LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
Buližení (08.03)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)
SP boulder Keqiao (CHN) (18.04)

Žebříček
Cesty:
22.Jungling 10588
23.Novák 10581
24.Duchoň 10552
Bouldry:
22.Šťastný 9675
23.Pařík 9650
24.Petrík 9603
Hory:
8.Švihálek 6070
9.Černý 6007
10.Bloudek 5970

Výsledky
ČP v bouldru Praha (15.02)
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)

Deníčky
5697 lezců
1156659 cest
Nové přelezy:
Du Opfa 8a
Lolek 8a
Bolek 8a
No Existei 7b
Bolek 8a
Lolek 8a
Mandibula 7c+
Flex Contr 10-
Special Ed 8A
Frogger 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

6. díl - Krvavec, Slovinsko

Slovinsko je v podstatě, pokud se týče outdooru, zemí neomezených možností. V zimě tady snadno najdete terény pro všechny možné druhy pohybu po sněhu: pro sjezdovky, snowbike, sněžnice a samozřejmě skialpy.

O zážitky ze svého lyžařského života se s námi podělí někdejší slavný světový slalomář Jure Košir. A že je o čem vyprávět - v kolotoči Světového poháru strávil celkem 15 sezon a na Olympijských hrách v Lillehammeru v roce 1994 získal bronzovou medaili. Dnes se baví tím, na co neměl během kariéry čas - jízdou ve volném terénu. Nám předvedl, že na pěkně vypreparovaných sjezdovkách na Krvavci mezi tyčemi i ve svých 45 letech válí jako zamlada. Mimochodem, moc příjemný chlapík, na kterém je vidět, že ho lyžování pořád baví.

Náš průvodce Jure Košir

Náš průvodce Jure Košir


Ve Slovinsku je skialp stejně jako jinde na světě čím dál tím populárnější. Spolehlivým průvodcem po okolí lyžařského střediska Krvavec nám byl nejlepší slovinský skialpinista, naposledy šestý na prestižním závodu Pierra Menta, Nejc Kuhar. Pokud jde o plánování túry, ve Slovinsku zatím žádná omezení kvůli ochraně přírody neplatí, uvažují o nich jen v okolí nejvyššího Triglavu.

Na túře s nejlepším skialpinistou Slovinska Nejcem Kuharem v okolí Krvavce

Na túře s nejlepším skialpinistou Slovinska Nejcem Kuharem v okolí Krvavce



A dojmy? Velké překvapení! Krvavec je součástí Kamnicko-Savinjských Alp – druhého nejvyššího Slovinského pohoří. Je snadno dostupný z hlavního města Lublaně. Měří 1853 m a spolu se sousedním 1972 m vysokým Zvohem jsou pro lyžaře ideální. Ubytovat se můžete v některém z hotelů přímo na kopci a ráno si vyrazit jako první na dokonalý manšestr.
Zdrželi bychom se déle, kdyby to jen trochu šlo. Dva natáčecí dny na díl, to je vcelku rychlovka. A nás navíc čeká podle mého názoru největší hvězda seriálu – v Bovci máme rande s Tinou Mazeovou.

Krvavec je skvělou destinací nejen pro sjezdaře, ale i pro skialpnisty

Krvavec je skvělou destinací nejen pro sjezdaře, ale i pro skialpnisty


Ze Slovinského Krvavce vysíláme v sobotu 9. prosince, na přesný čas se raději mrkněte na webu ČT. A klasika, hned po odvysílání se můžete podívat kdykoli, na i-vysílání jsou k dispozici všechny díly.

Podvečerní vycházka na sněžnicích

Podvečerní vycházka na sněžnicích


Alena Zárybnická a Jiří Hölzel




Alena Zárybnická   [úpravy] 09:47 08.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Promofilm21:03:30 11.12.2017
...je to
Petrodpovědět 

 Foto dne:
Fotka z Chulilly, oblast Tesoro, bez lidí, zato však s Tyransaurem
Tyrannosaurus
 Databáze cest:
Všechny cesty (181509)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Parapluie 7A Fontainebleau
Cannabis In Vitro 4c Sa Gubia
The Master 6a Sa Gubia
Od Plotny Na Podpatek 4+ U Lesníka
Pura Puteria 6b+ Pinell De Brai
Nově komentované:
The Master 6a Sa Gubia
Únik Ze Slůje 5C Panský Les
Stísněný Prostor 6B Panský Les
Love Hurts 8+/9- Geyikbayiri
Love Hurts 8+/9- Geyikbayiri

 Nově v diskusi:
Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Ztráta-presky, smyce, karable-Ostrov | Re: AO už nehraje hru na lezci ? | AO už nehraje hru na lezci ? | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. | Re: Nejlepší lezec historie. |

 Nové komentáře:
prevence je základ | prevence je základ | Zavody | Finale | Pro Buližení chtivý | Re: Hezký | Hezký | at to leze | Re: tyjo | Re: Je to tak |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (65)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (22)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (22)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezečky Ocún Havoc vel UK - 7 / EUR - 41 | SALTIC lezečky | Garmont Pinnacle GTX | Scarpa Booster 42,5 EUR | Různé lezecké vybavení | Dodávka k cestování pro dva | Zítra lezení Kokořínsko | Prodám levně Hanwag, Direct Alpine | Spolulezec |

 Anketa:
Vadí vám filmující drony na skalách?
 Ano 
 115 
 Ne 
 82 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.