LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
17.Pail 10806
18.Jeliga 10665
19.Šofránko 10648
Bouldry:
17.Košťál 9900
18.Širůčková 9800
19.Urubčík 9750
Hory:
15. 4162
16.Cibulka 4073
17.Magič 3939

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5701 lezců
1138943 cest
Nové přelezy:
Protisměr 7C+
Satan 7C+
Telegraf R 7C+
Viva Massi 7c
Dreamliner 7C+
Gravitační 8A
Ambra 8B
El Equilib 7b
Terra Medi 8a
Old Shatte 7c+

Stěny
DDM Domino - Hronov
Makak LBC - zrušena - Liberec
Orel Břeclav - Břeclav

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
2D chyty - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Každý, kdo závody pořádá, musí být tak trochu masochista

Rozhovor s Jirkou Žákem, organizátorem bouldrových závodů

Jirka Žák z občanského sdružení Lezení do škol, je jeden z organizátorů velmi povedeného Mistrovství České republiky v boulderingu 2014 a také závodu ČP v loňském roce. Jirkovi jde organizace závodů od ruky, jeho práce se květinkám z BORDEL Teamu moc líbí, tak jsme se rozhodly jej vyzpovídat.

Můžeš stručně představit aktivity sdružení Lezení do škol?

Hlavním cílem Lezení do škol, je umožnit dětem na školách si lezení (bouldering) vyzkoušet a školám nabídnout možnost, jak děti přitáhnout k pohybu.
Další aktivitou je pořádání boulderingových závodů na atraktivních místech.

Jak ses dostal k organizování závodu?

V roce 2008 jsme otevřeli ve Slaném bouldrovku, no a tím to vlastně vše začalo.

Co tě na tom baví a co naopak štve?

Každý, kdo závody pořádá, musí být tak trochu masochista. Před závody si pořád říkáš. Co jsem ještě zapomněl? Přijede dost závodníků? Vyjde nám to počasí? Přijde dost diváků? K tomu se pořádně nevyspíš, žaludek máš jak švestku, stále předáváš informace a někoho úkoluješ a najednou je po všem, závody skončily.
Ty máš pocit, že tohle už snad nikdy nechceš zažít a pak to přijde, někdo ti jenom poděkuje, někdo napíše něco, co tě potěší a ty víš, že to smysl má a za rok do toho jdeš znovu. Je to prostě jedna velká výzva.
Hodně mě štve, když se na závod předem přihlásí skoro 60 chlapů a 25 žen a pak přijede s bídou půlka, tak si říkáš proč, přitom je to vrchol sezóny.

Jak reaguješ na kritiku. Byla letos vůbec nějaká?

Pokud je kritika oprávněná a konstruktivní, tak se jí snažím využít pro zlepšení.
Letos kritiky moc nebylo, ale sám vím, že vše úplně na 100% nebylo a je kde se zlepšovat.


z MČR 2014 ve Slaném

foto ©



Letošní MČR ve Slaném na náměstí bylo parádní! Co chystáte pro příští rok? Budete pořádat ČP, příp. další závody, chystáte nějaké změny?

Závody na Slánském náměstí jsou již hodně populární a je to vidět na divácké kulise.
V září by se mělo konat jedno z kol Českého poháru v boulderingu a součástí budou již tradiční závody O pohár Královského města Slaný dospělých a dětí.
Něco navíc se chystá, ale to si zatím nechám pod pokličkou.

Zaslechly jsme, něco o plánu uspořádat v ČR v horizontu pěti let svěťák. Můžeš nám o tom něco prozradit? A klidně se rozepiš, jsme zvědavé!

S Romanem se o tom docela dost bavíme, proč by se v ČR nemohl svěťák konat.
Je to prostě další možnost jak bouldering v ČR zpropagovat.

Když se domlouváš se stavěči, dáváš jim nějaké pokyny? Například ohledně obtížnosti, nebo preferovaného stylu, přiblížení se svěťákovým bouldrům, apod.?

Vždy se snažím vybírat stavěče, kteří mají zkušenosti. Na nás je jim připravit pořádnou stěnu, hodně struktur a chytů a dostatek času na přípravu cest, to ostatní nechávám na nich.

...

KOMPLETNÍ ROZHOVOR včetně fotek najdete na lezeckém blogu Bordel Teamu: ZDE

Pokud chcete sledovat novinky, sledujte náš facebookový profil

Peliska a Olše

Bordel Team   [úpravy] 18:42 19.12.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Jen tak dál!20:16:50 19.12.2014
Jirka a tým lidí kolem něj šlape jako hodinky a závody v jejich režii či pod jejich dohledem jsou vždy parádní! Sám jsem se o tom přesvědčil jako roští na pohodových závodech a jako divák na pár závodech ČP v boulderingu. Přeji hodně úspěchů při organizaci dalších závodů v nadcházející sezóně.
Bídaodpovědět 

 Foto dne:
Lomnický štít
JV stěna Lomnického štítu
 Databáze cest:
Všechny cesty (181999)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Protisměr Long 7C+ Ostaš
Gravitační Komplex 8A Tisá - Modřín
Paulie 7B Tisá - Modřín
El Equilibrista 7b Cabeconet
El Circo 7a Cabeconet
Nově komentované:
Levitace Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Vandrák 6C+ Panský Les
Pupínek Na Zadku 6B Panský Les
Bradavice Na Nose 6C Panský Les
Kroketka 5B Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Dotzaz Hrádok. SK | Nehoda v Rakovníku | El Chaltén - lezení 25.3.2025 | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Hnízdní uzávěry Sasko |

 Nové komentáře:
Re: Peter děkujeme! | Re: Peter děkujeme! | Re: Peter děkujeme! | Re: Kriticke ohrozeni | Re: Kriticke ohrozeni | Re: Peter děkujeme! | Re: Tolik povyku | Re: Tolik povyku | Re: Super lezci | Re: Kriticke ohrozeni |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (37)
Jazda Olympanov (34)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (18)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (16)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (7)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (5)

 Nově v inzerci:
Domácí bouldrovka, chyty | La Sportiva Miura men 38.5 | LS Cobra vel.37 | montáž VZT | Statická a dynamická lana | Průvodce Adršpach 2. díl | Tendon Lowe 9,7 mm | La Sportiva Mythos Eco | Petzl Elios | La Sportiva Miura Men 38.5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1270 
 Ne 
 1231 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.