LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
17.Pail 10806
18.Jeliga 10665
19.Šofránko 10648
Bouldry:
17.Košťál 9900
18.Širůčková 9800
19.Urubčík 9750
Hory:
15. 4162
16.Cibulka 4073
17.Magič 3939

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5701 lezců
1138943 cest
Nové přelezy:
Protisměr 7C+
Satan 7C+
Telegraf R 7C+
Viva Massi 7c
Dreamliner 7C+
Gravitační 8A
Ambra 8B
El Equilib 7b
Terra Medi 8a
Old Shatte 7c+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Hard Core

Čao,
teď jsem právě dočetl článek z 8a.nu a jsem mile potěšen.
Je zde představen francouzský bourák Fred Roughling o kterém se až tak moc nepíše a přitom by měl být skloňován všemi pády.
Všichni znají Legranda, Petity, Kulicha,Glowače,Hubery,Mrázu...avšak hardcorový Fred Roughling je přikrčen v tmavém stínu.A přitom v roce 1993 vytvořil cestu "Hugh"9a!, která teprve letos získala opakování (Lamberti) a hlavně obtížnost byla potvrzena...
V roce 1995 Fred přelezl ryze přírodní cestu,která nese název Akira a je za neuvěřitelných 9b! Troufalost? Dodnes nikdo cestu nezopakoval a přitom ji zkoušela řada známých nařachaných lezců. 
Akira se nachází v jeskyni Le Périgord. Nevěřím, že se nedočkala dalších přelezů jen proto, že je moc vzdálená od vyhlášených oblastí.
Vždyť přece cesta nebo vlastně spojení dvou cest - stropu (nejištěného) za 8c+ a výlezu za 8c -musí být pořádným lákadlem pro opravdovej hardcore.
Další cestu, kterou Fred udělal a vylezl byla v roce 1997 "Lautre cote du ciel" opět 9a! cestu zkoušeli a nepřelezli Hirayama s Koyamadou a obtížnost potvrdili...
Myslím však, že vrchol suverenity 31 letého Freda Roughlinga je letošní třetí přelezení cesty od Freda Nicola "Bain de Sang" 9a.
Nemůžu pochopit jak to,že tenhle chlapík se nám automaticky nevybaví při otázce:" Nejlepší lezci a nejtěžší cesty na světě jsou...?"
Proč tomu tak je nechávám na zamyšlení každého z Vás.

Oliváč   [úpravy] 14:12 27.11.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Máš recht
Máš pravdu, u nás asi fakt funguje to že známe jen lezce o kterých se píše v Montaně, nebo v rockstarech....
Třeba se to časem zlepší.
Zapsal: Brenn, 14:31:32 27.11.2001
 Ce la vie...
Jestli to náhodou nebude tim, že on nejezdí na svěťák. A taky třeba tím, že masmediální šiřitelé lezecké slávy po čských luzích čerpají spíše z domácích a anglosaských zdrojů. Když totiž listuju v těch asi tak pěti výtiscích GRAMPERa co vlastním, tak se Fred vyskytuje ve třech , stejně jako třeba JMT, který je u nás prakticky neznámí a při tom udělal, nebo alespoň vylezl, v Labáku Kante philosophi. Řekl bych na Francouze dost nezvyklý počin. Vlastně vůbec mám pocit, že je spousta těch, kteří v tichu a spíš pro sebe dělají velké věci. Možná by se o nich mělo psát víc, aby se o nich víc vědělo. A dost možná by v tom našem lezeckým pidisvětě ubylo medializovaných žabomyších válek. No ale co nadělaš svět už je takovej a dětma nezatopíš.
Zapsal: Tomas, 14:38:20 27.11.2001
 A chtějí, aby se o nich vědělo?
Jestli to třeba není o tom, že podobní lidi, na rozdíl třeba od Huberů, prostě nemají potřebu medializace.
Prvních 200 tenistů v žebříčku ATP se tenisem uživí. A kolik jich znáte? Já tak pět. Inu, kdoví, jak to je...
Zapsal: Huňámuf, 18:18:58 27.11.2001
 SoZrLTSTzqSe
B6FwhA Thank you ever so for you post.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: CnPohjVRT, 02:26:14 20.12.2013
 YYMTyavg
aqlrgy This is one awesome blog.Really looking forward to read more. Really Great.
Zapsal: uZBaXFtDY, 11:22:38 20.12.2013
 
RJC Sea Sports Club
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:23 08.01.2014
 
WCPA
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:25 08.01.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Lomnický štít
JV stěna Lomnického štítu
 Databáze cest:
Všechny cesty (181999)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Protisměr Long 7C+ Ostaš
Gravitační Komplex 8A Tisá - Modřín
Paulie 7B Tisá - Modřín
El Equilibrista 7b Cabeconet
El Circo 7a Cabeconet
Nově komentované:
Levitace Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Vandrák 6C+ Panský Les
Pupínek Na Zadku 6B Panský Les
Bradavice Na Nose 6C Panský Les
Kroketka 5B Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Re: Dotzaz Hrádok. SK | Dotzaz Hrádok. SK | Nehoda v Rakovníku | El Chaltén - lezení 25.3.2025 | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Hnízdní uzávěry Sasko |

 Nové komentáře:
Re: Peter děkujeme! | Re: Peter děkujeme! | Re: Peter děkujeme! | Re: Kriticke ohrozeni | Re: Kriticke ohrozeni | Re: Peter děkujeme! | Re: Tolik povyku | Re: Tolik povyku | Re: Super lezci | Re: Kriticke ohrozeni |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (37)
Jazda Olympanov (34)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (18)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (16)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (7)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (5)

 Nově v inzerci:
Domácí bouldrovka, chyty | La Sportiva Miura men 38.5 | LS Cobra vel.37 | montáž VZT | Statická a dynamická lana | Průvodce Adršpach 2. díl | Tendon Lowe 9,7 mm | La Sportiva Mythos Eco | Petzl Elios | La Sportiva Miura Men 38.5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1270 
 Ne 
 1231 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.