LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   co žere zima ? fyzičku a morál...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12850
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5789 lezců
1179383 cest
Nové přelezy:
Vysoké Nap XIb/XIc
Hradní Spá 10-
Zrození Hv 9
Pumplori 11
Šarlatán 7C+/8A
Kultra 7C+
Patrikova 7C/7C+
Vzestupy A 8A+
Mr. Pohoda 7C+
Hróňova Sé Xa

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bořeň a Bára

....Bára je sluchově postižená studentka oboru Výchovná dramatika pro neslyšící na brněnské JAMU ... a leze jako fík

AHOJ BÁRO!

Chtěl bych se zeptat, zda bys mohla odpovědět na několik otázek, které se týkají lezení. Je to pro Tomáše, na www.ticho.cz . On pořád doráží, že je potřeba psát, já na to moc času nemám, tak jsem si řekl, že bych půlku mohl hodit na někoho jiného?.. . Tedy tak, Tom totiž chtěl nějaký příspěvek, hodně ho zajímá lezení, mne to lezení zajímá také, takže proč neudělat malý rozhovor. Lidi si konečně mohou vybrat, co budou číst a nač se budou koukat. Takže dovol, abych ti položil několik  otázek, doufám, že na ně odpovíš.


Tohle přesně jsem Báře neposlal, ale význam to mělo stejný. Bára odpověděla a otázky i odpovědi, které se týkají lezení po skalách, spolu s fotkami, máte tady (pozn. aut.):


Ještě pro upřesnění ? Bára je sluchově postižená studentka oboru ?Výchovná dramatika pro neslyšící? na brněnské JAMU. Je ze Slovenka, tak se nedivte tomu ?cizímu jazyku?, kterým jsou psány odpovědi





Kdy sis poprvé uvědomila, že existuje horolezectví a to kolem toho?


Ani neviem.uz v detstve som vedela ze to existuje (vpodstate iba to, ze je to nebezpecne), niektori z naseho sidliska zahynuli (otcovia mojich kamaratok), hlavne ti ktori pracovali pre horsku sluzbu. mimochodom maju pametnik (CINTORIN) na popradskom plese. ja si to vlastne neuvedomujem (TO TOMU JAKO MÁM ROZUMĚT, ŽE NEVÍŠ, VO CO GO, VIĎ?!!). (viem o co ide, ale si myslim, ze je lepsie si to niekedy neuvedomovat, inak by som nic nevyliezla).


Jak ses k lezení po skalách vlastně dostala?

To tiez neviem (MÁM DOJEM, ŽE NA VYSOKOŠKOLAČKU TOHO NAJEDNOU NEVÍŠ NĚJAK MOC?.)(to je věc spontannosti, ked to zo mna vychadza prirodzene tak ani neviem kedy som s tym vlastne zacala). pochytilo ma to asi az na strednej skole, ked som bola v lete na lyzovacke (TY BRĎO, SLOVÁCI LYŽUJÍ I V LÉTĚ?., NO JO, MY TATRY NEMÁME?) a kde som musela prejst cez jednu skalu. inak normalne cez teba sasko!



Pokračování příště - tj. asi za týden!



Saša Zvonek   [úpravy] 17:09 04.10.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 NmW0vtzl
Amy - My favorites are the black & white ones (5th and 9th I think) with you holindg hands in front of the brick wall, and hugging infront of the wooden garage door And the color one of Rob hugging you from behind and you are looking over your shoulder at him.
Zapsal: ye2p9WAxL, 23:04:15 22.11.2013
 rmshASSHQzWBTqk
rhIKs6 A big thank you for your blog article.Really looking forward to read more.
Zapsal: fjVVoSySTnjhHqpew, 03:53:32 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
finále
SP Koper 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186596)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
První Zleva 5+ Jihlava
LDN 5 Hůrka U Bernartic
LTO 4 Hůrka U Bernartic
NDR 4 Hůrka U Bernartic
Stará Kalifornie IXa Teplické Skály
Nově komentované:
Hnědý Kaliko 5 Josefovské Údolí
Hluboký Nádech 4+ Josefovské Údolí
Žabka 3+ Josefovské Údolí
Pravý Koutek 3+ Josefovské Údolí
Hliněná Spára 3 Josefovské Údolí

 Nově v diskusi:
Re: Zapomenutý PataPuf | Szczytnik | Re: Zapomenutý PataPuf | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Metodika? | Metodika? | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost |

 Nové komentáře:
Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Vo svete | Re: Adam Ondra | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (68)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (14)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Spolehlivá a důvěryhodná nabídka! | Naviják na Telco | spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 167 
 50 dní v divočině 
 104 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 129 
 Andrea 
 124 
 Ashima 
 97 
 Barkley Marathon 
 145 
 B.I.G. - světové prvenství 
 127 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 112 
 Gálfy - Horský život 
 95 
 Jak se staví ledovec 
 93 
 JAMES - Století nad oblaky 
 146 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 121 
 Lezci z Manína 
 130 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 116 
 Operace Nos 
 106 
 Plamen nikdy nezhasne 
 96 
 Pohlednice z konce světa 
 114 
 Pomíjivost ledu 
 103 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 118 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 112 
 Rhapsodia Corcontica 
 102 
 Sama 
 115 
 Šampioni zlatého údolí 
 112 
 S lyžemi v oblacích 
 127 
 Tenaya Traverse Challange 
 114 
 Tenkrát na východě 
 111 
 Velká alpská silnice - 73 
 113 
 Za oponou velehor 
 171 
 Zápasník Dee Dee 
 126 
 Životní výprava 
 98 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.