LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
39.Hebelka 10066
40.Schockherr 10056
41.Zedek 10044
Bouldry:
39.Plaček 8903
40.Tra 8884
41.Zímová 8853
Hory:
29.Malý 2670
30.Špás 2586
31.Šibor 2501

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5701 lezců
1138748 cest
Nové přelezy:
Mein Kampf 9
Caty Mini 8a
Magnolias 7b+
Massada 7c
Seven Live 8a
Primetime 7C
Olymp Vari 10-
Shiva96 8A+
El Menjapi 7b
Stargate 11-

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bílá stráž na Schodech do Nebe

aktualizace

smallV jazyce Inků se nazývala Anco-cahuac. V kečuánštině Bílá stráž. Pro Honzu Říhu snad Radost, že může zase zkusit posunout hranici Možného.
Za kouskem svého O kus výš odlétá 18. listopadu 2013.

Dle zpráv na Honzovo FB 11.12. v 15.15 procházka v 6 962 m n. m. V této chvíli jsou všichni v pořádku zpět v hotelu, více informací přineseme po jejich návratu do Čech.

běh pro Abilympiádu 2013


Schody do nebe


se jmenuje Honzův projekt.
„Snažím se dělat vše, co dělají lidé bez handicapu a překonat jej nejen v relativně obyčejných věcech, jako je dojít si někam nakoupit nebo umýt nádobí. Snažím se i tam, kde to není nezbytně nutné.
V lezení si nedávám vysoké, nejvyšší cíle hned, stoupám v širším slova smyslu pomalu, ty schůdky nepřeskakuji, nemám snahu volat klukům, co jedou na expedici na osmitisícovku, aby mě vzali s sebou. Začal jsem na Mont Blancu, Elbrusu* (2008) a Kilimandžáru (2009). Původně jsem měl v plánu udělat o krok víc, výš, každý rok, bohužel finance se shání těžko, tak další výlet bude až teď díky nadačnímu fondu Vectra.
Jedu s kamarády Viktorem Novákem, ten bude točit a fotit a s Richardem Skanderou. Oblečeni budeme firmou The North Face.

Proč teď zrovna Aconcaguu?
Já vlastně ani nevím, jestli je přesně třetí v pořadí, co do výšky, v rámci Seven Summits, moc to nesleduji až tak podrobně, ale asi jo. Na Mount Everest bych teď nekývnul. Jsem zvědavý, jestli mi letos zase bude dovoleno popojít dál. Nic nikam netlačím. Až bude jasné, že více nemohu, nebudu pokoušet nemožné. Kam mě to pustí, tam mě to pustí. Fyzickou kondici si udržuji průběžně pořád a informací mám snad tak akorát, sbírám je postupně, sem tam se dozvím i něco zásadního:-).“

* Wikipedia: Koruna planety

mapa Koruny světa


José de San Martín, první Evropan, který v roce 1817 okolí Aconcaguy prozkoumal, s sebou měl 5 300 vojáků, 10 600 mul a 1 600 koní.
Honza s sebou bude mít „jenom“ dva kamarády.
Smyslem pro humor a lehkostí, se kterou přistupuje nejen ke svému handicapu, se přesto často dostává dál než mnozí z nás s armádou pomocníků.
Nerad se vychloubá a nedělá z kdečeho vědu. Na vrcholu je rád, že si může sednout a umí říci, když mu s někým není v partě dobře. Netrpí přehnanými pocity vděku, (nejen) pro dobrý skutek se rád proběhne a (s) Kofolou to jistí.

Honzo, s poklonou... a Hodně štěstí!


www.honza-riha.info

28.9.2013 byl Honza hostem Hyde parku na Čt 24.

Petra Michvocíková   [úpravy] 09:30 14.12.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Honzo jeď08:03:12 01.10.2013
Držím palce a hrozně obdivuju.
Taky Honzaodpovědět 
 Re: Honzo jeď12:33:50 14.12.2013
ja ne a dost mi leze na nervy. Dela stejnou blbost jako mi sici ostatni, a jen potoze je slepej tak mu to nekdo plati....
ichtylodpovědět 
  Re: Honzo jeď12:45:45 14.12.2013
ty si fakt ichtyl
jezevecodpovědět 

 gratulace11:20:33 17.12.2013
Přidávám se ke gratulantům! Hezkej výkon :)
 Tomáš F.odpovědět 

 Foto dne:

Kalymnos
 Databáze cest:
Všechny cesty (181992)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Echale Quindas Al Pavo 7b San Bartolo
No Puedo No Puedo 7b+ San Bartolo
Černá Kávička 8-/8 Skály V Kouřimi
Ano šéfe IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Otro Mason 7A Alcañiz
Nově komentované:
Jaro V Prutu VI -
Stargate 11- Krkavka
Bez Tkaniček 6A U Lesníka
Lame Chucha Baby 8a Siurana
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
El Chaltén - lezení 25.3.2025 | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Hnízdní uzávěry Sasko | Hnízdní uzávěry Sasko | Re: Mir Davli | Re: Tekuté mágo pro Gym | Re: Názor | Re: Mir Davli | Re: Názor | Re: Názor |

 Nové komentáře:
Re: dron? | dron? | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: jištění na Kozlovi | Re: Valná Hromada 2025 | Re: Hoši | Re: Plošný zákaz | Valná Hromada 2025 | Re: Hoši |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (78)
Jazda Olympanov (33)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (33)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (31)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (20)
Uganda 2025 (16)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (11)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (7)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (5)

 Nově v inzerci:
Domácí bouldrovka, chyty | La Sportiva Miura men 38.5 | LS Cobra vel.37 | montáž VZT | Statická a dynamická lana | Průvodce Adršpach 2. díl | Tendon Lowe 9,7 mm | La Sportiva Mythos Eco | Petzl Elios | La Sportiva Miura Men 38.5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1226 
 Ne 
 1187 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.