LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
35.Šenkýř 10197
36.Zedek 10164
37.Fajkoš 10157
Bouldry:
35. 9406
36.Zímová 9378
37.Stadtherrová 9350
Hory:
27.Kulajta 2304
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5863 lezců
1203718 cest
Nové přelezy:
Mr. Krek 7b
Miami Stea 7C+/8A
Hollywood 7C
Filotimo 7b
Pendons Ec 8a
Kong 7C
Le Bivouac 7C
Lullaby (a 7C
Sześcian 7C
Kermit 8A

Stěny
Lezecká stěna Harcov - Liberec
Fitpark - Uhříněves
Na Nivách - Trutnov

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III., aneb JAK SI UŽÍT ZIMU

Od první listopadové soboty bude ČT Sport vysílat třetí řadu seriálu Skialpem to začalo, tentokrát s podtitulem Jak si užít zimu. Jak podnadpis napovídá, představíme tentokrát kompletní vyžití, které zasněžené horské terény nabízejí.


Ve dvou předcházejících sériích jsme se změřili čistě na praotce veškerého lyžování, tedy na skialp. V následujících osmi patnáctiminutových dílech projdeme osm středisek u nás i v zahraničí a v epicentru našeho zájmu budou všechny možné druhy pohybu – od sjezdovek až po sněžnice.

Tyrolsko - výstup na Wetterkreutzspitze

Tyrolsko - výstup na Wetterkreutzspitze


S nejlepším slovinským skialpinistou Nejcem Kuharem na Krvavci

S nejlepším slovinským skialpinistou Nejcem Kuharem na Krvavci



S mistry ve svých oborech probereme správnou techniku jednotlivých lyžařských a snowboardových disciplín. Co díl, to jiná lyžařská osobnost. Snowboardcrossař Michal Novotný, který od jednoho prkna konvertoval ke dvěma užším prknům, se podělí o zážitky z telemarku, mistr světa ve skicrossu Tomáš Kraus prozradí, jak správně vykrojit carvingový oblouk, Kateřina Neumannová poodhalí tajemství efektivního pohybu v běžecké stopě a dozvíme se také, že na skialpy nemusíme vyrazit jen na lyžích, ale podobnou zábavu si mohou dopřát díky splitboardu – dělenému prknu – i snowboardisté. V seriálu má svůj díl i Robin Kaleta či Filip Trejbal.

Slovinsko - s Jure Koširem na Krvavci

Slovinsko - s Jure Koširem na Krvavci


V našem pořadu jsme nespoléhali jen na domácí „sněžné celebrity“ a za zkušenostmi a poznáním jsme vyrazili do Slovinska, kde nám budou průvodci skuteční mistři oblouků. Bývalý slalomář Jure Košir, bronzový olympijský medailista z Her v Lillehammeru v roce 1994 a také dvojnásobná olympijská vítězka ve sjezdovém lyžování, čtyřnásobná mistryně světa a excelentní světová slalomářka Tina Mazeová.

Slovinsko - s Tinou Mazeovou v Bovci

Slovinsko - s Tinou Mazeovou v Bovci



Ale aby naše putování nebylo jen samoúčelné, rozhodli jsme se ve spolupráci se společností ČEZ, že pomůžeme i dobré věci. Ruku v ruce s vámi, pokud budete chtít, budeme díky aplikaci EPP – pomáhej pohybem sbírat body na nový invalidní vozík pro handicapovanou sportovkyni Hanu Doležalovou. Juniorská mistryně světa v orientačních závodech na horských kolech zůstala po jednom nešťastném pádu upoutána právě na vozík, ale sportu je stále věrná a nejen na horách je jako doma.

Tak se těšíme, že si každou sobotu v listopadu a prosinci najdete chvilku a mrknete na telku. :-) Všechny díly budou vždycky po odvysílání k dispozici na i-vysílání ČT. Začínáme už tuto sobotu ve 13:35 na ČT Sport!

Naše díky patří všem, kdo se na seriálu jakkoli podíleli.

Alena Zárybnická a Jiří Hölzel


Alena Zárybnická

Alena Zárybnická


Jiří Hölzel

Jiří Hölzel


Námět: Alena Zárybnická, Jiří Fidrant
Scénář a režie: Alena Zárybnická, Jiří Hölzel
Střih: Tereza Dondová
Kameramani: Martin Vrbický, Dominik Šlambora, Radomír Dufek, Vlasta Toušek, Petr Šanda, Vojtěch Pollák, Tomáš Eder
Zvuk: Marek Němec
Grafika: Martin Dušek
Produkce: Jiří Fidrant, Tomáš Uglaj, Igor Jícha

Alena Zárybnická   [úpravy] 08:27 02.11.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189824)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mr. Krek 7b Arbolí
Kong 7C Fontainebleau
Le Bivouac (assis) 7C Fontainebleau
Goasdreck 6B+ Maltatal
Sound Of New Orleans 6C+ Maltatal
Nově komentované:
Stará Novinka 7B Tisá - Modřín
Projekt Burmistrza 8- Szczytnik
Helicopter 6C Maltatal
Surrounded By Bullshit 6b Maltatal
Šmoulí 6C Hostivařská Skalka

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | panťák - pád |

 Nové komentáře:
Nadhera | nechápu | Re: Ultra lezci | Re: To je jen tresnicka | Re: Inu | Světový rekord ve smysluplnosti vyjádření | Re: To je jen tresnicka | Re: To je jen tresnicka | ... | Re: Borec nakonec |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (12)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (8)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (5)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (1)
Erwan Legrand dal v Buoux legendární projekt Le Bombé Bleu: bosý (1)

 Nově v inzerci:
Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni | Statická a dynamická lana | Scarpa F1, mondo 250mm | Scarpa Drago | Karabina | Skialp lyze | Saltic Eliot |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2385 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2583 
 Ne, uniklo mi to. 
 2288 
 Sleduji jen Adama. 
 2395 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.