Uvedl to ve včera zveřejněném rozhovoru pro ruský web
russianclimb.com. Současně vyjádřil zklamání, že ho šéf výpravy Krzysztof Wielicki stáhl 13.2. dolů z průzkumného výstupu do 6500 metrů, přestože původně bylo domluveno, že půjde výš až do 3. tábora. Denis Urubko při samostatném průzkumném výstupu po standardní trase Abruzziho pilířem kontroloval fixní lana a aklimatizoval se. Po sestupu do základního tábora ho v průzkumu vystřídali další členové výpravy. Aktuálně je dnes na K2 špatné počasí, silný vítr a čeká se na zlepšení.
Denis Urubko:
Výstup Abruzziho pilířem začala polská výprava 11. února, když se rozhodla kvůli bezpečnosti změnit výstupovou linii z původní cesty Česena/Basků. Té se věnovala předchozí týdny od půlky ledna.
Výstupové trasy na K2 - A: Západní hřeben; B: Západní stěna; C: Jihozápadní pilíř; D: Jižní stěna; E: Cesta Česena/Basků; F: Abruzziho pilíř
Před tím se Poláci na původní trase potýkali s problémy s padajícími kameny. Nejprve byl zraněn Adam Bielecki, kterém letící kámen zlomil nos. Pak Rafał Fronia utrpěl zlomeninu ruky. Adam pod K2 zůstal a po pár dnech se měl zapojit znovu do lezení, Rafal odcestoval domů do Polska. Psali jsme zde:
Poláci na K2: další úraz padajícím kamenem - zlomená ruka a
Adam Bielecki z K2: padající kámen mi zlomil nos
Videoukázka ze 17. ledna, jak to vypadalo na trase Česena/Basků:
Čtyři členové polské výpravy ji ještě před tím přerušili, když se účastnili dramatické záchranné akce na Nanga Parbat. Dva z nich, právě Denis Urubko a Adam Bielecki, zachránili Francouzku Elisabeth Revol, ale jejímu parťákovi Polákovi Tomkovi Mackiewiczovi, který zůstal v kritickém stavu výše, pomoct nedokázali.
Zveřejněna oficiální zpráva ze záchranné operace na Nanga Parbat
Záběry ze záchranné akce na Nanga Parbat:
Úvodní zpráva o začátku zimních expedic na K2 atd:
Zimní K2, Everest, Nanga Parbat a další plány|   | Re: Vůl a cesta | 13:19:48 06.03.2018 |
| vida! v neděli zrovna nic nemám ;) |
| Béda | odpovědět  |
|   | Re: Urobko uz je Polak | 08:14:55 16.02.2018 |
| Urubko občanství nezměnil, polské získal navíc. Má jak ruské, tak polské. |
| Učko | odpovědět  |
|   |   | Re: Urobko uz je Polak | 09:33:00 16.02.2018 |
Taky krom toho,že je to Rus, "Polák", tak je to Kazach.
Každopádně je dobrej!
|
| George-jp | odpovědět  |