LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
SP boulder Bern (SUI) (16.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12706
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7783
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Deníčky
5734 lezců
1157335 cest
Nové přelezy:
Mensch, Pa 8+/9-
Perníková 9+
Mit Allen 9-
Ievoli Sun 9-/9
Hot News 7C+
Krize Stře 7C+
AC-DC Xa
Moosgärtli 7c
Kraftfeld 9/9+
Loch Recht 9-

Stěny
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
ZŠ Choceň - Choceň
Bouldrovka - Velké Meziříčí

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

1. Ostbayerische Bouldercup

Potřebuji postavit finále

„Potřebuji postavit finále.“ Tato slova jsem zaslechl někdy v lednu z úst Christiana Hartela, správce východobavorských skalních oblastí a mého přítele.

Odpovídám otázkou:“Kdo přijede?“, ale nedostávám odpověď, Christian jen krčí rameny. První ročník boulderových závodů  1. Ostbayerische Bouldercup Bleibach pořádaných v rámci horského festivalu ve  Weidenu , měl být startem pro každoroční setkání lezců z Bavorska a Čech. A byl.


Poutač


Čtyři zbrusu nové, samostatně stojící profily nám nabídly mnoho možností pro čtyři kvalifikační a tři finálové bouldery pro muže i ženy. Perfektní organizace cca 10 lidí byla opravdovou přehlídkou německé preciznosti. Osvětlení stěny, aparatura, projekce, pódium pro diváky, občerstvení v hale. Vše na české poměry v nevídaném rozměru a kvalitě hodné minimálně Českého poháru, ovšem jednalo se pouze o závod lokálního významu. To však neubralo na bojovnosti všech závodníků.


Hala v Bleibachu


Lehkou kvalifikací se do finále prokousalo 10 borců a 4 borky, zde to již zadarmo nebylo. Bojovnost finalistů podpořil svým potleskem i horolezec a fotograf Heinz Zak , který, vše bedlivě sledoval z první řady. Po skončení závodu jen nevěřícně tiskl AIXáckou Mihuli a kroutil hlavou. Poté Hainz  předal poháry a ceny vítězkám a vítězům, pro něž stisk ruky legendy jistě nebyl všedním zážitkem, stejně tak jako pro mne.

Třetí místo pašáků uzmul to svých spárů českobudějovický Břéťa Brodský. V superfinále se rozhodlo o prvenství mezi jurskými desítkáři Franzem Schmidtleinem a Christianem Lermerem ve prospěch prvně jmenovaného. V ženách třetí skončila Lída Sazimová před druhou Alexanderou Peter. Prvenství vybojovala výborným výkonem Monika Grünová .

Příští ročník bude mít v Čechách určitě větší publicitu, letos byl bohužel  omezený počet závodníků, nebylo tedy možné sezvat více českých zájemců. Příště pojeďte, stojí to za to.

Třešničkou na dortu byla návštěva večerní přednášky Heinze Zaka ve Weidenu. Projekce jeho fotografií ve spojení s klasickou i moderní hudbou byla bezkonkurenční tečkou za celým víkendem.


Kvalifikace B3 a B4 



Lída finále 



  Monika a Lída



Lída finále



Monika finále 



B1



Christian Lermer B2 



B3



Christian Lermer B3



Břéťa Brodský



2. místo



Vítězové 



Stavěči



  Jsme si to vyříkali 


Zdroj:
Kompletní výsledky a  fotogalerie

Azbest   [úpravy] 15:39 12.04.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 super16:18:24 12.04.2006
jůůů-o těchhle závodech vědět tak mě tam hnedle máte-úplně se mi při čtení článku zapotily ruce:-)příští rok ahoj!
Radůodpovědět 
 Re: super16:43:18 12.04.2006
ať na to koukám jak koukám, nevidím nikde že byste je předčasně ohlásili...škoda dozvídat se až o výsledkách když se nešlo zúčastnit:-(
Radůodpovědět 
  Re: super17:11:37 12.04.2006
Musis koukat i na jiny cesky servery o lezeni (o boulderingu), tam to bylo nekolik mesicu dopredu ;o)
kuba S.odpovědět 
   Re: super18:52:36 12.04.2006
:-(
Radůodpovědět 
   Re: super22:36:16 20.04.2006
Tady jde asi o to, že to z čech bylo jenom pro zvané, ale příští rok už pojedeme.
odpovědět 

 Super07:14:51 13.04.2006
Jo Budějčáci jedou. Páč jsme tady nejlepší. Takže ještě jedna gratulace našim hvězdám. :-)
Kobletodpovědět 

 Lído - SUPER13:47:08 03.05.2006
Lido, gratuluju, fakt parada :-) Ted mi teprv stve, ze sem nejak mimo. Pristi rok jedu taky
Evaodpovědět 

 Foto dne:

Zlobivé dítě dolní
 Databáze cest:
Všechny cesty (184050)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
KitKatClub Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Nordostwand VIIb Bielatal
Direkter Teufelstanz IXb Schmilka
Perníková Chalúpka 9+ Súľov
Miškov Bunker 7 Súľov
Nově komentované:
Orlí Hrana VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Carpe Diem 8+ Srbsko
Ján Aladin Xa Teplické Skály
Zatracený Vedro 7+ Velká
Přímý Dolez C Rakváčů 8-/8 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: životnosť lán od Tendonu | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Marťan | Re: Marťan | Marťan | Re: životnosť lán od Tendonu | Re: Lehčí vícedélky | Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou |

 Nové komentáře:
Bída | Inu | venga! | Re: ČHSS | Re: cena | Re: ??? | ??? | pockej pockej | Re: Názor na logo | Re: ČHSS |

 Kde to vře:
Český horolezecký svaz má nové logo (77)
Tři Češi vylezli v těchto dnech na Mount Everest (25)
Lezení v hale může být rizikové kvůli částicím z lezeček (24)
Adam Ondra: trad cesta Lexicon za E11 na flash (8)
BoulderKontejner odstartoval naplno! (6)
FLYYRIDE Grindewald (6)
Křest nového průvodce na Bělou u Děčína (4)
Jazda Olympanov (3)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (3)

 Nově v inzerci:
Práce | Expresky | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Statická a dynamická lana | Černé conversky | Hledám parťáka na lezení po horách (alpinismus) | Prstýnek | posilovací deska | La Sportiva AEQUILIBRIUM ST GTX | Wild Country Revo |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 562 
 Ne 
 512 
 Nevím 
 159 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.