LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)
Petrohradské Padání (25.04)

Žebříček
Cesty:
51.Hronek 9794
52.Hovorka 9776
53.Štalmach 9772
Bouldry:
51.Kollár 8650
52.Kohout 8650
53.Bureš 8600
Hory:
9.Procházková 5670
10.Zaoral 5306
11.Sukačová 5270

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)

Deníčky
5704 lezců
1139947 cest
Nové přelezy:
Der Bewegt 9+
Booz 7c
Kudlanka 10+
Úsměv 7C
Protisměr 7C
Bangladéš 10-
Cole Young 8A+
Zahrada Ti 7C+
Der Bewegt 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tendon Cup Orlová - 11.6.2011

Rok se s rokem sešel a Horolezecký klub Gymnázia Orlová měl před sebou další ročník závodů mládeže ve sportovním lezení na obtížnost v rámci série Tendon cup.

Letošní závod byl třináctým velkým závodem na umělé stěně v Orlové. Za ty roky se vystřídalo okolo spoustu dětí a i pořadatelů. Přesto hlavní tým je pořád stejný. Díky jim za to. Jak to vůbec letos vypadalo? Stejně jako v předchozích letech a přesto jako vždy i malinko jinak a smolný ročník to určitě nebyl.

Po domluvení termínu na v posledních letech tradiční červnový termín, kdy se spojí příprava závodů i s údržbou stěny a přípravou na podzim, jsme opět umyli všechny chyty díky ochotným brigádníkům z řad členů oddílu, kteří obětovali krásnou červnovou sobotu. Od pondělka jsme pak v tradiční sestavě chystali cesty, které měly prověřit výkonnost dětí. Každý rok si zas a znova prožívám návaly pocitů: „je to těžké či lehounké“.  Nakonec opět jsme to trefili a cesty byly akorát a letos v rekordně krátkém čase.

V sobotu ráno přichází den D. Hala se postupně plní od osmi hodin nejprve pořadateli, ale vzápětí již je více závodníků a rodičů, kteří přijeli změřit své síly. Po uzavření prezence letos se počet ustálil na sice menším počtů 65 závodníků, ale ti co přijeli myslím, že nelitovali. Vše nám letos zahájili již tradičně zástupce města a pan ředitel gymnázia. Pak již následovalo předlezení cest a kvalifikační boje.

Letos jsme si připravili na nejstarší chlapeckou kategorii menší překvapení. Jejich druhá kvalifikační cesta nebyla jako obvykle v převise, ale jen v relativně kolmé stěně. Bylo až překvapivé, jak je to potrápilo. Platí, že v nejmladší kategorii jsou vždy lepší holky, letos to kupodivu neplatilo a děvčata se zalekla ve své druhé cestě stropu a na rozdíl od kluků končily spíš pod ním. Celá kvalifikace jinak probíhala poklidně a kolem půl jedné bylo rozhodnuto o finalistech

Po obědové pauze následovalo samotné finále. V nejmladších dívkách vyhrála domácí Eliška Adamovská, která skončila těsně před posledním chytem. V chlapecké kategorii se rozhodlo až v superfinále, které vyhrál Lukáš Doleček. V další věkové kategorii C vyhráli Terka Sadílková a Ondřej Bína. Kategorii B u děvčat vyhrála Andrea Pokorná a v chlapecké kategorii vyhrál domácí Adam Smiga. Nejstarší kategorie byla obsazena pouze chlapci a jediný kdo přelezl celou cestu byl René Daňo.

Po dolezení tohoto finále na všechny již čekalo jen vyhodnocení jejich výsledků a rozdání cen. Zde musíme vyzdvihnout naše sponzory, díky kterým na děti čekalo spoustu krásných cen. V letošním roce se jednalo o BUFO, COGO, CZ Promech, Český horolezecký svaz, Gymnázium a SOŠ Orlová, HUDY Ostrava, MAKAK, Město Orlová, SALTIC, TENDON, TRIOP a VILIKUS. Co napsat na závěr?  Snad nic jiného než máme to opět za sebou a po odpočinutí se příští rok pustit do jubilejního 10. ročníku Tendon cupu v Orlové.










Lumi(r)   [úpravy] 19:00 26.06.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Cesta v kolmici21:00:58 26.06.2011
Poslední dobou pozoruji, že když se v nějakém závodu objeví náhodou cesta nebo kus cesty v kolmém profilu, jak jsou s tim u závodníků docela problémy a dá to vcelku zabrat.
To je tak holt, když jsou závody dělané převážně v převislém terénu. Závodnící se pak připravují v převise a technické kolmé lezení jim pak trochu uniká.
Tomodpovědět 

 odkaz na televizni spot08:31:56 27.06.2011
Odstanit mezery:
http://www.tvportaly.cz/ orlova/ 19583-orlova-videla-zakovskou-horolezeckou-spicku
Lumi(r)odpovědět 

 Foto dne:

Božská hrana, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (182067)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Climb Easy 4b San Vito Lo Capo
Pocket Coffee 5b San Vito Lo Capo
Rosmarino 5c+ Siracusa
Occhio 5b Siracusa
Saponaria 5b Siracusa
Nově komentované:
Past Na Turisty VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
MaZorka 7- Bořeň
Vzdor 7C+ tr Vyhlídková Skála
Blbůstka 5C Dubské Skály - Údolí Peklo
Wirbelwind 8A Bahratal

 Nově v diskusi:
Großglockner | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Německý průvodce na Labák | Re: Hotel v Ádru | Ach jo. | Re: Hotel v Ádru | Re: Hotel v Ádru | Hotel v Ádru |

 Nové komentáře:
Re: Stojí to za prd | Stojí to za prd | Best of Rosta | Re: Mega | Re: jen kvičte | Re: Zaver z diskuse | Re: dron? | Re: dron? | Re: dron? | Gratulace |

 Kde to vře:
Zákaz lezení na Kozlovi (80)
Zákaz lezení Čtyři palice (54)
Jazda Olympanov (34)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (34)
Uganda 2025 (17)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Lukáš Mokroluský dal své první 9a: Action Directe ve Frankenjuře (12)
Tragická lavinová nehoda v Ťažké (České) dolině v Tatrách (8)
SP v ledolezení v Kanadě: Aneta Loužecká 2. v rychlosti (5)
1. sólo zimní přechod hlavních vrcholů masivu Gran Sasso, ITA (4)

 Nově v inzerci:
Půjčky pro důchodce – férové a transparentní podmínky | Prace + lezení Arco | Mammut Kento Mountain High GTX | Lezečky Scarpa Arpia 42 | Boty Salewa crow gtx | Horolezecké boty La Sportiva Trango Cube GTX | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Top Nepal , vel. 47. | La Sportiva Tarantulance vel.45 | La Sportiva Tarantulance vel.45 |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1303 
 Ne 
 1268 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.