TOPlist


 LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12456
2.Šindel 12397
3.Trojan 12228
Bouldry:
1.Volf 11353
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5701 lezců
1138785 cest
Nové přelezy:
Kašpárkův 10
Hermanas 7b
Lonze 9
Mein Kampf 9
Caty Mini 8a
Magnolias 7b+
Massada 7c
Seven Live 8a
Primetime 7C
Olymp Vari 10-

Stěny
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
BalvanBoulder - Horažďovice
Dům Ignáce Stuchlého - Fryšták

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Rock Point - NC Eden - Praha 10
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jak to vypadalo na 1. kole Rock Point Boulderzávody 2017?

Pardubice 25. - 26.3.

UPDATE: doplněno video 1. kolo Rock Point Českého poháru v boulderingu 2017
Už podruhé se v městě perníku odehrál závod ze série českého poháru. Po olympijském parku, který sérii hostil v minulém roce, vybrali pořadatelé další atraktivní místo: výstaviště Ideon, kde tento víkend probíhal veletrh Regionpropag / Sport & adrenalin.

Diváckou zajímavostí byla možnost sledovat závod, který byl zároveň 1. nominací do reprezentace, z ochozu 1. patra a přesvědčit se tak o náročnosti všech boulderproblémů.



Březnový termín a sebevědomí po zimním tréninku přilákalo rekordní počty závodníků. Do kvalifikačních kol nastoupilo 49 mužů a 32 žen. Perličkou byla účast portugalského Ricarda Costy, který v národní soutěži nedávno skončil na druhém místě. Mužskou kvalifikací se prokousalo 12 borců v čele s Martinem Stráníkem. Ženskou kvaldu vyhrála Péťa Růžičková, která nedávno sbírala novou lezeckou motivaci v Jordánsku.

Pohár

Ricardo Costa: „Everything is the same - system, ambience, but the only difference is that in Portugal the basic level is easier. Today’s problems were really well equipped, difficult but fine to climb!



Stavěči Vilda Chejn s Davidem Kozlem připravili kulisu jako ze svěťáku. Gymnastika na prvním boulderu se skokem a těžkým průtlakem napověděla, o co ve finále holek půjde. Stěžejní pak byl dvojskok ve čtvrtém boulderu, který oddělil 3 nejšikovnější holky dnešního závodu. Ty se nakonec poskládaly na bednu v pořadí:

1.místo: Veronika Šimková

2.místo: Petra Růžičková

3.místo: Daniela Kotrbová


Finále kluků se vyznačovalo poměrně nízkým počtem topů. Už jednička s roztodivným nástupem přes dva golfáče dala borcům zabrat. Nakonec ji čtvrtým pokusem topoval jenom Honza Novák. Dvojka po černých strukturách opět vyčlenila tři největší siláky – topovali Honza Chvála a kluci Stráníci. Třetí a čtvrtý boulder pak udolal už jen suverénní Martin Stráník, který sbírá sebevědomí na světový pohár do Meiringenu. Držíme palce! Končné pořadí na chlapské bedně:

1.místo: Martin Stráník

2.místo: Jan Chvála

3.místo: Štěpán Stráník


stupně


Součástí hlavního závodu byl i Rock Point ČP mládeže 2017 pro kategorie A (ročníky 2000-01) a J (1998-99), kde se taktéž bojovalo o reprezentační dresy. A-kategorie vyhráli Lenka Slezáková a Jakub Skočdopole a J-kategorie Veronika Šimková a Ondřej Bína.


Boulderděti


Neděle patřila dětským závodům Boulderděti. Celkem 199 dětí si vyzvedlo oranžový triko s kresleným silákem na hrudi a šlo se poprat o super umístění. Ríša Pařil a pardubická místní skupinka stavěčů vytvořili desítky boulderů, které po celý den dmýchaly dětské (a rodičovské) emoce. Nutily k zamyšlení a hecovaly děcka k super výkonům.
Už od nejmenších kategorií jsou znát obří talenty! Nejen Oja Mázl, Mára Jeliga, Jan Vopat, Markétka Janošová ale i SPOUSTA dalších začíná čeřit vodu! Je i skvělé vidět nadšení rodičů a trenérů, kteří s děckama závody prožívají. Green Trees Monkeys, Pohodička ze Slanýho, Boulder Bambini, Lezecký tým Pardubice, Pavoučci z Liberce, HOVRCHšáci a další…ti všichni přijíždí a odjíždí jako jedna lezecká banda a závody si mega užívají.

bouldrděti


Workshop


V rámci bouldervíkendů vznikla snaha inspirovat trenéry lezení a obohatit jejich pohledy o praktické rady fyzioterapeutů a licencovaných trenérů, kteří mají se zdravým pohybem bohaté zkušenosti. První workshop zaštítily Míša Panáčková (trenérka A licence) a Dana Chvojková (fyzioterapeutka) a bez nadsázky to stálo za to. Řeč byla o nevhodných (častých) posilovacích cvicích, o funkčním tréninku (nejen) lezeckého pohybu nebo o funkci nohy. Sundávaly se boty a zapomínalo se na lezačky. Přednášejícím patří hluboká poklona za vyřčená slova a svatou práci, kterou předávají dál. Příště se můžete těšit na Kubu Novotného a Matouše Pokorného.

workshop

foto z workshopu, Dana Chvojková a Míša Panáčková)


Výsledky a info o závodech na www.boulderzavody.cz
Sledujte nás na facebookuinstagramu!
Velké díky všem a na viděnou v Ostravě!
Autor: Martin Veselý, Sportovní lezení z.s.
Foto: Standa Mitáč (www.stanislavmitac.com), Martin Veselý


Martin Veselý   [úpravy] 09:22 27.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 poděkování20:47:20 28.03.2017
Musím smeknout před pořadateli . Super závody parádní organizace vše proběhlo jak mělo. Cesty parádně postavený rozřadili závodníky a i když dětí bylo spoustu vše organizátoři zvládli.Už se těšíme do Ostravy.
Ruda 
Ruda Š.odpovědět 

 Tak to má vypadat14:02:48 30.03.2017
Perfektní atmosféra, parádní struktury i cesty a 200 dětských závodníků (nuntno dodat, že tento počet zvládli organizátoři s přehledem - kéž by to byl standard). Už se těšíme s malým do Ostravy.
Jirkaodpovědět 
 Re: Tak to má vypadat14:06:46 30.03.2017
Copak zavody, ale to, ze Adam Ondra podporil Cloveka v tisni, des!!@#!!#&!!!!! Ty kteri pachaji nejvetsi zlo!!!!!!! A kradou!!!! A mohou za uprchliky, kteri tu znasilnuji a zabiji!!!!!!#!!!$#!@!!!
odpovědět 
  Re: Tak to má vypadat00:20:02 31.03.2017
Ty seš idiot že ti neni rovno. Táhni na novinky a dej nám lezcům svatej pokoj... Adam Ondra si může podpořit koho chce, stejně jako ty.
Pítrsodpovědět 

 video nebude?13:23:38 02.04.2017
nějaký video se záznamy přelezů by nebylo?
Divákodpovědět 

 vid14:07:01 02.04.2017
nikdo netočil video z přelezů?
háčkoodpovědět 

 Foto dne:

Kalymnos
 Databáze cest:
Všechny cesty (181993)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rocksplat 9- Frankenjura
Echale Quindas Al Pavo 7b San Bartolo
No Puedo No Puedo 7b+ San Bartolo
Černá Kávička 8-/8 Skály V Kouřimi
Ano šéfe IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Hrana 6+ Davle
Jaro V Prutu VI -
Stargate 11- Krkavka
Bez Tkaniček 6A U Lesníka
Lame Chucha Baby 8a Siurana

 Nově v diskusi:
Re: Dotzaz Hrádok. SK | Dotzaz Hrádok. SK | Nehoda v Rakovníku | El Chaltén - lezení 25.3.2025 | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Mir Davli | Re: Tekuté mágo pro Gym | Re: Názor |

 Nové komentáře:
Re: Valná Hromada 2025 | Pískovcová skála | Re: "Kriticke ohrozeni" | Re: "Kriticke ohrozeni" | Re: Super lezci | Re: "Kriticke ohrozeni" | Kriticke ohrozeni | Re: "Kriticke ohrozeni" | Re: "Kriticke ohrozeni" | Re: nice |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (79)
Jazda Olympanov (34)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (32)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (31)
Uganda 2025 (16)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Zákaz lezení Čtyři palice (15)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (8)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (7)

 Nově v inzerci:
Domácí bouldrovka, chyty | La Sportiva Miura men 38.5 | LS Cobra vel.37 | montáž VZT | Statická a dynamická lana | Průvodce Adršpach 2. díl | Tendon Lowe 9,7 mm | La Sportiva Mythos Eco | Petzl Elios | La Sportiva Miura Men 38.5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1227 
 Ne 
 1188 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.