Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost vyhráli včera v Brně Martin Stráník a Michaela Smetanová. Druzí byli Lukáš Mokroluský a Eliška Adamovská, třetí Jan Štípek a Tereza Širůčková.
Osmadvacátý díl diskusního pořadu, půlhodinky se zajímavou osobností ze světa vertikál. Hostem dobrodruha a historika Libora Duška a režiséra a kameramana Tomáše Galáska je Jaroslav „Banán“ Bánský, skialpinista, horolezec a v neposlední řadě člen Horské služby Krkonoše.
U chaty Pod Rysy v Tatrách havaroval vrtulník s českým pilotem
U chaty Pod Rysy ve Vysokých Tatrách havaroval v sobotu malý vrtulník s českým pilotem, informovala obecná média. Na palubě stroje Robinson R44 Raven byli tři lidé. Český pilot utrpěl lehčí úraz hlavy. Po dopadu vrtulníku vyskočili z vraku dva pasažéři a pomáhali zraněnému pilotovi.
Tři američtí horolezci - dvě ženy Chantel Astorga a Christina Lustenberger a jejich parťák Jim Morrison - podnikli první lyžařský sjezd z Great Trango Tower (6286 m) v Pákistánu, přičemž sjeli strmou, exponovanou a spletitou linii po západní stěně hory.
Z šestnáctého místa v kvalifikaci Evropského poháru v lezení na rychlost v italském Mezzolombardu postoupila včera naše Lucie Mrázová do finále, v kterém ji pak v prvním kole vyřadila pozdější vítězka Italka Giulia Randi. V mužích vyhrál Ital Ludovico Fosalli.
Anak Verhoeven dala La Planta de Shiva 9b znovu, bez nákoleníků
Krátce na to, co Belgičanka Anak Verhoeven přelezla svou první cestu za 9b, a to La Planta de Shiva ve Villanueva del Rosario ve Španělsku od Adama Ondry z roku 2011, vylezla ji znovu podruhé, tentokrát bez nákoleníků.
Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost vyhráli včera v Brně Martin Stráník a Michaela Smetanová. Druzí byli Lukáš Mokroluský a Eliška Adamovská, třetí Jan Štípek a Tereza Širůčková.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.