LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8323
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5769 lezců
1172747 cest
Nové přelezy:
Stretch Du 9-
High River 7b+
Juju 7b+
Taln 7b
No Tak Urč 7C
Noli Tange Xc
Kultra 7C+
No Tak Urč 7C
Inspirace 9
Chvátám Ch Xb

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Video: Dave MacLeod leze 300m free solo na Ben Nevis


Nové video ze 300metrového free sólo výstupu na nejvyšší horu Velké Británie Ben Nevis zveřejnil britský lezec Dave MacLeod. Impozantní záběry ze skalní stěny Dave doprovází výkladem o hledání směru výstupu nebo se zmiňuje, jak někde uprostřed musel měnit baterky dronu, kterým se natáčel.

Video má cca 7 minut:



Standa Holec   [úpravy] 07:23 04.07.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Youtuber Dave14:13:29 05.07.2023
Stává se z něho dobrý youtuber. Obtížost cesty je kolem 4. Věřím, že si to parádně užil. Má na kontě asi nejtěžší a nejodvážnější přelezy cest po vlstním v UK. Kvůli tenkrát projektu Echo Wall na Ben Nevis vysoloval v Margalef 8c - shozeno na 8b+.
https://www.youtube.com/watch?v=fvJOCJh1vpY
Echo Wall nedal obtážnost. Říkal, že pád z klíčového místa je jistá smrt. Proto solo v Margalef - musí kroky této obtížnosti dělat na jistotu jako při solu.
v.ještěrodpovědět 
 Re: Youtuber Dave18:08:48 07.07.2023
to je jedno ze je to 4. Je to cely kompaktni skala a nadherny lezeni. A ona i ta krajinka je krasna. Takze paradni uzivacka, a zvlast kdyz mas takovehle skusenosti tudiz si asi v poho.. teda poud nejak pojebane nesmykne.

Anakonec.. at si je dobry yutuber. Neoc to nese, a nejeden si to leznei uzije apsom virtualne!-)
xp33odpovědět 

 Foto dne:
Bělský masiv
Křížová cesta
 Databáze cest:
Všechny cesty (185822)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
RWI 6 Wilder Kaiser
Banda Bassotti 6C Gottardo
Stará Cesta I Prachov
Triceratopo 6C Daone
M49 7B+ Daone
Nově komentované:
Hradní Spára 10- Holštejn
Crystal Distortion 8 Srbsko
Crystal Distortion 8 Srbsko
Metolius 5- Skály Na Sekyrce
Údolní Stěna V Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Klídek | Genz | Cink | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Bez kyslíku! | Výstup |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (56)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2116 
 Ne 
 2375 
 Nevím 
 1592 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.