LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
10.Klapal 11088
11.Širůčková 11034
12.Smetanová 10972
Bouldry:
10.Novák 10425
11.Lavička 10175
12.Šlapák 10053
Hory:
18.Punčochář 3751
19.Louda 3676
20.Novotný 3598

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5701 lezců
1137930 cest
Nové přelezy:
Férový Hrá 8B
Skřítkův D 7B+/7C
Vymetání P 8A
Kralupskej 7C
Epita 9
Omerta 8A+
Halloween Xc
Kurzarbeit 9
Indikátor 7C
Vzestupy A 8A+

Stěny
Lezecké centrum Vertikon - Zlín
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
Fit Studio Jitka - Slaný

Prodejny
HUDYsport - Liberec
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Fesťák 2012 - co se chystá? Pískaři, Sílvia Vidal atd.

hlasujte na Lezci o nejlepší film

film PískařiPremiéra filmu Pískaři, bigwallová specialistka z Katalánska Sílvia Vidal a mnoho lezeckých a i jiných filmů, hostů a akcí čeká lezecké nadšence na letošním Fesťáku, což je Mezinárodní horolezecký filmový festival 2012 (MHFF) v Teplicích nad Metují, který začíná příští čtvrtek.

Upoutávka k filmu Pískaři:



Kromě Pískařů - filmu, který je inspirovaný stejnojmennou knihou Bohumila Sýkory a dokumentuje klíčové lezecké problémy na zdejších pískovcích posledních čtyřiceti let - jsou na programu další více či méně lezecké snímky.

O horolezectví a stárnutí je polský film Deklaracja nieśmiertelności.
Trailer:


Nejrychlejší muž na kopci je název filmu, v němž Ueli Steck podniká sólový rychlovýstup na tři tradiční severní alpské stěny: Eiger, Grandes Jorasses a Matterhorn a pak El Capitana v Yosemitech a jeho cílem je zdolat Annapurnu v Himalájích.
Celý film:
DOK vom 20.01.2011

EC Rocktrip 2011 je reportáž z druhého ročníku lezeckých a bouldrových závodů Euroclimbing Rocktrip 2011 v lezecké oblasti Havran u Jitravy. Ukázka z akce:


Grand Libre au grand Cap (Velké trable na Velkém Kapucínu) je o tom, jak se Arnaud Petit a Stéphanie Bodetová pokoušejí volným lezením zdolat cestu na nádhernou žulovou věž Grand Capucin. Cesta má 450 m a je za 8b.



Baskický lezec Iker Pou je postavou filmu Iker Pou – Nit de Bruixes o přelezu cesty za 9a+ v Margalef, v Katalánsku. Celý film má přes 6 minut a můžete si ho prohlédnou zde:


Iker Pou je i v dalším snímku, který se jmenuje Pou Brothers: Pan Aroma Expedition o výstupu cestou Pan Aroma, nejtěžším z italských Alp (8c/500m) na západní Cimu z Tre Cime di Lavaredo.


Magic Bean - Zázračná fazole je film o tom, jak Arnaud Petit leze klasickým způsobem 70 metrů dlouhou cestu Black Bean obtížnost 8b v oblasti Ceüse. Celý film je k vidění zde:


Od domácích autorů je český film Skalní muž o stejnojmenné lezecké soutěži, která proběhla v září 2011 ve Skaláku. Celý film můžete vidět zde:


Jeho tvůrci Kletter Kiddies mají na festivalu ještě jeden film o lezení, a to s názvem "Z A do B", který má pojednávat o některých ze základních momentů filosofie horolezectví, přinášet osobní zpověď světových lezců a dokumentovat vytvoření nejtěžší české pískovcové cesty „To tu ještě nebylo“.

Lezecky nebo spíš bouldrařsky přitažlivý by mohl být film Beal Petrohradské Padání od vítěze loňských ročníků v hlasovací anketě na Lezci Ondřeje Smrže.
Upoutávka:


Ten přivezl na fesťák letos ještě další film, a to Sherpa Soda II, který je pokračováním staré Sherpa Sody,
která byla prezentována i zde na Lezci.
Upoutávka Sherpa Soda 2:






Lezec.cz jako mediální partner Fesťáku, má letos opět možnost udělit některému z filmů Cenu webu Lezec.cz. Čtenáři mají znovu příležitost pomoci vybrat film, který se zdejší lezecké internetové komunitě nejvíc líbí a který by mohl tuto cenu získat. Své názory můžete vyjadřovat v hlasovací anketě a v diskusi pod tímto článkem. Na první straně Lezce zveřejníme anketu na začátku Fesťáku.

Odkaz na anketu je zde: Jaký film na Fesťáku 2012 je nejlepší?




Sílvia Vidal má přednášku „Sama ve stěně“ v sobotu 25.8. v 18 hodin v kině. O Silvii viz:
Španělská bigwallistka Sílvia Vidal má být letos hostem Fesťáku

Z hostů tam budou ještě horolezci v sobotu dopoledne Radek Jaroš a Honza Trávníček „Tráva“ a před ním v pátek Ivan Fiala.

V rámci festivalu se chystá také už tradiční závod v boulderingu - Mistrovství ČR. Viz článek Boj o titul boulderingového mistra a mistryně 2012

Podrobný program viz www.horolezeckyfestival.cz

Standa Holec   [úpravy] 12:00 16.08.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Tři vrcholy Lavareda – Dolomity21:10:11 16.08.2012
Iker a Enko Poe s cz titulky (Tři vrcholy Lavareda – Dolomity) je zde:
http://www.videacesky.cz/ navody-dokumenty-pokusy/ tri-vrcholy-lavareda-–-dolomity
(dvě mezery)
Martinodpovědět 

 Maglajz v Adru povolen bez kompromisu!13:43:08 17.08.2012
Filmy vypadaji nadmiru dobre. Jak jsem pochopil z vyjadreni od Tomase Cady a Bohuse Sykory, bude na tomto rocniku hlavnim hrebem programu Slavnostni vyhlaseni povoleni lezeni s magnesiem pro cely Adr a ve vsech stupnich obtiznosti, vyjma mist nad vyletnim okruhem. Slava!! Trikrat hura!!! Konecne konec devastace skal nezpevnenymy chyty a stupy.Konec teroru starych klasiku a mylne vetve lezeni bez MG.
Martas.odpovědět 
 Re: Maglajz v Adru povolen bez kompromisu!14:10:13 17.08.2012
Jen technicky: Znamená to, že bude pro Ádr novej dodatek k pravidlům lezení na pískovcích? Zvláštní, že minule změnu schvalovala valná hromada. A za další, dá se k tomu někde dohledat dokument, který šel do správního řízení na CHKO? A co Křížák, a co Teplické skály, a co Broumovky? Bude v tom i rozšíření lezení do zakázaných částí Teplic a Broumovek? Děkuju za odkaz na ty dokumenty:)
 martanodpovědět 
 Re: Maglajz v Adru povolen bez kompromisu!14:29:04 17.08.2012
Hm, ale co je jako k oslavě na tom, že teď někdo vyleze trojku, nebo pětku či sedmičku s maglajzem? Co vlastně? Hodnotnější sportovní výkon?
Co se má oslavovat? Že to bude lehčí a snadnější, bude se oslavovat, že to chceme a potřebujeme usnadnit. Asi.
odpovědět 
  Re: Maglajz v Adru povolen bez kompromisu!14:56:39 17.08.2012
Byl to vtip.Ale, jak jsem se nedavno dozvedel od jedne pani docentky v oboru chemie, co tedy i leze, tak pry kdyby uz Smitko a spol. meli MG , pak by asi nedoslo k dnesni erozi mekkeho piskovce v Ceskem Raji, nebot by povrch exponovanych mist byl pekne zapecen do cernoucke krusty a tedy by se nevyjizdely ty proklate misky na nohy vic a vic. Na druhe strane by se to pak cely mozna pozdeji ztrhlo naraz i s lezoucim. Oni tedy meli backurky a my prave uz mame tu tvrdou gumu...Mozna take jen vtipkovala. (((-:
Martas.odpovědět 
   Re: Maglajz v Adru povolen bez kompromisu!23:25:12 17.08.2012
Tenhle vtip mi nepřijde moc vtipnej. Máš tady těch přestřelek na téma Mg na písku málo, že toužíš po další (zbytečný)?
Robertodpovědět 

 Trajler Z A do B 23:05:36 22.08.2012
https://vimeo.com/39591105
V Premiéře se můžete těšit na lezeckou duchovní koupel, 13tou komnatu Adama Ondry, kvantového fyzika Zdendu Ustohala a Betomovýho Ondřeje *****:)
Kletterkiddiesodpovědět 

 Foto dne:

Route 67
 Databáze cest:
Všechny cesty (181766)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Férový Hráč 8B Bolešiny
Dogova Sólo Mise 7B+ Bolešiny
Hrobnická 7 Holoubkovský Amfiteátr
Indikátor Kvality 7C Bolešiny
Indikátor 6B+ Bolešiny
Nově komentované:
Kurzarbeit 9 Frankenjura
Údolka U Cesty 3 Tisá - Modřín
Klič 6A Tisá - Modřín
Birch 6A Tisá - Modřín
Boží Návraty 7- Roviště

 Nově v diskusi:
Re: Mir Davli | Re: Názor | Re: Názor | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura |

 Nové komentáře:
Re: Plošný zákaz | Re: Plošný zákaz | Gran Sasso a Benito Skorzeny | Re: Plošný zákaz | Plošný zákaz | rovnodenost | Re: Vykon vyborny, avsak | Re: Vykon vyborny, avsak | Re: Zakaz | Zakaz |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (54)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Jazda Olympanov (29)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (15)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (11)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)

 Nově v inzerci:
Průvodce Adršpach 2. díl | Tendon Lowe 9,7 mm | La Sportiva Mythos Eco | Petzl Elios | La Sportiva Miura Men 38.5 | Dětská krosna Salewa | Prodám hodinky Suunto t4c | Do hor, výlety, cesty | Lano Mammut Crag Dry | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1163 
 Ne 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.