Boulder Midnight Lightening (V8) má v lezeckém světě i po více jak třicetiletech letech od jeho prvního přelezu stále vynikající zvuk, stejně jako kytara Jimmyho Hendrixe ve stejnojmenné skladbě.
V sobotu 26.11. proběhly na lezecké stěně Gutovka první venkovní drytoolové závody v Praze. Atmosféra byla vynikající, závodníci šikovní, organizace pěkná, ceny slušný, támhleto tůdleto.
Dne 2.12 jsme přešli na nový eshop. V naší nabídce nyní najdete kromě lezeckých průvodců a beletrie velký výběr horolezeckého zboží (nejnovější jistítka, blokanty od Wild Country, Climbing Technology, Omega Pacific, velký výběr lan, expreskových setů, karabin, lezečky La Sportiva a mnoho dalšího).
Sobota 19.11. 2011, Lanškroun
Po roce se na lanškrounské stěně setkali lezci od pěti do 16 roků, aby poměřili síly v závěrečném závodu seriálu Tendon Cup.
Boulder Midnight Lightening (V8) má v lezeckém světě i po více jak třicetiletech letech od jeho prvního přelezu stále vynikající zvuk, stejně jako kytara Jimmyho Hendrixe ve stejnojmenné skladbě.
Pod Midnight Lightening stanuli v roce 1978 John Yablonski, Ron Kauk a John Bachar. Zprvu šílený nápad vylézt tento směr se měnil po dvou měsících ve stále reálnější. Jejich pokusy se neobešly bez nepříjemných pádů a vyvrtnutých kotníků. Až jednoho dne se konečně dostal Ron Kauk přes obávaný odtlak a dolezl boulder až na vrchol balvanu, což se zanedlouho povedlo i Johnu Bacharovi. V Yosemitech tak vznikl jeden z nejtěžších boulderů té doby, který se dodnes těší velké popularitě (to je bohužel znát na oklouzanosti boulderu).
V roce 1998 vylezla Midnight Lightening jako první žena Lynn Hill (podle videa to vypadá spíš jako V5). Druhý ženský přelez patří Lise Rands. Z našich má boulder vylezený Jindra Hudeček a Ondra Beneš.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.