LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12556
2.Šindel 12525
3.Trojan 12222
Bouldry:
1.Volf 11353
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5708 lezců
1141966 cest
Nové přelezy:
Horká čára Xc
Mušinec 7C+ tr
Dobrák Od 8A+
Autopsia 7b+
Bert 7c
10 Hispano 7c+
Amalthee 7b+
The Kid 7c
Mr. Nice 8a
Diet Dope 7b

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP Hall (AUT) 27. -28. 4. 07

bouldering

smDalší kolo světového poháru v boulderingu se konalo v malebném městečku nedaleko Innsbrucku. Pro tento závod nechala rakouská federace vyrobit profily za 40 tisíc euro.

Moc se nám líbily, ale opravdu jsme nechápali co bylo na nich tak drahé.
Této akce se na naše poměry účastnil poměrně velký team závodníků nominovaných z dvou posledních kol Českého poháru v boulderingu, a to Tomáš Mrázek, Jiří Bradáč, Silvie Rajfová, Nelly Kudrová a Dominika Dupalová.
Bouldry stavěl známý francouzský stavěč Lapourte. Ženská kvalifikace byla příjemně lehká, na postup stačilo udělat 4 bouldry na méně pokusů, což bohužel nevyšlo Nelly o pokusy (24.místo), a Domča, která startovala na světovém poháru vůbec poprvé, byla ráda za dva topy (28.místo), ale zkušeností si odezla o to více, Silvie postoupila bez problémů z 8. místa.

Muži měli kvalifikaci o poznání těžší, okořeněnou mnoha skoky a nejtěžšími kroky zejména v horních částech bouldrů. Tady jsme opět měli nováčka v SP a to Jirku, který se pral s problémy opravdu s vervou, nervozita však byla znát a tak dal sice dva topy, ale na více pokusů (54.místo) Na postup bylo třeba dát aspoň tři, do čehož se bez problémů vlezl Tomáš se svými šesti topy, a postupoval z druhého místa.

Semifinále bylo, jak to poslední dobou bývá, nejtěžší kolo, je třeba vybrat z dvaceti sportovců, pouze šest nejlepších. Bouldry byly parádně silové, a Silvii se podařilo dát opravdu těžký bouldr na on sight, čímž vyhrála ve skupině (která sčítala okolo 10 závodnic) s jedním topem, a zasloužila si výborné 7.místo. Tomáš na začátku zaváhal, a nedal první nejlehčí bouldr a nezachránily ho ani dva těžký bouldry na on sight, skončil o stupínek hůř než Silvie, na 8.místě.
Závod vyhrál domácí závodník Kilian Fishuber (AUT) a Olga Shalagina (UKR) a ČR v celkovém hodnocení států se z 20, umístila na výborném 8. místě.

Pořadí celkového hodnocení světového poháru:
Tomáš Mrázek - 2.místo. (po absolvování třech závodů)
Silvie Rajfová - 6. místo. (po absolvování třech závodů)
Nelly Kudrová - 28. misto (po absolvování dvou závodů)
Dominika Dupalová - 43.misto (po absolvování jednoho závodu)
Jiří Bradáč - bez bodů.





Další fotky viz: www.tomasmrazek.cz

HelčaL.   [úpravy] 11:43 02.05.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Kyzovatá
 Databáze cest:
Všechny cesty (182210)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Skyhook II Jetřichovice
Pilířová Cesta VIIa Jetřichovice
Kozí Nohy VIIa Jetřichovice
Thomas 5b La Gola
Leónidas 6- Harmanecká Jaskyňa
Nově komentované:
La Spaccata 5c La Gola
Pedro Assente 5c La Gola
8. Zprava Na Plotne 9- Davle
8. Zprava Na Plotne 9- Davle
8. Zprava Na Plotne 9- Davle

 Nově v diskusi:
Rabotou FFA 9b+ | Re: Je Nago Otevrene | Re: Großglockner | Re: Je Nago Otevrene | Re: Je Nago Otevrene | Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák |

 Nové komentáře:
IXb+ | Re: H | Re: Plošný zákaz | Re: Mega | Re: H | Uroven | Re: Je tady volno? | Je tady volno? | Re: H | Re: H |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (81)
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (25)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (21)
Jazda Olympanov (21)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (19)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)
Nové díly horolezeckých podcastů Jana Čaje Šálka (5)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
Petzl Sirocco | Ortovox Zoom, lopata a sonda G3 | Mammut Altitude Winter 195 | Gregory Targhee FT 45 | Evolv Shaman EU44 | Švýcarská dalniční známka - roční | Batoh Berghaus Crusader 90+20 | Spolulezeni Pavla | Skialp lyžáky La Sportiva Vega MP 26, Flex 125 | Nepromokavá bunda Mountain Equipment Makalu Gore-Tex |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1480 
 Ne 
 1414 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.