LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)
SP obtížnost, rychlost Wujiang (CHN) (25.04)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12319
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11300
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5684 lezců
1152671 cest
Nové přelezy:
Žíla 7C+
C`e Qualcu 7c
SRT 8A+
Nabíječ 8A+
Massada 7c
Saratoga 8a
Fatima 7c
Candela 7c+
Willow 7c/7c+
Especial C 8a

Stěny
Lokal Blok - Praha 5
Boulder Hluchák - Šumperk
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí

Prodejny
HUDYsport - Frýdek - Místek
HUDYsport - Praha 7
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Radek Jaroš a Petr Mašek zítra odlétají na Denali (Mt. McKinley)

Radek Jaroš TKRadek Jaroš s Petrem Maškem odlétá zítra na Aljašku vylézt na Denali (dříve Mount McKinley, 6168 m n. m.), aby se ke své Koruně Himalájí (zlezení všech 14 osmitisícovek) pokusil doplnit Korunu světa tedy vylezení nejvyšších hor všech kontinentů. Informovali o tom dnes na tiskovce.

Na nejvyšší horu Severní Ameriky mají v plánu vystoupit nikoli normálkou, ale chtějí zvolit jednu z těžších cest buď Cassin Ridge, nebo West Rib, informovali Radek Jaroš a Petr "Miska" Mašek.

Radek Jaroš a Petr Mašek

Radek Jaroš a Petra "Miska" Mašek dnes na tiskové konferenci v Praze


Radek Jaroš ponožky

Radek Jaroš ukazuje vybavení do velké zimy: vedle vyhřívaných bot bude mít tentokrát i vyhřívané ponožky



Dalším z cílů pak bude nejvyšší hora Evropy Elbrus, na který se Radek Jaroš chystá vyrazit z Nového Města na Moravě 3. září 2016, a to na kole, s kterým chce dojet k úpatí hory. Pojede s několika kamarády a vybízí, aby se k němu přidali zájemci "podle vzoru Forrest Gump".

V rámci projektu Koruna světa chce Radek Jaroš podnikat i další vedlejší aktivity, např. na Aljašce se plavit na mořském kajaku nebo v Austrálii se účastnit dálkového závodu na horských klech Crocodile Trophy.

Jak uvedl, nepočítá s tím, že by znovu lezl na Mount Everest jako nejvyšší horu Asie. Vylezen ho má z roku 1998.

Upozornil, že podle dostupných údajů je zatím posledním, komu se podařilo vylézt všech 14 osmiticícovek. Byl 33. člověkem, komu se  to povedlo, a 15., kdo to dokázal bez kyslíku. Od roku 2014 nikdo další nepřibyl.


Radek Jaroš sponzoři

Na tiskové konferenci prezentoval Radek Jaroš své sponzory: vedle Radka Jaroše a Petra Maška jsou zástupci sponzorů Opel, Craft a Generali Investments CEE


Radek Jaroš TK - Lucie Výborná

Mezi novináři byla moderátorka Českého rozhlasu Lucie Výborná, která se Radkem a Miskou kamarádí a jezdívá s nimi na expedice a dostala od nich dnes expediční modro-červeno-bílou čepičku.


Korunu světa nebo také Korunu planety se dle dostupných informací podařilo vylézt již několika Čechům.  Miroslav Caban dokázal úspěšně ukončit projekt v říjnu roku 2005, Vladimír Nosek v prosinci 2005, Pavel Bém v roce 2010, Renáta Chlumská v roce 2014.

Koruna světa neboli také Seven Summits čítá: Mount Everest (8848 m n. m.) v Asii, Aconcagua (6962 m n. m.) Jižní Amerika, Denali (Mount McKinley 6168 m n. m.) Severní Amerika, Kilimandžáro (5895 m n. m.) Afrika, Elbrus (5642 m n. m.) Evropa, Vinson Massif (4892 m n. m.) Antarktida a Carstensz Pyramid (Puncak Jaya 4884 m n. m.) Austrálie a Oceánie nebo Mount Kosciuszko (2228 m n. m.) Austrálie.

Poprvé vytvořil seznam Koruny planety americký horolezec Richard Bass, který je prvním, kdo Seven Summits přelezl. Uvedl v něm nejvyšší horu pevninské Austrálie Mount Kosciuszko (2228 m n. m.). Reinhold Messner vytvořil modifikovaný seznam, v němž Mount Kosciuszko nahradil vrcholem Puncak Jaya (4884 m n. m.). Žádný z obou seznamů neobsahoval Mont Blanc.


sth   [úpravy] 17:12 16.05.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Paráda! 13:34:01 17.05.2016
Já půjdu zítra na Praděd, snad to vyjde, má být docela zima.
Jaroslavodpovědět 
 Re: Paráda! 14:02:48 17.05.2016
Jestli pujdes normalkou z Ovcarny, tak jo...
Moravska koruna taky koruna a kazka koruna se dneska pocita ;-)
m.odpovědět 
  Re: Paráda! 14:27:24 17.05.2016
Pche, z Ovčárny.. Půjdu ze Švýcárny - severní stěnou!
Jaroslavodpovědět 
   Re: Paráda! 15:58:40 17.05.2016
Neblbni, neriskuj - máš jen jedno zdraví. Nesnaž se měřit s těma nejlepšíma
xyzodpovědět 
    Re: Paráda! 19:49:01 18.05.2016
To ty nemůžeš pochopit! Když jsi na vrcholu a všechny hory okolo jsou nižší, dáš si tam pivo a párek... Tomu pocitu se nic nevyrovná.
Jaroslavodpovědět 
     Re: Paráda! 20:42:07 18.05.2016
Já to zítra vidím na Čupek. Severovýchodní stěnou z Hodoňovic
Petrodpovědět 

 Praded14:51:26 18.05.2016
To je ten predvrhol Lysy Hory? A date to za 1 den nebo vice? vtt
vttodpovědět 
 Re: Praded19:52:38 18.05.2016
Jakej předvrchol prosimtě?! To se vůbec nedá srovnávat, Lysá... To objektivní riziko je na Pradědu mnohem vyšší, změny počasí, laviny a hlavně je vyšší. Dali jsme to nakonec s bivakem ale alpským stylem, bez O2 a podpory Šerpů.
Jaroslavodpovědět 
  Re: Praded18:19:03 24.05.2016
A Praděd též patří do "Koruny planety"?
Moni
Monikaodpovědět 

 Foto dne:
Pravý Jižní Amfiteátr-PraváS
Cegonova hrana, 10
 Databáze cest:
Všechny cesty (181132)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lednový Vodopád 6A+/6B Ostaš
The Unforgettable Fire 6c Maltatal
The Unforgettable Fire 6c Maltatal
Vibrafon 6c+ Ostaš
Vibrosaurus 6c+ Ostaš
Nově komentované:
Cegonova Hrana 10 Bořeň
Cegonova Hrana 10 Bořeň
Cegonova Hrana 10 Bořeň
Cegonova Hrana 10 Bořeň
Cegonova Hrana 10 Bořeň

 Nově v diskusi:
Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Davle | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Tlustá Dáša | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? | nejlepsi stena v CR trochu jinak | Echinococcus multilocularis |

 Nové komentáře:
Re: Seb berthe doboprsák od kosti hledá prachy | Re: i mezi lezci jsou | Re: The King | Stando | Re: i mezi lezci jsou | Re: i mezi lezci jsou | Re: i mezi lezci jsou | Re: i mezi lezci jsou | Seb berthe doboprsák od kosti hledá prachy | Re: i mezi lezci jsou |

 Kde to vře:
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (16)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (12)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Honza Štípek se zařadil mezi české 9 áčkaře (4)
Seb Bouin: prvovýstup nejtěžší cesty v Číně El Gran Cabrón 9b (2)
Eva Matějovičová 8. ve skialpovém sprintu na SP ve Španělsku (2)
Novinky na Sardínii (1)

 Nově v inzerci:
Deuter aircontact | Boty Scarpa Triolet GTX | Ústí a okolí | velky chyty/madla | Spantik | Prodám běžecké boty Asics Gel Fuji Attack 5 | Perova bunda PEAK PERFORMANCE | STANOVÉ KOLÍKY - SET 8+1 | Průvodce | Direct Alpine pants Midi 3 |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1152 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1059 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 916 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 955 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 806 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.