LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
16.Melen 10832
17.Pail 10806
18.Šofránko 10698
Bouldry:
16.Košťál 9900
17.Nespoutaný 9803
18.Urubčík 9750
Hory:
3.Skopec 7324
4.Sejbal 6951
5.Y 6736

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1137024 cest
Nové přelezy:
Titanic 7C+
Zeus 7C+
Robin 8A
Dr. Roboti 8A
Papipeich 7C+
El Papion 7C
La Campana 7C
Denominaci 8A
Capitán Sa 7C+
Revolution 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Peter Hámor je ve stěně Dhaulágiri

Slovenský horolezec Peter Hámor, který je v nepálských Himalájích na expedici na Dhaulágirí  (8167 m), kam zkouší se dvěma parťáky z Rumunska (Horia Colibasanu a Marius Gane) vylézt novou cestou přes severozápadní hřeben, hlásí, že se jim podařilo vylézt tři čtvrtiny stěny.

Včera informoval na Facebooku, že je čeká závěrečná převislá část komínu, což bude pravděpodobně poslední velká překážka před výstupem na samotný hřeben, který by neměl být až tak technicky náročný:
"Po aklimatizácii sa už naplno venujeme lezeniu v štítovej stene piliera a zatiaľ sa nám po troch lezeckých dňoch podarilo preliezť tri štvrtiny steny. V záverečnom komíne, ktorý sme pred dvoma rokmi s chlapcami nazvali „komín Ošarpancov“, sme sa dostali do previsnutej časti približne v jeho polovici. Komín je pravdepodobne posledná veľká prekážka pred vstupom na samotný hrebeň, ktorý by už nemal byť až tak technicky náročný. Aspoň dúfame, že nebude, ale všetko sa uvidí, až keď tam budeme."



O zahájení expedice jsme psali zde:
Peter Hámor je pod Dhaulágirí, kam chce vylézt novou cestou

sth   [úpravy] 05:45 02.05.2019Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181660)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sin Porros 7C+ Albarracín
Sin Porros 7C+ Albarracín
Titanic 7C+ Albarracín
Tsunami Cobe 7A Albarracín
Diabolo Bianco 7A Albarracín
Nově komentované:
Dr. Robotics 8A Albarracín
Stubai 7A Skály V Údolí Černé
Přetlačovačka 5C+ Skalky Za Aritmou
Dlouhá Spára VIIc Tisá - Hřebenové Věže
Dlouhá Spára VIIc Tisá - Hřebenové Věže

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Dotazník |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Holeček na hrad | Re: Holeček na hrad | Re: Bloudek chce zase přidat | Holeček na hrad |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (63)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (27)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Jazda Olympanov (21)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Realizace 10? (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro | Evolv Kira Lady 37,5EU |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1144 
 Ne 
 1110 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.