Poslední číslo letošního 23. ročníku časopisu lidé&HORY 6/2024 bude distribuováno v týdnu od 16. prosince 2024. K nosným článkům čísla patří informace o úspěšném Mezinárodním festivalu alpinismu Praha 2024, dále pak reportáž o výpravě na nepálskou šestitisícovku Phurbi Chyachu a určitě i Téma čísla, které je věnováno skialpovým túrám v Tyrolsku.
Videomedailon o mladém nadějném lezci Pepovi Šindelovi zveřejnil portál Epic TV. Dvacetiminutový dokument má název "48 hodin s Pepou Šindelem: Ve stopách Adama Ondry" a můžete ho zhlédnout zde:
Video: Adam Ondra a Jakob Schubert zkouší DNA 9c od Seba Bouina
Adam Ondra se pustil do nacvičování jedné z nejtěžších cest na světe, a to DNA za 9c ve Verdonu ve Francii od Francouze Seba Bouina z roku 2022. Spolu s ním v cestě pokusoval Rakušan Jakob Schubert. Nové půlhodinové video z nácviku cesty zveřejnil Adam včera na svém Youtube kanálu.
Nová videa z bouldrování Jany Švecové ve Švýcarsku
Dvě nová videa z bouldrování ve Švýcarsku zveřejnila na Youtube naše přední bouldristka Jana Švecová (Vincourková). Jedno je z konce listopadu, druhé ze včerejška.
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení na obtížnost dnes v Brně
Závod Kontinentálního poháru UIAA v ledolezení na obtížnost, který je zároveň Mistrovstvím ČR, se leze dnes na brněnském pilíři. Finále se má odpoledne přenášet živě na Youtube.
Mára Holeček: porovnejte si můj pohled a prohlášení SHS JAMES
Na svůj nejnovější rozhovor o smrti lezeckého parťáka Ondreje Húserky při sestupu ze sedmitisícovky Langtang Lirung v Nepálu upozornil včera na Facebooku Marek Holeček. K rozhovoru v pořadu Blesk Podcast Mára uvádí: "... si můžete porovnat můj pohled a veřejné prohlášení SHS JAMES. ..."
Skutečnost, že horolezci v rámci aklimatizace v základním táboře tráví svůj čas také boulderingem, není žádnou novinkou. Horolezec Marek Disman (DISMANTEAM) však ze své nedávné výpravy do Himálaje, kam se vydal se svým horolezeckým parťákem Honzou Kreisingerem, zpracoval útlou brožuru, v rámci které přehledně zachytil boulderové problémy, kterými si oba horolezci krátili čas v základním táboře
Eva Matějovičová skončila včera na svém letošním prvním Světovém poháru ve skialpinismu ve francouzském středisku Courchevel na 19. místě.
"Vzhledem k tomu, že Eva nastoupila do závodu indisponovaná respirační virózou a její start byl do poslední chvíle nejistý, se jedná o skvělý výsledek!" napsali k tomu na Facebooku ČHS.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.