LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11487
7.Nespoutaný 11453
8.Stráník 11396
Bouldry:
6.Jungling 10553
7.Kopecký 10475
8.Popovský 10428
Hory:
23. 2948
24.Štalmach 2894
25.Chomová 2832

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1136978 cest
Nové přelezy:
Armáda Spá 8A
Street Cli 7b
Lukáš Krpá 7C
Satan 7C+
The Burden 8A
La Directe 7C
Blitzkrieg 7b+
Altamira 8A
KKT 7C
Ambra 8B

Stěny
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská
Lokal Blok - Praha 5

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
2D chyty - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lucka Hrozová vybouldrovala Napříč Amerikou za 8A+

Lucka Hrozová oznámila, že se jí podařilo vylézt boulder Napříč Amerikou za 8A+ ve Sklapsku na Českomoravské vrchovině. Pro Lucku je to první boulder v této obtížnosti.

Lucka mi k přelezu napsala:

"Přelez byl trochu "psychicky" náročný, protože když už jsem to mohla vylézt, tak jsem o Anet zavadila nohou a další výlezovej pokus mi pro sichr nenatočila, 🙈 takže jsem to musela lézt zas znovu, ... bylo to po dvou dnech nacvičování, ...
Se zdravím pořád laboruju, kompartment syndrom, který mě trápí od ledna, mě nechce úplně pustit, ale levá ruka se mi už dost zlepšila, takže doufám, že jí bude následovat snad i ta pravá a zas se vrátím i na lano :-)"


Zde jsou zmíněné videa v postu na Facebooku (u označení počtu pokusů, nejde o lezecké pokusy, ale o pokusy, kdy se Anet snažila točit video, lezeckých pokusů bylo víc, upozornila Lucka):



Boulder v DB na Lezci, kam ho zapsala jeho autorka Jana Vincourková:
Napříč Amerikou 8A+

Lucka Hrozová v květnu už jeden boulder klasifikovaný tehdy za 8A+ vylezla, a to Divoké Vlny, ale ten byl následně i vzhledem k Lucčinému komentáři, že jí to přišlo lehčí, shozen. (Psali jsme zde: Lucka Hrozová dává boulder za 8A+ jako 4. Češka

Lucka by měla být tak teď skutečně čtvrtou Češkou, která si zapsala bouldrovou obtížnost 8A+ či vyšší.

Ivana Řezníková začala lézt 8A+ jako první a zatím jich má 5, má na Lezci deníček zde:
Deníček - IF Ivana (reziva)

Druhá lezkyně, která informovala o přelezu bouldrové obtížnosti 8A+, Gabriela Vrablíková deníček na Lezci nemá, ale o jejím výkonu jsme psali zde:
Gabriela Vrablíková přelezla boulder Divoké Vlny za 8A+

Třetí je Jana Vincourková, která začala lézt 8A+ loni v listopadu a letos vylezla dokonce dva bouldry za 8B:
Jana Vincourková zapisuje 2. boulder za 8B



Standa Holec   [úpravy] 07:00 30.10.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Klasa08:03:10 30.10.2020
Docela by mě zajímalo potvrzení klasy někým z kluků
odpovědět 
 Re: Klasa08:52:18 30.10.2020
Zrovna u téhle boulderů to bude dost problematický - klukům se tam nevejdou prsty - jsou to uzoučký trhliny s ostrýma hranama. Čím má někdo užší prsty, tím mu to půjde líp
odpovědět 
  Re: Klasa10:13:44 30.10.2020
Nj.. nekdo ma mensi prsty, nekdo je zas delsi, nekdo silnejsi.. pro kazdyho to muze bejt jinak tezky..

Kazdopadne gratulace
odpovědět 

 Odpovídá10:30:47 30.10.2020
Stráník potvrdil klasu u lehčí a kratší varianty tohoto bouldru 8A, takže těžší prodlužka doleva asi klasou odpovídá, já jsem zas tlustej, takže pro me u všech bouldrů o číslo víc.
odpovědět 
 Re: Odpovídá11:56:53 30.10.2020
Jsem tlustej a slabej, budu se muset smířit s univerzální klasou
odpovědět 

 Foto dne:
Ledolezení, cesta
Earl Gray
 Databáze cest:
Všechny cesty (181645)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
U 2 7b Marjan
Black Boy 6c Marjan
Camarillo Brillo 6c+ Siracusa
La Mia Anima 7a+ Siracusa
Torello Wild 7a+ Siracusa
Nově komentované:
Přetlačovačka 5C+ Skalky Za Aritmou
Dlouhá Spára VIIc Tisá - Hřebenové Věže
Dlouhá Spára VIIc Tisá - Hřebenové Věže
Tornádo VIIa Tisá - Hřebenové Věže
Bez Fakáče Na Pankáče Long 8A Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura | Re: Dotazník | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Vltavské Žula s dětmi | Re: Dotazník |

 Nové komentáře:
Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Holeček na hrad | Re: Holeček na hrad | Re: Bloudek chce zase přidat | Holeček na hrad | Re: Podnět k zamyšlení |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (63)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (27)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Jazda Olympanov (20)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop | Statická a dynamická lana | Prodám posilovací desku | La Sportiva za odvoz a něco... | Průvodce El Chorro | Evolv Kira Lady 37,5EU |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1144 
 Ne 
 1110 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.