LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
50.Hovorka 9776
51.Štalmach 9772
52.Mikulec 9742
Bouldry:
50.Bureš 8600
51.Palivec 8553
52.Zíma 8553
Hory:
4.Sejbal 6951
5.Y 6736
6.Švihálek 6070

Výsledky
MČR ve skialpech (08.03)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
ČP v bouldru Praha (15.02)

Deníčky
5700 lezců
1137358 cest
Nové přelezy:
Karl May 8a
Canelobre 7b
Meteor 10/10+
Jaegers Ap 7c
End Of Sil 7b
Vítejte V Xb
Maloskalsk 7C
Maloskalsk 7C
Přeberman 7C+/8A
Přeberman 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Pozor na Richterwegu v Höllentalu

Volné bloky nad Richterplatte

V sedmé délce cesty Richterweg na stěně Stadlwand  v Höllentalu (obtížnost délky 3, vede nad klíčovou plotnou od borovice do leva) se po poledni dne 9.10.2005 zřítila dolní část trojkových "schodů", tvrořících mělký kout s hlavní stěnou v úseku mezi prvním a druhým borhákem. Část zbylých bloků je uvolněná a může spadnout fakticky kdykoliv a to přímo na klíčovou plotnu a štandovací plošinou pod ní!

Vím to velmi dobře, protože to spadlo podemnou. Ten den jsem šel přes místo jako čtvrtý, první uhnuly bloky pod nohami, při pokusu zachytit se, spadla i část almar nademnou. Padající kameny mě nezasáhly (netuším, jak je to možné a čím jsem si to zasloužil) a tři lidé na štandu dole se ukryli a měli rovněž velké štěstí, padly na ně malé odštěpky. Následně jsem odlézal zpět do cesty a lana nademnou brnkla o jeden z kamenů a ten mě při pádu bez následků zasáhnul do nohy. Lidé dole opět unikli zásahu (kámen byl celkem velký). Nikdo nebyl zraněn, nevím o žádném poškozeném materiálu.

U parkoviště pod nástupem cesty je od onoho večera černá cedule, upozorňující na volný blok v tomto místě. Berte to prosím vážně, mohla být narušena i stabilita zbytku vyčnívající skály nad místem zřícení.

Po vyčištění cesty (k němuž snad dojde), zbude přímá varianta (5+, borháky) a prvá varianta (6+, frendy). Klasická cesta už teď, pokud nešlapete na volné bloky, je tak 4 a pokud spadnou i další bloky výše, bude to možná i více.

A jen na okraj - chodí se tudy od 1914, sám jsem to přelez i loni, všechno v pořádku. Můj prvolezec si ničeho nevšimnul, dva rakouští lezci před tím asi také ne. Sám jsem ze zvyku vyzkoušel, jestli se bloky vysloveně nehýbou. Nevšimnul jsem si ničeho. Přišlo to jako blesk a když byla část toho svinstva nademnou, nebyl to nejlepší pocit. Tak tam zatím nelezte.

Lawodge   [úpravy] 19:34 11.10.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 jo tak to byla ta rana :)21:35:16 11.10.2005
my jsme byli na vordere stadlwand, slyseli jsme jen hroznou ranu, poradne se to ozyvalo dolinou... jsem rad, ze se nikomu nic nestalo...
maroodpovědět 
 Re: jo tak to byla ta rana :)09:26:22 12.10.2005
My to lezli v sobotu a uz se to hybalo celkem krute. Zrovna jsem stal na te polici pod tim kdyz na to kamarad vlezl a zahejbalo se to. Asi bych byl naplacicku... ostatni jsme to oblezli.
Slamakodpovědět 
  Re: jo tak to byla ta rana :)18:07:31 12.10.2005
Vida, v sobotu se to hýbalo. Jak jsem napsal, tradičně si dávám bacha a nějak jsem si nevšimnul. Prvolezec také ne.
Lawodgeodpovědět 

 Foto dne:

La Peñeta
 Databáze cest:
Všechny cesty (181703)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Canelobre 7b Cabeço D’Or
Bajo El Mismo Sol 7a Cabeço D’Or
Vibrato IXb Pfaffenstein
Sodala 6a+ Siracusa
Via Corrado La Pira 5b Siracusa
Nově komentované:
Přelezený Projekt 8 Solvayovy Lomy
Hrana 7A+ Tisá - Modřín
W-Kante IV Pfaffenstein
Pytlík 5- Lom Kobyla
Bez Fakáče Na Pankáče 7B Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Re: Frankenjura | Lavant | Re: Frankenjura | Re: Je Nago Otevrene | Re: Dotazník | Re: Dotazník | Re: Frankenjura |

 Nové komentáře:
Re: Bloudek chce zase přidat | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Majster | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Bloudek chce zase přidat | relax, man | Re: Podnět k zamyšlení | Re: Podnět k zamyšlení | Majster |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (58)
Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS (29)
Jazda Olympanov (28)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (17)
Film: Adam Ondra a boulder Soudain seul 9A (16)
Uganda 2025 (14)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Realizace 10? (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)

 Nově v inzerci:
Lano Mammut Crag Dry | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | LS Otaki women 38,5 | STANOVÉ KOLÍKY Ultralehké,odolné,kvalitní SET 8+1 | Lenin / Tengri / Něco? | Paklenica | Kalhoty Gorewear C5 paclite vel.M | Úvazek Salewa Ortles | mobilní lezecká stěna | Prodám zánovní lezečky Triop |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 1153 
 Ne 
 1120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.