LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12397
2.Votoček 12356
3.Trojan 12228
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Novák 10925
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1137386 cest
Nové přelezy:
Karl May 8a
Canelobre 7b
Meteor 10/10+
Jaegers Ap 7c
End Of Sil 7b
Vítejte V Xb
Maloskalsk 7C
Maloskalsk 7C
Přeberman 7C+/8A
Přeberman 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Iván Vallejo & Radek Jaroš

smallRozhovor na dálku mezi dvěma skvělými horolezci – Iván Vallejo & Radek Jaroš …

Jak je to s alkoholem na himálajských expedicích? Jak vypadá spolupráce mezi jednotlivými expedičními týmy a co přátelství mezi horolezci z různých koutů světa? V improvizovaném rozhovoru na dálku odpovídají dva skvělí horolezci, kteří se mnohokrát potkali pod nejvyššími kopci naší planety.

Iván Vallejo je prvním Ekvádorcem a současně i Jihoameričanem, kterému se povedlo dosáhnout vrcholů všech osmitisícovek. Zároveň je sedmým člověkem, který uskutečnil všechny výstupy bez použití přídavného kyslíku. Tenhle vitální chlapík je inspirací pro mnoho mladých lidí v celé Latinské Americe a významně se zasadil o propagaci horolezectví a vysokohorské turistiky ve své zemi. Příkladem jeho práce s mladými horolezci je i letošní výstup tří Ekvádorců na vrchol Everestu (severní strana) bez kyslíku. Pětičlennou expedici „Somos Ecuador“ vedl právě Iván Vallejo.

Radka Jaroše, nejúspěšnějšího českého himálajistu, není potřeba na Lezci představovat. Snad pouze popřát, aby už konečně odezněly všechny zdravotní komplikace a mohl se pustit do plného tréninku před vykročením ke Koruně Himálaje – K2.

Rozhovor je současně pozvánkou na Smíchovský festival alpinismu, který se koná tento týden a oba muži se jej budou osobně účastnit. Radek Jaroš odstartuje páteční program a Iván Vallejo sobotní. A pro ty, kteří na festival nemohou, ať už z jakéhokoliv důvodu, mohu odkázat na obsáhlý rozhovor s Ivánem Vallejem, který vyšel ve festivalovém čísle Lidé & Hory (5/2013) a nebo na stránkách www.cumbres.cz ...


http://www.youtube.com/watch?v=R4OldFH5jN0

Martin Linhart   [úpravy] 10:10 20.11.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 moc pekny08:49:59 21.11.2013
a mily rozhovor. dik
Vokatejodpovědět 

 Foto dne:

La Peñeta
 Databáze cest:
Všechny cesty (181709)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Prváčik 3 Medené Hámre
Honor 3 Medené Hámre
Plagiátor 3 Medené Hámre
Večernica 4- Medené Hámre
Mekdonald 3+ Medené Hámre
Nově komentované:
Přelezený Projekt 8 Solvayovy Lomy
Hrana 7A+ Tisá - Modřín
W-Kante IV Pfaffenstein
Pytlík 5- Lom Kobyla
Bez Fakáče Na Pankáče 7B Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Lavant | Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura |

 Nové komentáře:
Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Majster | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | relax, man | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Majster |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (58)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Jazda Olympanov (28)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (17)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Do hor, výlety, cesty | Lano Mammut Crag Dry | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | LS Otaki women 38,5 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Lenin / Tengri / Něco? | Paklenica | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1154 
 Ne 
 1121 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.