Ferratový set Singing Rock Phario Palm je novinkou, která splňuje novou normu roku 2017 a my jsme dostali možnost ji vyzkoušet. Z uživatelského hlediska je to jednoduchý párací tlumič pádu. Splňuje nové požadavky, zejména na větší rozsah hmotnosti lezce.
Ivana Řezníková dává bouldry za 8A a je jedničkou v žebříčku
Několik bouldrových 8Áček se povedlo nedávno vylézt Ivaně Řezníkové, která je jedničkou ženského bouldrového žebříčku na Lezci, a to nejen aktuálního, ale i za celou dobu jeho existence.
Lezecké vybavení si nemusíte kupovat. Půjčte si ho!
Lákají vás ferraty a lezení v přírodě na skalách? Nebo už vás několikrát lanařili vaši známí, abyste se k nim přidali, ale vy jste odmítli, protože nemáte potřebné vybavení? Je tady jednoduché řešení – půjčte si ho.
Adam Ondra skončil dnes 2. ve finále Mistrovství Evropy v lezení na obtížnost v italském Campitello di Fassa. Vyhrál Francouz Romain Desgranges. Iva Vejmolová skončila v semifinále na 24. místě. Ve finále žen vyhrála Belgičanka Anak Verhoeven.
Český horolezecký svaz vypisuje výběrové řízení na obsazení místa v sekretariátu ČHS. Jde o administrativní a organizační práci zaměřenou na oblast sportu, zejména na oblast soutěžního lezení.
Praha Letná
24. 6. 2017 MČR v boulderingu dospělých
Třetím závodem v sérii Rock Point Boulderzávody se vrátil open air bouldering v Praze na veřejné místo. Uprostřed série jsme u Metronomu mohli vidět mistrovství republiky.
Sedák Climbing Technology Anthea pro ženy a Wall pro muže
Ženský sedák Climbing Technology Anthea a jeho mužský protějšek CT Wall byly dalšími kousky, co jsme testovali. Jsou to čtyřpřezkové komfortní ale lehké univerzální úvazy pro nejrůznější situace v horolezectví od hor i ledu po skalky a umělky.
V Plzni je v plném proudu stavba nové velkorysé stěny. Byl jsem se tam podívat A zde přináším report z návštěvy.
Provozovatelé tohohle - šesnácti válce (tahounem nápadu je dobrý plzeňský lezec Martin Navrátil) se rozhodli postavit naprosto ultimátní tréninkové centrum zaměřené na bouldering.
A vše nasvědčuje tomu, že jsou na dobré cestě. Stěna vypadá naprosto bombasticky.
Najdete zde prostor pro hárdkór trénink, koutek pro traverzy, straight up po barvách pro pohodáře i drtiče, rastrovou pětačtyřicítku s kampusovou mučírnou pro profíky, ale i koutek pro děcka.
Prostoru dominuje parádní struktura v podobě mostu pohled od pódia (hi res)
Perfektní se zdají být i prostory jak velikostí tak celkem strategickou pozici kousek od centra města. Jedná se o velký sál v Kollárově ulici v Plzni vedle menzy jehož celková lezecká plocha je 350 m2.
Pohled na pětačtyřicítku, která se nachází na malém pódiu mučírna s kampusem bude vpravo (hi res)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.