LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
25.Melen 10601
26.Slezáková 10580
27.Novotná 10506
Bouldry:
25.Šlapák 9900
26.Vaňous 9850
27.Urubčík 9800
Hory:
7.Šuraba 6607
8.Skopec 6483
9.Bloudek 6320

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5789 lezců
1179437 cest
Nové přelezy:
Direttissi 10-
Pas De Bra 7b+
King Kong 7C
Ljetna Sau 7b
Vysoké Nap XIb/XIc
Hradní Spá 10-
Zrození Hv 9
Pumplori 11
Šarlatán 7C+/8A
Kultra 7C+

Stěny
Horská chata XL - Mariánská
Makak LBC - zrušena - Liberec
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Radek Jaroš je na cestě na Mount Vinson na Antarktidu

Radek Jaroš AntarktidaRadek Jaroš je na cestě na nejvyšší horu Antarktidy Mount Vinson (4892 m) v rámci projektu Koruny světa tedy vylezení na nejvyšší vrcholy všech sedmi kontinentů. Jak oznámil v noci na dnešek, ráno má odlet z Punta Arenas na pobřeží Magalhãesova průlivu na Antarktidu.

"ANTARKTIDA
Měli jsme odletět ale počasí nás nepustilo. Další šance je zítra ráno v 7:00 Čeká nás víc než 3000 km let v letadle, kde teplota uvnitř má být 12 stupňů Celsia. Přistáváme na ledovci v centru Antarktidy.Dnešní den jsme využili na cestování po pobřeží Patagonie v okolí Punta Arenas.Po dopoledním dešti se vyčasilo, takže pár fotografií. Další budou pravděpodobně až po novém roku protože na Antarktidě signál samozřejmě nebude,"
napsal Radek v noci na dnešek na Facebook.



Na vrchol chtěl původně vylézt okolo Vánoc, ale odlet z jihu Chile na Antarktidu se kvůli počasí opožďuje.
Výstup na Mount Vinson je z horolezeckého hlediska považován za technicky mírný, ale místo je to velmi odlehlé a panuje tam velká zima.

Zde jsou záběry, jak to tam vypadá, z propagačního videa jedné z agentur:



Mount Vinson se nachází přibližně 1200 kilometrů od Jižního pólu. Vrchol leží v uskupení Vinson Massif, které je přibližně 21 kilometrů dlouhé a 13 km široké, a nalézá se v hřebeni Sentinel pohoří Ellsworth.

Vrchol je pojmenován je podle amerického kongresmana Carla G. Vinsona, který významně podporoval průzkum Antarktidy. Objeven byl náhodou v lednu 1958, kdy jej spatřila posádka letadla US Navy. Na vrchol Mount Vinson jako první v prosinci 1966 vystoupila skupina amerických vědců a horolezců.



Mount Vinson je 5. horou z projektu Koruny světa (Seven Summits) Radka Jaroše.

Naposledy byl v Austrálii, kde si letos 29. srpna připsal výstup na Mount Kosciuszko (2228 m).

Rok před tím, na podzim  4.10. 2016 vylezl na nejvyšší horu Evropy Elbrus (5642m).

Na jaře 31.5. 2016 vylezl na nejvyšší horu Severní Ameriky Denali (dříve Mount McKinley, 6168 m n. m.).

Mount Everest už má vylezen z roku 1998, kdy stanul na jeho vrcholu 19. května.

www.radekjaros.cz

sth   [úpravy] 13:15 19.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Nejvyší hora Evopy18:11:32 20.12.2017
Nás učili že nejvyšší hora Evropy je Mont Blanc :o
Lukšodpovědět 
 Re: Nejvyší hora Evopy08:40:37 22.12.2017
Jde o to jak to bereš, zda po geografické ( to je totiž pohoří Ural- Elbrus, které dělí Evropu od Asie), nebo politické (Alpy - Mt. Blanc).
Ladaodpovědět 
  Re: Nejvyší hora Evopy10:42:43 22.12.2017
Nejde o politiku, ale spor geografie a geomorfologie.

Američané se kloní k dělící čáře mezi Evropou a Asií po hřebeni Uralu a Kavkazu (tedy Elbrus je na této hranici a je nejvyšší horou Evropy).

Evropané a sami Rusové považují za hranici obou kontinentů šev, kde se obě pevniny dotýkají. A ten vede severně od Kavkazu (Elbrus tedy do Evropy nepatří a nejvyšší horou našeho kontinentu je Mont Blanc).

Hranice Evropa / Asie od severu k jihu: začíná v Karském moři, prochází po hřebenu celého Uralu, pokračuje po řece Ural, přes Kaspické moře a dále Kumsko-manyčskou sníženinou severně od Kavkazu do Azovského a Černého moře, odtud úžinami Bospor a Dardanely do Egejského moře, ve kterém kopíruje řecko-tureckou hranici, a končí ve Středozemním moři.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Nejvyší hora Evopy19:18:58 22.12.2017
...no tak to jsi nepopsal geografii a geomorfologii, ale politiku :)

Každopádně když chceš mít jistotu, že jsi vylezl to vyšší, je jasný, kam vylezeš.
odpovědět 
 Re: Nejvyší hora Evopy08:50:30 22.12.2017
Jde o to jak to bereš, zda po geografické ( to je totiž pohoří Ural- Elbrus, které dělí Evropu od Asie), nebo politické (Alpy - Mt. Blanc).
Ladaodpovědět 

 Foto dne:
finále
SP Koper 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186607)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Forfait Compris L1 7a Petra Piomba
Lutin Féroce 6b+ Petra Piomba
Gottes Vergessene Kinder VIIIc Wildensteiner Gebiet
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
The Roof Is On Fire Xb Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Picassovy štětce 7 Domoradice
Přebrnělé Nohy VIIc Údolí Loubenského Potoka
Promiň ÍTÝ Xa Údolí Loubenského Potoka
Hnědý Kaliko 5 Josefovské Údolí
Hluboký Nádech 4+ Josefovské Údolí

 Nově v diskusi:
Re: Nemeli by byt | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | autistický pseudohumor | Re: Zapomenutý PataPuf | Szczytnik | Re: Zapomenutý PataPuf | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Metodika? |

 Nové komentáře:
Re: Švec + Hvizdák | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Hvizdak, Go Home | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Hvizdak, Go Home | Hvizdak, Go Home | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (73)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (16)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Průvodce Elbtal 1 a 2 (7)

 Nově v inzerci:
Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 175 
 50 dní v divočině 
 118 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 140 
 Andrea 
 133 
 Ashima 
 103 
 Barkley Marathon 
 147 
 B.I.G. - světové prvenství 
 130 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 119 
 Gálfy - Horský život 
 100 
 Jak se staví ledovec 
 95 
 JAMES - Století nad oblaky 
 150 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 126 
 Lezci z Manína 
 133 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 121 
 Operace Nos 
 113 
 Plamen nikdy nezhasne 
 100 
 Pohlednice z konce světa 
 125 
 Pomíjivost ledu 
 105 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 126 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 114 
 Rhapsodia Corcontica 
 106 
 Sama 
 123 
 Šampioni zlatého údolí 
 118 
 S lyžemi v oblacích 
 134 
 Tenaya Traverse Challange 
 118 
 Tenkrát na východě 
 121 
 Velká alpská silnice - 73 
 117 
 Za oponou velehor 
 172 
 Zápasník Dee Dee 
 131 
 Životní výprava 
 102 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.