LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezec nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
38.Kubíček 10131
39.Bartoš 10116
40.Sejbal 10072
Bouldry:
38.Šolc 9181
39.Kümmel 9153
40.Bulička 9150
Hory:
14.Magič 4311
15. 4162
16.Cibulka 4073

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5712 lezců
1146411 cest
Nové přelezy:
Kompromis 9
GeKo 9+/10-
Odvaha Zas 9+/10-
Panna Orle 8+/9-
Orang-Ute 7c
Klinka 7c
Advocatus 8a
Pornoland 7C+
Lege Artis 9
Song Of Ic 7a+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Umění orientace I (mapa a busola)

přednáška Alpského klubu Brno

smallOrientace v horách je základním předpokladem bezpečného přístupu ke všem provozovaným aktivitám.

Ostatně umění orientace je nutnou podmínkou k tomu, abychom mohli podnikat túry samostatně. Základem je práce s papírovou mapou, kterou nenahradí ani nejmodernější navigace GPS.

Obsahem bude práce s mapou a využití údajů z map, přesněji:

    Základní charakteristiky mapy
    Lokální odlišnosti
    Orientace mapy k severu
    Základní info o buzolách
    Deklinace a inklinace
    Meření azimutu na mapě
    Meření azimutu v terénu
    Určení polohy v terénu podle dvojice známých bodů
    Měření sklonu svahu na mapě a v terénu

Doporučené pomůcky:

    Mapa regionu v měřítku 1:50 000 (KČT) nebo podrobnější
    Buzola (ne kompas – buzola má úhloměr, kompas ne)
    Plánovací fólie

Přednáší: Michal Bulička (www.transalp.cz), instruktor vysokohorské turistiky rakouského Alpenvereinu

Termín: 17.1.2012

"Není-li uvedeno jinak, všechny uvedené akce se konají v prostorách Lipka, Kamenná 20, Brno. Rezervace míst předem je nutná. Začátky vždy v 18:00 hod., cena: 90,- Kč, členové Alpenvereinu mají zvýhodněné vstupné 50,- Kč. Změna programu a místa konání vyhrazena. Po rezervaci vám na kontaktní e-mail zašleme další podrobné informace."



Více informací najdete na Alpklub.cz.

Alpský klub Brno   [úpravy] 12:36 13.01.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 info?13:20:21 13.01.2012
Kdy? Kde? Za kolik? Nějaký odkaz?
R.odpovědět 
 Re: info?14:15:42 13.01.2012
Zkusím to doplnit z jejich webu;)
 martanodpovědět 
  Re: info?20:03:05 14.01.2012
Týý jo, asi to rozjedu taky, za poloviční cenu. (Tyhle věci fakt někdo nezná?? Učej se to děti v pionýru, skautu, TOMu, ... tak v 7-9 letech .. - hamba dospělým)
O.odpovědět 
   Re: info?15:48:33 17.01.2012
Nemuzu nereagovat na O. Z toho co pises, chapu ze to mas namakle, ale hanbit se za to ze to neumim je blbost. Kazdy umi neco jineho, kazdy mel jine prilezitosti neco se naucit. Ja to v 7-9 letech neumel a neumim to ani ted. Ale abych se za to stydel to me ani nenapadne. Kdybys hodil link s nejakyma informacema jak na to, nebo usporadal podobnou jako je dnes v Brne,tak te mam za kinga, ale tahle ses pro me jen namachrovane pako. Horam zdar.
Wondrisodpovědět 
    Re: info?17:16:45 17.01.2012
Rozumím tvému rozhořčení - ačkoli mi nemusíš hned nadávat -, přece jen: jedná se mi spíše o to, jak se dneska rozjíždí "byznys" ve všech směrech, v čemkoli si jenom zamaneš, a lidé jsou ochotni za to zaplatit. S mapou (azimutem, buzolou..) samozřejmě (přijde mi to samozřejmé jako umět spát ve spacáku a rozdělat oheň) umím (jezdím do hor už roky, takže praxe dost), žádnej machr ale nejsem. Píšu tuhle celou reakci hlavně kvůli "linku s nejakyma informacema jak na to" - zadal jsem to vyhledávače "orientace s mapou" a "orientace mapy" - když si projdeš prvních pět odkazů (a vytiskneš), vezmeš mapu a buzolu, vyrazíš do přírody, tak zaručuju, že jedno odpoledne této praxe ti dá více jak 90Kč za vstup na tenhle kurz a ještě můžeš vzít všechny kámoše, naučit se to po svém a mít legraci. O to mi šlo, že nemusíš čekat (a glorifikovat) na vyspané kurzy, ale naučit se to v pohodě sám. (Pokud je ale pro tebe taková forma sebe-učení nepřístupná, nebo ti nevyhovuje, tak pravda: právě pro tebe je určen tento kurz, kde ti všechno študovanej horal-člověk za peníze vysvětlí, věci ti půjčí a můžeš příště přijít klidně znova si to zopáknout - a to všechno nemyslím nijak ve zlém. Volba je jen na tobě.)
O.odpovědět 

 presne tak13:49:08 13.01.2012
presne tak, kdy to bude, kde to bude a kolik to bude stat:D? mozna bych se ucastnil, na zaklade odpovedi na dotazy vyse.
kmlodpovědět 

 .10:10:49 14.01.2012
tohle by měli někteří lidé absolvovat povinně...
reálná diskuze nad cestou:
Podle mapy musíme jít tudy na server!
Fakt jo? Nebude vadit, že nám v poledne cestou na sever bude svítit slunce do obličeje?
vilikodpovědět 

 Foto dne:
Röthelfels
Götterbogen, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (183455)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
GeKo 9+/10- Súľov
Odvaha Zasunúť 9+/10- Súľov
Pán Včielka 10 Súľov
Včelín 8- Súľov
VOD 8 Súľov
Nově komentované:
Cloister 7- Srbsko
Cloister 7- Srbsko
Cloister 7- Srbsko
Die Unschuld Vom Land 9 Frankenjura
Cloister 7- Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: SP china... | SP china... | Re: Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: Konečně! | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Nalez Kozinec |

 Nové komentáře:
Eiger | Re: Gratulace a dotaz | Re: Gratulace a dotaz | Re: stan | Re: Gratulace a dotaz | Gratulace a dotaz | stan | Smekám | Eiger | Bomba |

 Kde to vře:
Zákaz lezení Čtyři palice (68)
Na olympiádě 2028 bude samostatně rychlost, obtížnost i boulder (30)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (22)
Adam Ondra: nová cesta za 9a ve Chřibech (22)
EP v boulderingu Řím, Itálie (20)
Adam Ondra: závod v Praze bude mým posledním svěťákovým bouldrem (18)
Zákaz lezení na Kozlovi (18)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (18)
Severní stěna Eigeru (15)
Brno bude hostit Mistrovství světa ve sportovním lezení 2027 (10)

 Nově v inzerci:
Evolv Geshido | Cestovní solární panel (Nomad 7+) | Susky zitra (nedel) | Ztráty a nálezy | Lano Roviště Hafty | Prsní úvazek Ocún Variant | Lezečky La Sportiva Miura 20J vel. 39 | GPSmap 66st | Inreach mini 2 | Balkna A |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1689 
 Ne 
 1621 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.