LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
28.Kolomazník 10350
29.Novotná 10306
30.Kohout 10290
Bouldry:
28.Svoboda 9406
29.Šolc 9181
30.Bulička 9150
Hory:
11.Sukačová 5270
12.Abt 5236
13.Najman 4632

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5701 lezců
1138456 cest
Nové přelezy:
Lame Chuch 8a
Šílený Tan XIa
El Bonbóne XIc
Al Capone XIb
Wallfahrt 10-
Der Bewegt 9+
Inscenovan 7B+
Ruce Zla 8A
Roky Erict 7b
Troll 7C+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ledy v Erlaufbodenu zakázány

Od 1.1.2004 jsou ledy v Erlaufbodenu zakázány. Oblast byla vyhlášena chráněnou lokalitou pro kamzíky.

Alespoň tak nějak zněla volně přeložená slova z úst rakouského, snad ochranáře či co, který nás vypakoval z normálního parkálu. Prý se dokonce nesmí do této lokality ani na procházku, což mě později při popojíždění a hledání nějaké náhražky za erlaufbodenské ledy docela rozesmálo. Nicméně dávejte si pozor a zkuste být, pakliže se chystáte na tyto ledy trochu více opatrní. Nebuďtě aktivní blbec a nemluvte s ochranářem o ničem, natožpak v jeho rodné řeči. Cedule tam žádné zatím nebyly a parkoviště označeno je. Ale pro jistotu si nechte auto zaparkováno někde jinde a snažte se dostat na ledy, aniž by jste na sebe příliš upozornili místní obyvatele. Beztak si tam ty kamzíky chrání pro svoji loveckou vášeň.

iškar   [úpravy] 07:48 19.01.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 no ja nevim12:18:55 19.01.2004
Pokud je to opravdu zakazano tak bych to respektoval. Prece jenom kamzik je chraneny druh a o duvodu ochrany je zbytecne spekulovat. Ale asi by to melo byt nejak oznaceno, resp. oficialne vyhlaseno.
stipodpovědět 

 A není to nějakej kec?00:16:46 20.01.2004
Teď jsem se díval nar rakouskej server a 14.1. to lezli nějací Rakušáci a psali akorát o tom, že je tam málo ledu. O zákazu nic. Lezli jsme tam na začátku ledna ještě se dvěma místníma a Ti o zákazu vůbec nic neříkali.
Byla by to trošklu blbost, protože ledy jsou na začátku soutěsky a nikdy jsem tam kamzíka neviděl.
Jirkaodpovědět 

 Foto dne:

Srbsko
 Databáze cest:
Všechny cesty (181806)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Via Della Punte 6a San Vito Lo Capo
Dívčí Sen 7 Jevišovice
Wesiga 5c San Vito Lo Capo
Pi Mal Daumen IXb Schmilka
Adiemus 7c+ Leonidio
Nově komentované:
Lame Chucha Baby 8a Siurana
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh
Unknown 6c Siurana
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
El Chaltén - lezení 25.3.2025 | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Mir Davli | Re: Tekuté mágo pro Gym | Re: Názor | Re: Mir Davli | Re: Názor | Re: Názor |

 Nové komentáře:
Re: Hoši | Pěkná akce | Du na oběd | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Hoši | Re: Plošný zákaz | Re: Hoši | Re: Hoši | Re: Hoši | Re: Hoši |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (65)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (40)
Jazda Olympanov (30)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (16)
Realizace 10? (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (8)

 Nově v inzerci:
LS Cobra vel.37 | montáž VZT | Statická a dynamická lana | Průvodce Adršpach 2. díl | Tendon Lowe 9,7 mm | La Sportiva Mythos Eco | Petzl Elios | La Sportiva Miura Men 38.5 | Dětská krosna Salewa | Prodám hodinky Suunto t4c |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1194 
 Ne 
 1159 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.