LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
35. 10178
36.Suchan 10171
37.Sejbal 10156
Bouldry:
35.Ďurech 9356
36. 9206
37.Jeliga 9203
Hory:
3.Skopec 7324
4.Sejbal 7301
5.Y 6736

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5739 lezců
1159589 cest
Nové přelezy:
Dom I Ogró 9
I´m On Dop 9-
Tanz Der V 9-
Panzerfaus 10-
Populär 9+
Tři Čuníci 7C
Glücksfabr 9
Kouzlo Poh 9+/10-
Gameboy 9+/10-
Hradní Spá 10-

Stěny
Prostor Letňany - Praha 9
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
SOU technického - Frýdek-Místek

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Rock Point Vaňkovka - Brno
HUDYsport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Beez

Málo známé skály

Libozvučný název oblasti zdaleka nevystihuje krásu, kterou toto místo nabízí.

Tato oblast se stala klasickým a vyhledávaným (zejména o slunných víkendech) místem pro belgické a nizozemské lezce.

V krásných chytovatých a kolmých stěnách si užijou zejména lezci nižší a střední výkonnosti, oblast jejíž stěny jsou orientovány téměř výhradně na jih, je vhodná pro lezení od jara do podzimu a dokonce i pro slunné letní dni, neboť spodní část stěny je zpravidla vždy krytá milosrdným stínem mohutných stromů.



Nachází se nedaleko (3 km) od romantického historického města Namur, jímž si prorazila cestu řeka Meuse (Maas ), aby pak vyformovala na březích téměř nekonečnou řadu vápencových ostrohů a masivů.



Pravda, ne na všech spočine lezcovo oko se zalíbením, některé jsou zarostlé, jako amazonský prales, jiné zase proměněné vynalézavým člověkem na veliké lomy. A další stěny?  Ty jsou sice krásné pro lezení se zdají ideální, ale nachází se na soukromém pozemku, či na území vojenského objektu a nebo dokonce se na nich v minulosti zabil belgický král a tak je z piety, zde zakázáno lézt. A tak tedy to málo, co zbylo, je skutečně dobře využito.



Přespat lze v kempu ve Faux-les-Tombes nebo v řadě kempinků mezi Namurem a Dinantem.
Průvodce můžete zakoupit v Namuru v sportu OTAK nebo ve Freyr v lezecké hospodě Chamonix. Stojí 6,5 Euro.

JirkaS   [úpravy] 15:22 01.07.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Vida, vida
No vida a pak, že je to placka...
Zapsal: Dan, 07:38:07 02.07.2002
 Placka to není
No Belgie narozdíl od Holandska placka není, ale tahle oblast asi nebude zas az takovy terno. Ten vápenec mi připadá trochu horší kvality, nebo se pletu?
Zapsal: Hop, 08:12:26 02.07.2002
 Je to dobry vapno
Kvalita je dost dobra, sam jsem byl prekvapenej. Je to kupodivu pevnej vapenec a krasne chytovatej, jen ta barva je takova zvlastni.A nejsou tam previsy.
Zapsal: JirkaS, 11:01:34 02.07.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Hantillio 9a
 Databáze cest:
Všechny cesty (184255)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Doriweg 5+ Berchtesgadenské Alpy
Blaueisumrahmung 4+ Berchtesgadenské Alpy
Náhorní II Křížový Vrch
Anglická V Adršpach
Normální Cesta II Adršpach
Nově komentované:
Stará Cesta II Adršpach
Alkoholice IXc Teplické Skály
Sudriss 5- Katzenstein
Tři Čuníci II 7C Tisá - Modřín
Kouzlo Pohybu 9+/10- Porúbka

 Nově v diskusi:
Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Nová jistítka | Kavčí lom | Re: Lezecky Korno |

 Nové komentáře:
blink | Re: Bída | ale prd | Re: D | Vlajka | Bída | Re: Trenýrky pana majora | Re: Trenky zmizely, guma zůstala | Re: D | hezky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (10)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (2)
Metodické ústřižky VI. (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Saltic Toxic | pracovníka | Dachstein | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1364 
 Ne 
 1520 
 Nevím 
 890 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.