LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
16.Danda 10908
17.Lukášek 10878
18.Šofránko 10878
Bouldry:
16.Širůčková 10253
17.Indrák 10200
18.Pařík 10150
Hory:
7.Šuraba 6607
8.Skopec 6483
9.Bloudek 6420

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5796 lezců
1180674 cest
Nové přelezy:
The Hills 9
Pravda A L 9
Jedna Mozk 7C
Drobkova K 10-
Velkej Bej 9
Perla Xb
Posazení Xb
Samodruhá Xa
Climbing S 9-
Elysion 9

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tendon Icebreaker

Svěťák 2006

Na konci ledna proběhne v lyžařském středisku Tanvaldský Špičák 2. ročník v Česku ojedinělé akce s názvem Tendon Icebreaker Ice World Cup.

Letošní ročník se podařilo zařadit mezi elitní závody světové série. Na Špičáku k těmto účelům vyrostla speciální konstrukce, která se před letošním ročníkem musela ještě zvětšit, aby pobrala nápor nejlepších lezců z celého světa. Ti se v Čechách představí v závodech na obtížnost a na rychlost ve dnech 27. a 28. ledna.

Vrcholný závod letošního roku v ČR přinesl řadu úskalí, se kterými jsme se museli vyrovnat, pokud chceme i v dalších letech hostit jeden z elitních podniků seriálu Světového poháru. Konstrukce tak byla zvětšena stavbou z dřevěných sloupů:
doplnil ke stavbě ředitel a duchovní otec závodu Martin Vrkoslav. Pro závodníky tak vznikl 14m vysoký ledový sloup s 6m vodorovným úsekem, na němž se letos představí 100 nejlepších závodníků z celého světa.





Při rozšíření stěny bylo pamatováno i na veřejnost, která tak bude moci využít dva nové úseky, které budou sloužit každý víkend pro kurzy lezení v ledu. Před letním obdobím dojde k úpravám celé konstrukce, která pak poslouží pro vznik nového outdoorového centra s lanovými aktivitami a dalším využitím.

Konstrukce TENDON ICEBREAKER se momentálně nastříkává pomocí techniky, kterou areál standardně využívá pro výrobu sněhu.

K akci patří také závěrečné defilé, o nějž se letos postarají v nedalekém sále KD v Jiřetíně Roman Holý s Matějem Ruppertem v novém projektu skupiny Monkey Business – G Point Hunters.


Více informací o závodu na Zdroj:
Z českého serveru Icebreaker

Radek Šenk   [úpravy] 20:00 19.01.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 :-)21:09:27 19.01.2006
Né že by nešel otevřít odkaz www.icebreaker.cz...nejde otevřít...kdyžtak, kdyby vám to nešlo...http://www.extremcup.com/icebreaker/
sášulaodpovědět 
 Re: :-)22:12:21 19.01.2006
Adresa je spravna, ale je mezera mezi adresou a lomitkem. Kdyz se otevre nove okno tak v prikaz. radku smaz lomitko i mezeru, enter a uz to frci.
Kuba S.odpovědět 
  Re: :-)10:21:25 20.01.2006
Opraveno.
L.czodpovědět 

 Foto dne:

Mikulovecká II.
 Databáze cest:
Všechny cesty (186849)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
The Hills Have Eyes 9 Frankenjura
Talweg V Pfaffenstein
Talweg Variante VIIb Pfaffenstein
Friedhogsweg 8- Liebethaler Grund
Mastro Ciliegie 6c+ Falegnameria
Nově komentované:
Bouře Ve Sklenici Vody 7A Popova Skála
Bouře Ve Sklenici Vody 7A Popova Skála
Bouře Ve Sklenici Vody 7A Popova Skála
Bouře Ve Sklenici Vody 7A Popova Skála
Bouře Ve Sklenici Vody 7A Popova Skála

 Nově v diskusi:
Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: autistický pseudohumor | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zpětná vazba | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zpětná vazba |

 Nové komentáře:
Re: Znouzectnost | pekny | pekny | Re: No konečně! | Re: Databaze Lezce | Re: Znouzectnost | Vlhký dlaně | Re: Palec | No konečně! | Appka |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (18)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (7)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)

 Nově v inzerci:
Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing | Mytí oken | Spolujízda, vícedélky a ubytko v Arco - 1. až 5.10. | Scarpa Drago | Pohorky MEINDL Matterhorn | Hannah Wanderer 45 | La Sportiva Solution - vel. 43 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 282 
 50 dní v divočině 
 210 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 249 
 Andrea 
 212 
 Ashima 
 172 
 Barkley Marathon 
 232 
 B.I.G. - světové prvenství 
 208 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 191 
 Gálfy - Horský život 
 183 
 Jak se staví ledovec 
 176 
 JAMES - Století nad oblaky 
 238 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 198 
 Lezci z Manína 
 204 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 208 
 Operace Nos 
 192 
 Plamen nikdy nezhasne 
 181 
 Pohlednice z konce světa 
 201 
 Pomíjivost ledu 
 198 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 199 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 192 
 Rhapsodia Corcontica 
 178 
 Sama 
 204 
 Šampioni zlatého údolí 
 203 
 S lyžemi v oblacích 
 233 
 Tenaya Traverse Challange 
 193 
 Tenkrát na východě 
 205 
 Velká alpská silnice - 73 
 200 
 Za oponou velehor 
 254 
 Zápasník Dee Dee 
 205 
 Životní výprava 
 188 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.