LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
6. 11681
7.Mokroluský 11596
8.Nespoutaný 11506
Bouldry:
6.Pochman 10625
7.Novák 10500
8.Kopecký 10500
Hory:
7.Švihálek 6070
8.Černý 6007
9.Bloudek 5970

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5739 lezců
1159043 cest
Nové přelezy:
Magor 80 Xc
Up And Dow 7c
Čokiáda 8+/9-
Doping 9
Trativod 9
Nuda V Jab 9+/10-
Arachnofob Xb
Magor 80 Xc
Družba 9+/10-
Extáze 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
ZŠ Dukelská - Příbor

Prodejny
HUDYsport - Brno
Dap Sport - Hradec Králové
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Štramberk – Botanická zahrada

hrozba zřícení části skal!

Naléhavě tímto varujeme před zřícením převisů v lezecké oblasti Štramberk v Botanické zahradě a to konkrétně v lezeckých cestách „Černý expres“, „Na onen svět“ a „Černý pás“!

Podle informací Libora Holého z FM hrozí akutní zřícení převisů v lezeckých cestách „Černý expres“, „Na onen svět“ a „Černý pás“ v Botanické zahradě lezecké oblasti Štramberk.

Přestože se mi tuto informaci ještě nepodařilo ověřit, chtěl bych z důvodů preventivní obezřetnosti vyzvat lezeckou veřejnost, aby až do odvolání kromě výše uvedených cest nelezli také cesty „Ládíkova“, „Narovnání“ a „Sterjcovská“ a aby při návštěvě této lokality zohlednili skutečnost, že se jedná o bývalý kamenolom a své jednání jak na skále, tak také pod ní přizpůsobili riziku pádu ne jen jednotlivých kamenů, ale i rozsáhlejších skalních celků.

Naposledy došlo ke zřícení celého skalního bloku v cestě „Hrana Májové“ v loňském roce.

Jiří Babača   [úpravy] 22:14 31.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Štramberk23:01:18 31.10.2013
Ahoj Jirko, zrovna dnes jsme si chtěli odpočinout Štramberku. Naštěstí měli zavřeno. Díky za info. Potvrzuji, že kolem cesty Černý pás to nevypadá dobře.
mjodpovědět 

 Těžko říci, kdy to spadne13:41:26 01.11.2013
Ten šutrový převis vypadá nebezpečně, co Štramberk pamatuji. A to je 33 let. V poslední době se však celý Štramberk začíná rozpadat. Nevím čím, ale možná kyselé deště. Cesty, které jsme dříve lezli, tam už nejsou nebo se pro totální rozpad nedají lézt... Díky Pavlíkovi se tam stějně převážně nedá lézt, tak tato lezecká oblast postupně ztrácí na významu. Nikdo do toho nechce investovat své úsilí.
Petrodpovědět 
 Re: Těžko říci, kdy to spadne19:04:19 01.11.2013
Kvůli Pavlíkovi?
 B.C.Frayodpovědět 
  Re: Těžko říci, kdy to spadne19:20:42 17.11.2013
Asi pozdě, ale vysvětlím. Pozemek je vlastně dnes soukromý a patří panu Pavlíkovi (koupil jej za symbolickou korunu k vybudování botanické zahrady). V zimě je "botanická zahrada" zavřena úplně (říjen až duben), na jaře a podzim je otevřeno jen o víkendech a v létě možná denně, ale jen do večera. Po práci by se tam dalo pěkně lézt, vždyť světlo je do deseti, ale v pět to pan Pavlík zavírá a všechny vyhání. I o víkendu by člověk přivítal lezení "do tmy". Takže ivestovat své úsilí do něčeho, kde se vlastně nedá lézt je zbytečné.
Petrodpovědět 

 Aktuální situace18:15:19 08.05.2014
Ahoj,
jak to vypadá s bezpečností aktuálně? Spadlo něco dalšího? Chystám se v sobotu, tak sonduju..
Kubaodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace ženy
SP Praha 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (184199)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
SW Wand VIIa Rathen
Tri Limbové Sudy 8- -
Dobrý Převlek VIIa Tisá - Bürschlické Stěny
Arctia Caja 7c Ueschenen
V Továrně Je Dobře 8- Kozelka
Nově komentované:
Georezonance 7+/8- Srbsko
Družba 9+/10- Manínska Úžina
Pod Slaněním VI Ostaš
Stará Cesta III Ostaš
Georezonance 7+/8- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Re: Lezecky Korno | Nová jistítka | Kavčí lom | Re: Lezecky Korno | Lezecky Korno | Re: Marťan | Re: Marťan | Re: nebyl by prvni |

 Nové komentáře:
Vlajka | Bída | Re: Trenýrky pana majora | Re: Trenky zmizely, guma zůstala | Re: D | hezky | Inu | Trenky zmizely, guma zůstala | Re: Trenýrky pana majora | Re: D |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (64)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (10)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (9)
Metodické ústřižky VI. (1)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (1)
Film: Will Bosi a cesta Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Sandály Teva Forebay | pracovníka | Dachstein | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | preska+smyce Drátník | Hledá se spolulezec do Finale ligure | Nabízím odvoz do SWISS či ITÁLIE okolo 23.6. | Walter Bonatti- HORY MEHO ŽIVOTA |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1295 
 Ne 
 1415 
 Nevím 
 830 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.