LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezci, horolezkyně, horolezčata, nelezte na skálu, co je hodně špičatá...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
44.Pelikán 10018
45.Bardas 9991
46.Zaoral 9969
Bouldry:
44.Plaček 8903
45.Zíma 8900
46.Kalvas 8900
Hory:
21.Hess 3293
22.Chomová 3276
23.Verner 3138

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5711 lezců
1144245 cest
Nové přelezy:
Monster AG 10-
Como In Su 7b
Podrhtavan 7c
Mrak 8a
Mandala 8c+
Black Shad 11-/11
Kelevra 9/9+
Adorácia 10
Motherfuck 8b
Sťahovaví 9

Stěny
Squashová hala - Bezdružice
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Le Blok - Ostrava 1

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
HUDYsport - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Trenčín

Opět víkend na Slovensku

Opět se povedlo počasí na víkend, takže hurá na skalky. Přišla na řadu volba oblasti a ta padla na skalku u Trenčína, nádherný přírodní úkaz vyrůstající v těsné blízkosti Váhu.


Takže v pátek zabalit a už si to dvě auta valí z Ostravy směr Slovensko, ještě nakoupit nějaké špekáčky, chleba, rum, paštiky a jiné potřebné věci pro přežití a už si to hrnem dál. Jedno auto bylo schopno vyjet dříve, proto už v pátek zkoušíme tři cesty ať naladíme na sobotu, kdy chceme jít něco těžšího. Večer dáváme pár vín a rumíka s kofolou, ať máme hezké spaní. Sobotní probuzení, obloha čistá, ruce se třesou na skálu, tak jdeme na to!


Vápencová skála láká a my smažíme jednu cestu za druhou, některé dají více zabrat, některé méně, prostě klasika. Když už je nesnesitelné horko tak hurá k Váhu se vykoupat.

Dopoledne zkoušíme na nás těžší prásky za 7 až 7+ a v některých se hodně natrápíme, ale všechny přelézáme. A pak už to jede převísek, spárka, plotna, po ní vyvažovačka, zkrátka najdete tu vše a to i pro ty lepší práškače. Je tu výběr i z cest obtížnosti 9 - 10 UIAA.


K večeru jsou prsty rozedřeny a prokukují z nich fialovomodré podlitinky, takže končíme a jdeme na pivko do Kača baru na hrádzi, pak uděláme oheň trošku zazpíváme a spát.

Neděle proběhne v podobném duchu a večer se krásně unavení rozjedeme zpátky domů, poslední pohled na krásný Trenčianský hrad a frrrrrr....

Pro zájemce o průvodce mohu doporučit opět http://www.jamesak.sk/





Průvodce na Lezci

jirka   [úpravy] 10:46 24.05.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 
Škoda, že se nerozepisuješ o kvalitě skály - prý je strašně oklouzaná. Jeden by z článku mohl získat mylný dojem, že Skalka nemá chybu, a že se jí vyplatí dát přednost před ostatními oblastmi poblíž.
Přímo od trenčínských lezců jsem slyšel, že důvodem proslulosti (a oklouzanosti) Skalky je blízkost civilizace (hospa na hrázi), pohodlný bivak pod skálou, snadný přístup. Kdyby ale někdo dával přednost kvalitě šutru a nebyl líný štrachat se do kopce, tak na sever od Trenčína na něj čekají "Kamenné vratá" - průvodce na netu.
michal
Zapsal: , 18:42:06 24.05.2002
 re: oklouzanost
Inu Michale, oklouzané jsou cesty jenom některé a to jenom ty nejvíce lezené, to je prostě vlastnost vápence.
Myslím, že si můžes vybrat dost cest, které oklouzané nejsou, ale každý má svůj názor, já zde v článku pouze prezentoval ten svůj.
Zapsal: jirka, 08:27:06 27.05.2002
 kuk
navím teda kde lozíte ale kemené vráta se mi zdají jako plivanec v lese kvúli kterému se nehodí ani škrábat do kopce jedině kvúli tomu víhledu .A asi je u Trenčína ještě jedna skalka ,protože na kterou jezdím já tak tam jsou oklouzaný jen 6 .Cesty jsou tam nádherné ,vyrovnané ,ne jen problémy o jednom kroku .A když vás přestane bavit tahat cesty nebo kamaráda zabouldrujete a jaště si zaplavete ve váhu.Ale nejezděte tam mohlo by to být oklouzaný.
Zapsal: rič, 09:50:33 27.05.2002
 Robo
Kusok je Beckov, ktory je o dost lepsi.
Zapsal: , 10:13:15 27.05.2002
 Nevadi
Oklouzany jen vyzaduje lepsi techniku.
Zapsal: JirkaS, 15:03:29 27.05.2002
 NO NO NO
notak chlapy nehádejte se a radši si zajeďte k nám do moravskýho krasu, taková ARGENTÝNA ve Sloupu to je oklouzaná cesta
Zapsal: osman, 11:11:38 31.05.2002
 LWfQCBXPYvsFOglcCwx
JdxzN1 va loans with bad credit How can I copyright all original content current and future on my website?
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: YqrxBgkZkP, 09:40:50 19.04.2019


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

Bouldrovka Smíchoff
 Databáze cest:
Všechny cesty (183199)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Borat 5c Kalymnos
Postýlka 6B Viklany
Levý List 5A Viklany
Bikini Bottom VII Bělá U Děčína
Spongebob Crack III Bělá U Děčína
Nově komentované:
Black Shadow Direct 11-/11 Krkavka
Východní Cesta VII Prachov
Bohužel IXb Tisá - Malé Stěny
Bohužel IXb Tisá - Malé Stěny
Bohužel IXb Tisá - Malé Stěny

 Nově v diskusi:
Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Nalez Kozinec | Re: Osvetimanky ztracený sedak | Re: Osvetimanky ztracený sedak | Osvetimanky ztracený sedak | Bouldermatka Bor | Re: Rabotou FFA 9b+ | Re: Rabotou FFA 9b+ | Konečně! | Rabotou FFA 9b+ |

 Nové komentáře:
Re: Sterilita trati | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Frantíci, dávejte nám na něj bacha | Re: Mega | Re: jako fakt? | Re: rozpor | rozpor | Re: jako fakt? | jako fakt? |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Zákaz lezení na Kozlovi (33)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (29)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (19)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (9)
Při nehodě ve wingsuitu zemřel španělský lezec Carlos Suarez (6)

 Nově v inzerci:
Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Férové a transparentní půjčky na míru vašim potřebám | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A | Statická a dynamická lana | LaSportiva Cobra 40,5 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1657 
 Ne 
 1591 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.