zkušený horolezec, který právě kvůli horolezectví opustil kariéru důstojníka ve francouzské cizinecké legii. V současné době pracoval pro OSN v Ženevě a žil na farmě ve svém rodném kraji.


Zdroje a odkazy:
Zpráva na Desnivel.com s podrobnostmi ze záchtranných prací
Zpráva na Barrabes.com
Zpráva na Explorersweb.com
Zpráva na Ara.cat
Zpráva na Nordicmag.info
Yannick Gagneret - profil na FB 
Ferran Latorre – osobní stránky

Tomáš FRANK   [úpravy] 23:20 08.05.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 aklimatzizace12:07:07 09.05.2014
6000+ normalkou, nejsou (vetsinou) o nicem jinem nez o akliamtizaci. A aklimatizazce==cas a cas==penize. Pokud na to cas neni. Jsou tu hezky mensi kopce:(
judovanaodpovědět 

 Foto dne:

Smajlík
 Databáze cest:
Všechny cesty (181374)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Almodóvar 7c+ Margalef
Dé-dé 7A+ Tisá - Modřín
Na Kreténa Musíš Kreténsky VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Špíla VIIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Opocený Traverz 7B Žleby
Nově komentované:
Freney 8- Zvírotice Město
Pain Makes Me Stronger, Every 11-/11 Frankenjura
Východní Stěna Přímou Varianto VIIIb Suché Skály
Kruškovac 6b Osoje - Čikola
Mundlweg 6a Brela

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Lavínová nehoda v Mengusovskej doline | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Lavínová nehoda v Mengusovskej doline | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Lavínová nehoda v Mengusovskej doline | Re: Lavínová nehoda v Mengusovskej doline |

 Nové komentáře:
Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT | tyjo | Re: Škoda té politiky. | Re: Škoda té politiky. | Re: Je to tak |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
dětské lezky EUR 30 a EUR 35 | Scarpa Booster | sháním parťáka/čku nebo partu na lezení | Lezečky La Sportiva Maverink vel. 35 | dětské lezečky | duplexy skelety Scarpa | La Sportiva Mandala 39 | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 330-480 Kč/hod 64 000 až 80 000/M | Statická a dynamická lana | Black Diamond Helma Tracer Kid |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 81 
 Ne 
 56 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.