LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Love to climb? So do we.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
4.Štípek 11719
5. 11681
6.Stribrny 11487
Bouldry:
4.Stráník 10800
5.Stráník 10681
6.Jungling 10553
Hory:
24.Štalmach 2894
25.Chomová 2832
26.Petr 2799

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1137011 cest
Nové přelezy:
Papipeich 7C+
El Papion 7C
La Campana 7C
Denominaci 8A
Capitán Sa 7C+
Revolution 8A
Evolution 8A+
Armáda Spá 8A
Street Cli 7b
Lukáš Krpá 7C

Stěny
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II
Fit Studio Jitka - Slaný
Lezecká stěna - Tábor

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Karolína Grohová vítězkou Evropského poháru

Dolomiti di Brenta – v nedělním finále Evropského a světového poháru v italském středisku Madonna di Campiglio se rozdělovaly letošní poslední medaile.

Senioři bojovali o body do světového, junioři a kadeti do Evropského poháru. V závodě dominovali Francouzi Perrier a Roux, oba shodně potvrdili vítězství v celkovém hodnocení World cupu. Česká kadetka Karolína Grohová vybojovala stejně jako v lednovém úvodním závodě zlatou medaili a s přehledem ovládla Youth European cup 2008.
Středisko v okolí Madonna di Campiglio přivítalo světovou elitu v pátek uplakaným počasím. Déšť provázel přípravy i celou sobotu, podle pořadatelů v horních partiích trati vydatně sněžilo. Do Itálie odjela česká reprezentace ve složení Karolína Grohová, Dita Formánková,  Ondřej Fejfar, Radek Groh, a Mirek Duch. Především sourozenci Grohovi mysleli na umístění na předních příčkách. Z úvodního kola Evropského poháru mládeže si přivezla Karolína zlato a Radek skončil těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě. Závod v Itálii měl rozhodnout o celkovém umístění.
Nedělní počasí se trochu umoudřilo, na startu dokonce chvíli svítilo slunce. Trasu závodu pořadatelé umístili okolo vrcholu hory Cima Croste. Startovalo se těsně nad hranicí 2000 metrů. Seniory čekalo během tří výstupů 1870 metrů převýšení, junioři a kadeti měli závod zkrácený o jeden vrchol a v závodě nastoupali „jen“ 1130 metrů.
Hrdinou dne se stal Florent Perrier, který se hned od startu odpoutal od svých soupeřů a nenechal nikoho na pochybách, kdo je letošním králem. Ve druhém z těžkých sjezdů ale málem prožil  tragédii, když zlomil v neupraveném terénu lyži. Závěrečný výstup a sjezd se snažil udržet náskok před soupeři a nakonec se mu to těsně povedlo. Mezi ženami se prosadila teprve jednadvacetiletá Laetitia Roux  a potvrdila francouzskou nadvládu v hlavních kategoriích. Oba se tak i díky finálovému závodu stali i celkovými vítězi světového poháru 2008.
Velkou radost českým barvám připravila Karolína Grohová. Až do konce sezóny se jí povedlo udržet se ve skvělé formě,  hned od počátku si udržovala náskok před svými soupeřkami a v cíli se zaslouženě radovala z prvního místa. Sedmnáctiletá studentka gymnázia z Vrchlabí si tak pojistila vítězství v celkovém hodnocení Evropského poháru. Pro Radka byl už konec letošní sezóny vyčerpávající a do Itálie si nepřivezl svoji optimální formu. V závodě nakonec skončil na sedmém místě a veze si domů pátou příčku z Evropského poháru, stejně jako v loňském roce. Na devátém místě v závodě i celkovém hodnocení doběhl do cíle jeho tréninkový partner Ondřej Fejfar. Mezi seniory Dita Formánková skončila na čtrnácté příčce, Mirek Duch  po technických problémech s vázáním závod nedokončil.
Na příští rok se připravuje několik novinek. Juniorské kategorie už nebudou bojovat v Evropském poháru, ale stejně jako senioři budou hodnoceni ve světovém poháru. Ten by měl obsahovat devět závodů, začínat by se mělo už v polovině prosince. Zařadit by se do něj měly i takové legendy, jako Pierra Menta, nebo Trofeo Mezzalama. Připravují se i novinky v oblasti povinné výbavy, i materiál už nebude možné domácky upravovat.


Brunold, Jornet, Reicheger



Dolomiti di Brenta



Fejfar Ondra



Groh Radek



Karolina Dolomity



Karolina EC



Karolina zavod



Pedranzini Roux



Perrier



Perrier lyze detail



Perrier sjezd



Sjezd



Sjezd



Sjezd



Wajda


Výsledky a fotogalerie na www.ski-mountaineering.cz

Štěpán Pleskač   [úpravy] 20:16 17.04.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ach ten skialp...22:10:54 17.04.2008
gratuluju k ůspěchu a jen tak dál
skialpinistaodpovědět 

 Tragedie?12:10:31 18.04.2008
Na skialpech je tragedie, kdyz Te zasype lavina (nebo neco horsiho) a ne, ze zlomis lyzi. To maj z toho ostrouhavani gramu z matrose ;). Ale z hlediska fyzicky jsou to samozrejme vykony uctyhodne, gratulace Karoline.

Taky skialpinistka Lenka K.
Lenka K.odpovědět 

 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181654)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Papipeich 7C+ Albarracín
Denominación De Origen 8A Albarracín
Arbolico 6b+ Rincón De Bonanza
Capitán Salami 7C+ Albarracín
Riguero Free 6b+ Rincón De Bonanza
Nově komentované:
Stubai 7A Skály V Údolí Černé
Přetlačovačka 5C+ Skalky Za Aritmou
Dlouhá Spára VIIc Tisá - Hřebenové Věže
Dlouhá Spára VIIc Tisá - Hřebenové Věže
Tornádo VIIa Tisá - Hřebenové Věže

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Dotazník |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Holeček na hrad | Re: Holeček na hrad | Re: Bloudek chce zase přidat | Holeček na hrad |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (63)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (27)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Jazda Olympanov (21)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Realizace 10? (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro | Evolv Kira Lady 37,5EU |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1144 
 Ne 
 1110 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.