LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezec který nepadá, leze pod své možnosti.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
49.Mikulec 9798
50.Hronek 9794
51.Hovorka 9776
Bouldry:
49.Hronek 8650
50.Kalvas 8650
51.Bureš 8600
Hory:
21.Hess 3293
22.Verner 3138
23. 2948

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5701 lezců
1138012 cest
Nové přelezy:
Sokol 9+/10-
Le Pince-G 7C
Déforestat 8A
Taipan 8A
Pagota 8A
Le Prouept 8A
Ambra 8B
Ambra 8B
Avatar 9+/10-
Schön Wett 9-

Stěny
KH Olomouc - Olomouc
Na Nivách - Trutnov
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Dap Sport - Hradec Králové
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sezona na písku

Chladné podzimní teploty přejí přelezům na písku.

Jirka "Dlabis" Dlabola vylezl v sobotu v Teplických skalách "Vzkříšení" Xc.  Tuto "teplickou lahůdku" opět oživil po jejím vytlučení Luboš Mázl, který také přidal i první RP přelez.  Jak Dlabis poznamenal do komentářů „další přelezy by se daly spočítat na prstech ruky starého (nešikovného) tesaře“.

Hranu „Rekviem Pro Koulena“ XIa na Kance si do  deníčku připsal minulý víkend Mára Pavlata, přezdívaný „Titanhead“  a 27.9 Jirka Dlabola. O názvu této cesty se stále vedou spory, někdo jí nazývá  „Hrana na kance“, Rosťa Tomanec jí přejmenoval na  Powermetal, a podle průvodce je to „Rekviem pro Koulena“.

Luboš Mázl vyřešil 4.10 jednu z adršpašských novinek a to cestu „Zkrat“ na Čtyři Gardisty. Autoři jsou O.Beneš a T.Sobotka a L.Mázl. V poznámce je uvedeno, že navrhovaná klasifikace je RP Xc a čas ukáže.  Luba si ještě dal na konci září „Krvavou lázeň“ Xc v Ostrově.

Simona   [úpravy] 08:36 28.10.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 a další12:11:14 28.10.2008
... např. Piškot dal Ztracený sen a Tsunami, taky lahůdky.
odpovědět 
 Re: a další12:46:35 28.10.2008
Lahůdky jistě, ale o třídu níž než to zmíněné v článku :)
(P)ostiženýodpovědět 

 tohle + ještě něco navíc13:12:51 28.10.2008
No a Kuba Cicvárek dal hranu Kance, Ztracený sen, pak ty hrany okolo Hlásky atd. akorát, že je línej psát deníček.
Richardodpovědět 
 Re: tohle + ještě něco navíc13:25:02 28.10.2008
Paráda, předběhl jsi mě :)
Že bychom mu ten deníček založili a kolektivně vedli :)
Piškotodpovědět 

 Hattrick17:31:04 28.10.2008
Se divím že to Simča nenapsala taky do článku to co predvedl Piškot za jeden víkend je obdivuhodné!!! Gratulace Piškote!!!
Zajdaodpovědět 
 Re: Hattrick10:49:17 29.10.2008
Ale kuš, Zajdo. Slávy už jsem si užil v komentářích ke Tsunámku, teď spíš o jiných, kteří si to zaslouží víc.
Piškotodpovědět 

 Název?10:57:12 29.10.2008
V průvodci je ten název už zkomolený. Cesta byla pojmenována na památku našeho kamaráda zvaného "Kulén", název tedy zní "Rekviem pro Kuléna". Cestu tak pojmenoval Otík Vašek, který ji společně s Mlhou dodělali a přelezli AF. Na Powermetal ji z nepochopitelných důvodů přejmenoval R.T., který udělal první RP přelez.
staršinaodpovědět 

 Foto dne:

Napitý Wapiti
 Databáze cest:
Všechny cesty (181769)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Le Pince-Genoux (direct) 7C Fontainebleau
Déforestation 8A Fontainebleau
Stopou V Bobku VIIa Rájec - Ptačí Stěny
Prostřední Pravá Spára V Rájec - Ptačí Stěny
Další Mramor 4 Tisá - Modřín
Nově komentované:
Herbstweg VIIc Rájec - Ptačí Stěny
Hejkal VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Pravá Strana Prdele 7A Bišál
Kurzarbeit 9 Frankenjura
Údolka U Cesty 3 Tisá - Modřín

 Nově v diskusi:
Re: Mir Davli | Re: Názor | Re: Názor | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura |

 Nové komentáře:
Re: Plošný zákaz | Hoši | Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | Gran Sasso a Benito Skorzeny | Re: Plošný zákaz |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (50)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Jazda Olympanov (29)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (15)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
Zákaz lezení na Kozlovi (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)

 Nově v inzerci:
Průvodce Adršpach 2. díl | Tendon Lowe 9,7 mm | La Sportiva Mythos Eco | Petzl Elios | La Sportiva Miura Men 38.5 | Dětská krosna Salewa | Prodám hodinky Suunto t4c | Do hor, výlety, cesty | Lano Mammut Crag Dry | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1163 
 Ne 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.