LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
41.Lebloch 10094
42.Bartoš 10088
43.Zaoral 10075
Bouldry:
41.Kalvas 8900
42.Fišer 8900
43.Chochola 8800
Hory:
19.Cibulka 4073
20.Louda 3676
21.Novotný 3598

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5697 lezců
1156587 cest
Nové přelezy:
Mandibula 7c+
Flex Contr 10-
Special Ed 8A
Frogger 8A
Schlonzige 8A+
Mother Nig 8B
The Dagger 8B+
En Bloc Xa
Kerberos Xb
Brutální I XIa

Stěny
LSJ - Javorník
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava
Žlutá Kobra - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
HUDYsport - Praha 9
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ramón Julian Puigblanque - třetí 9a+

Aktualizace: dvě 9a za jeden den Po konci závodní sezony se opět soustředí přední španělský lezec Ramón Julian Puigblanque  na těžké skalní "prásky". Vzhledem  k počtu pokusů v cestách, to ale vypadá, že ho svižné závodnické tempo zatím neopustilo. Kromě několika rychlých přelezů cest za 8c, 8c+ a 9a si včera připsal i své třetí 9a+.

Aktualizace
Dne 9. prosince vylezl Ramonet dvě 9a za jeden den. V Santa Linyi dává "La novena enmienda", která je původně za 9a+. Adam Ondra a Ramonet jí na 8a.nu uvedli jako 9a. Dále vylezl cestu "Fabelita" R2 9a.

Na konci listopadu vylezl v Santa Linyii na třetí pokus první délku „Open your mind“  8c+ a  několik dní poté na druhý pokus, plus jeden pokus minulý rok,„Fuck the system “  9a. Na 8a.nu se vyjádřil, že by této cestě více slušelo hodnocení 8c+ než 9a.
Od začátku prosince už stihl vylézt tři cesty za 8c a v Margalef pak „Llamps i trons „ 8c+ . U všech se jedná o první přelez.
No a to nejlepší nakonec. Včera, 8. prosince, se mu podařil první přelez cesty „Directa Open your mind“ 9a+ v Santa Linyi. Pro Ramoneta je to třetí cesta v této obtížnosti (La Rambla/2003, Realization/2008).


Ramón Julian Puigblanque na SP v Praze 2003

archívní foto z Lezce by © Standa


Ramón  Julian Puigblanquese, přezdívaný Ramonet (malý Ramón), se narodil 9. listopadu 1981 v Manlleu (nedaleko Barcelony). Tento drobný Katalánec se může pochlubit skvělými výsledky na skalách i na závodech Světového poháru.

Nejlepší umístění na závodech:
2004- Mistr Evropy v Leccu, Itálie
2007- Mistr světa v Avilés, Španělsko
2005, 2006 a 2007- 1. místo v Arcu na  Rockmasteru

Skály:
První přelez cesty „La Rambla extension“  9a+ - Jde o prodloužení cesty „La Rambla“ 8c+ od Alexandra Hubera. Tento projekt Ramonet otevřel v roce 2000 a úspěšně ho přelezl  8. března 2003.

28.7.2008 se Ramonet postaral o šestý přelez  „Realization“ 9a+ (Céuse, Francie)

Na OS vylezl tři cesty za 8c.


Zdroje:
8a.nu

Simona   [úpravy] 12:52 09.12.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zmíněná cesta v Céuse ...19:11:07 09.12.2008
... se nazývá Biographie.
pbla4024odpovědět 
 Re: Zmíněná cesta v Céuse ...21:38:05 09.12.2008
Ty si zase chytrej ty vole:) prodloužení od Sharmy je Realizace. Možná jen žabožrouti:) tomu říkají Biografie, ale to je jen původní linka.
lbodpovědět 

 Foto dne:
Fotka z Chulilly, oblast Tesoro, bez lidí, zato však s Tyransaurem
Tyrannosaurus
 Databáze cest:
Všechny cesty (181505)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pura Puteria 6b+ Pinell De Brai
Gat Vell 6b Pinell De Brai
Megálo Filí 6c Manikia
Dream Thym 6c+ Manikia
Special Edition 8A Brione
Nově komentované:
Únik Ze Slůje 5C Panský Les
Stísněný Prostor 6B Panský Les
Love Hurts 8+/9- Geyikbayiri
Love Hurts 8+/9- Geyikbayiri
Ganesha 8+/9- Beycik

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
Zavody | Finale | Pro Buližení chtivý | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak | Grstuluji | 90. výročie od smrteľnej lavíny v NT |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Realizace 10? (10)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezečky Ocún Havoc vel UK - 7 / EUR - 41 | SALTIC lezečky | Garmont Pinnacle GTX | Scarpa Booster 42,5 EUR | Různé lezecké vybavení | Dodávka k cestování pro dva | Zítra lezení Kokořínsko | Prodám levně Hanwag, Direct Alpine | Spolulezec |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 113 
 Ne 
 82 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.