LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP obtížnost, rychlost Indonesie (02.05)
Melloblocco (07.05)
SP boulder Curitiba (BRA) (16.05)

Žebříček
Cesty:
38.Kubíček 10131
39.Bartoš 10116
40.Sejbal 10072
Bouldry:
38.Kožich 9200
39.Čech 9150
40.Zímová 9150
Hory:
16.Magič 4311
17.Louda 4248
18.Cibulka 4073

Výsledky
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Deníčky
5721 lezců
1149507 cest
Nové přelezy:
Kraftfeld 9/9+
Cooler Rot 9+/10-
Die Unschu 9
Liebe Ohne 9
La Llei De 7a+
Bad Joke 7c
Nalgene 7C
Sněhurka A 10-
Sněhurka A 10-
Proces 7C+

Stěny
Eset Centrum - Praha 2
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Stěna GJW Prostějov - Prostějov

Prodejny
Rock Point Liberec - Liberec 1
HUDYsport - Olomouc
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Radek Groh z Baruntse:

jsme pod stěnou a po bivaku do ní nastupujeme

Mára Holeček s Radkem Grohem už jsou pod západní stěnou Baruntse (7162 m) a po bivaku do ní nastupují. Oznámili to ve zprávě, kterou před chvíli zveřejnili na Facebooku.

"Zpráva ze satelitního telefonu z 20.5.2021
Pod Baruškou
Už bivakujeme pod stěnou, přičemž odchod z BC nebyl tak jasný jak jsme si naplánovali. Počasí si s námi hrálo dobrý den a k odchodu došlo až odpoledne. Nicméně padlo rozhodnutí a za drobného sněžení jsme se s Ráďou propletli bludištěm trhlin, též pod zlověstně visícími séraky velikosti domu. Někdo zamrazil tento vodopád padající z hory. Však jen na první pohled je nečinný. Ale trápit se tím zrovna v momentě, kdy si to v něm sněruji, zdali mi spadne desítky tun ledu na hlavu, je špatné místo na přemýšlení. Čili až za svitu čelovek stavíme stan na sněhovém platu, přímo na úpatí "Barušky". Zítra již lezeme a budeme ukrajovat první metry z našeho snu. Máme chuť poprat se o výsledek, ale též spousty obav a lehce nabobkováno v kalhotech. Vlastně pokaždé je to stejné...a jedeeem.
Maara"


Viz:


Expedici s cílem vylézt novou cestou západní stěnou na Baruntse v regionu Khumbu v severovýchodním Nepálu, zahájili před cca týdnem.

Psali jsme zde:

Mára Holeček a Radek Groh zahájili expedici na Baruntse (7162m)

a pak tady:

Mára Holeček hlásí: vyrazíme z BC do Z stěny Baruntse

Standa Holec   [úpravy] 09:48 21.05.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

El colmillo, 6a
 Databáze cest:
Všechny cesty (183725)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Vert 5b Pont Julien
Kermesse 5b Pont Julien
Chène 5b Pont Julien
Botanik 4b Pont Julien
La Tournée Du Grand Duc 6a+ Buoux
Nově komentované:
Miss Catastrophe 8c Buoux
Cloister 7- Srbsko
Erkerweg VII Schrammsteine
Erkerweg VII Schrammsteine
Viktorka 6- Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | zbojník lezečky | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplnění dotazníku | Re: Vyplenění dotazníku |

 Nové komentáře:
Re: Kluci | Kluci | Re: Finále | Re: Jakub | Jakub | Re: Finále | Finále | Re: Celkove vysledky | Re: Celkove vysledky | Celkove vysledky |

 Kde to vře:
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (32)
Severní stěna Eigeru (24)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (23)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zákaz lezení Čtyři palice (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
SP v lezení Wujiang, Čína (16)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (14)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (14)

 Nově v inzerci:
garantovaná bezplatná půjčka do 24 hodin | Koupím bouldermatku | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Praha a okolí - lezkyně | Stan Jurek AT1,5 | Zapomenuté lano | Statická a dynamická lana | Jurek Tramp 4 duo | LS Otaki women 38,5 | Sportiva trango gtx |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1897 
 Ne 
 1812 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.