LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5739 lezců
1159848 cest
Nové přelezy:
Cooler Rot 9+/10-
Baghdad 7C+
Excalibur 8+/9-
Drachentöt 8c
Boiling Po 10-/10
Doppelpack 10-
Dom I Ogró 9
I´m On Dop 9-
Tanz Der V 9-
Panzerfaus 10-

Stěny
Lezecké centrum Lanovka - České Budějovice
HO Jeseník - Jeseník
Boulderbar Flamendr - Kadaň

Prodejny
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Rock Point - Chodov - Praha 4
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

LA BELLE ET LA BÊTE

Kráska a zvíře

Mírně řečeno, poněkud znaven zdejšími nekonečnými debatami o maglajzu jsem vyrazil dnes večer do Národního divadla za kulturou. No udělal jsem dobře. Proč to píšu ale zrovna sem? Vybral jsem si totiž operu o devatenácti obrazech v nastudování Divadla bratří Formanů. Vyrazilo mi to dech. Opeře (zejména ve francouztině) moc nerozumím, chodím na ní zcela výjimečně, ale bylo tam naštěstí dokonalé titulkovací zařízení. Fantastická byla scéna, hlavním tvůrcem dekorací a jevištní techniky je totiž Míra Čahoun Vosecký (HK Vyšehrad), který mj. také hraje námořníka (nosí přes rameno velkou, asi leklou rybu) a měl  snad největší děkovačku. Nebyl to, ale  jediný lezec na scéně, mimo P.Formana se tam náhle z čistého nebe snášel Jiří Prcas Slavík, v roli Chrliče. Protože jsem seděl na galerii, nepostřehl jsem jestli měl na zadku maglajzpytlík, nebo ne. Asi ne. Taky se mi móc líbily laně, hlavně jejich zadečky. Kůň Bzuk (historicky první kůň ve Zlaté kapličce) byl také hvězdou večera a měl obrovský aplaus. Kvalifikovanější kritiky si ale raději přečtěte někde jinde, ale pokud vám to představení uniklo, máte smůlu. Budou to hrát totiž nejdříve až za rok.

PeS   [úpravy] 23:50 04.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Koně ani laně nelezou08:58:11 05.09.2003
A pak že lezci jsou nekulturní asociálové. Prcas v národním, to se z toho po... Určitě se zase tlemil a měl hubu od ucha k uchu:)
 Bídaodpovědět 
 Re: Koně ani laně nelezou09:31:54 05.09.2003
Ještě bych doplnila, že druhého "Chrliče" si zahrál Radim Přibyl z Liberce.
Jitkaodpovědět 

 PeS-ova únava12:09:12 05.09.2003
Tak nevím, jestli jsi byl více znaven debatami o maglajzu, nebo středeční schůzí (jak píšeš na nejmenovaném jiném webu) :-))))
Marekodpovědět 
 Re: PeS-ova únava13:22:58 05.09.2003
Pokud si vzpomínám, tak na naší "schůzi" nepadlo ani slovo o maglajzu, takže tam mě zřejmě vyčerpala soutěž pivovaru Gambrinus ve sportovním pití (není to sakra reklama?). Takže se to opravdu asi kumulovalo s tím maglajzem, ale francouzská opera ve Zlaté kapličce mě vskutku vzpružila.
PeSodpovědět 

 ..15:15:51 05.09.2003
To je moc pekna reklama
.odpovědět 

 mistr je mistr21:34:11 05.09.2003
a to ještě nevíš , že Prcas byl přes oběd/před vystoupením/ na lezbě na Panťáku.Vystoupal tam lehce 10cest zleva doprava nahoru a dolu/žádný 7 to nebyly/a vesele odfrčel do Prahy tvořit kulturu.Jo kdo umí ten umí...
joseodpovědět 
 Re: mistr je mistr22:33:17 05.09.2003
No trochu uhoněnej byl.
PeSodpovědět 
  Re: mistr je mistr20:47:41 30.03.2012
Jeden se nestačí divit, kde se berou ty názvy cest;-)
Willhemodpovědět 

 Foto dne:

Bitka na Cikole, 7a
 Databáze cest:
Všechny cesty (184286)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Číšník 7 Jevišovice
Lewa Pijacka Fantazja V Stolowe Skaly
Überraschung Für Heidi VIIb Oybin
Talweg VIIa Oybin
Nie Wiem VI Trzy Siostry
Nově komentované:
Číšník 7 Jevišovice
K šáníčku Lajničku Xa Příhrazy
Zimska Pravljica 7a Malačka
Krüppel Weg 5 Zbořený Kostelec
Krüppel Weg 5 Zbořený Kostelec

 Nově v diskusi:
Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka |

 Nové komentáře:
Plastic surgery disaster | Plastic surgery disaster | rip | Re: Inu | Re: Inu | blink | Re: Bída | ale prd | Re: D | Vlajka |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (2)
42. ročník MHFF: Legendy velehor i děti záchranáři (2)
Metodické ústřižky VI. (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Nátěr | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | Žďárák Salewa pro 2 | Prodám Polar H10 hrudní pás | Saltic Toxic | pracovníka | Dachstein | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M | preska+smyce Drátník |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1384 
 Ne 
 1555 
 Nevím 
 916 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.