LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tohle tady lezou i báby s nůší.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
50.Pelikán 10018
51.Zedek 10016
52.Gospoš 9947
Bouldry:
50.Zímová 8606
51.Měřička 8603
52.Stadtherr 8553
Hory:
6.Černý 6808
7.Punčochář 6658
8.Švihálek 6070

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5685 lezců
1153135 cest
Nové přelezy:
Crazy Mayo 7b+
Cap De Tro 7c+
Borregoide 7c+
Zabardast 7c+
#21 7b+
Unidedo Fl 7b
El Lladre 8a
Las Ensena 7c
Zagorka 7c+
The Sun Of 7b

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Expedice na máslu 2015

Tráva nám odjel

smallHonza „Tráva“ Trávníček se vrací na Manáslu, Čína mu změnila plány.

Dle původních předpokladů měl Honza Trávníček v rámci desetičlenné expedice, jíž se měl zúčastnit mimo jiné i nevidomý horolezec Honza Říha, odlétat na expedici na Cho Oyu (8 188 m n.m.). Nakonec 1.9.2015 odletěl ve výrazně obměněné sestavě na o 25 metrů nižší Manáslu.

Čína tento podzim nevydávala žádné povolení pro výstupy na osmitisícovky a tak všichni, kteří se chtěli pokusit o Cho Oyu, které leží přímo na hranici, ale normální výstupová trasa vede z Číny, a Shishapangmu, museli své cíle přehodnotit. V případě plánované expedice na Cho Oyu byl určitým pojítkem pokus o první výstup českého nevidomého horolezce na osmitisícovku, ale alternativní možnosti byly pro tento pokus nevhodné. Pokus byl tak odložen na rok 2016.

„My prostě chceme do hor, už jsme si na to ten čas udělali, je to naplánovaný a baví nás to“, vysvětluje Honza Trávníček, proč spolu s další členkou expedice a přítelkyní Mirkou Jirkovou hledali náhradní cíl. Manáslu se nabízela jako ideální cíl, který Honza Trávníček už znal z expedice v roce 2011 tamtéž, což je určitě výhodou pro dva osmitisícové nováčky – kromě Mirky se expedice zúčastní i Fanda Dobrý. Čtvrtým členem je Pavel Michut, který již v minulosti vystoupil na Cho Oyu (2006).

Jan Tráva





I přesto, že celou expedici Honza Trávníček prezentuje jako „výlet do hor“, jde stále o pokus o výstup na osmitisícový vrchol a s tím souvisí potřeba odpovídajícího vybavení. „Vrchní vrstvu bereme od španělského výrobce Ternua, konkrétně bundu i kalhoty Ascent z třívrstvého Gore-Texu. Vysoké výstupové boty mám od Lowy a péřové vybavení od Carinthie. Stany používáme Hannah – do základního tábora Exped, výše jako útočný stan lehký Charge, a to vše si poneseme v osvědčených batozích Osprey.“, popisuje „Tráva“ jaké vybavení jim bude zajišťovat komfort po dobu expedice.

Nečekaným motivem expediční pohlednice je máslo a nápis Expedice namáslu. Ale strava je vůbec velkou zajímavostí této expedice – Honza Trávníček i Mirka Jirková jsou vegetariáni a chopili se sestavení kvalitního bezmasého jídelníčku s dostatečnými energetickými hodnotami pro extrémní zátěž při výstupu na osmitisícovku i pro své dva spolulezce.

Expedice odlétá do Nepálu 1. září, z Káthmándú se přesunou do základního tábora a dle aklimatizace a počasí se koncem září nebo začátkem října pokusí o vrchol Manáslu. V polovině října by všichni měli být zpět.


Vojta Lejsek   [úpravy] 11:45 03.09.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Osoje C
Super Hrvoje, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (181232)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Súper Perseo 6c Olba
Vampiro 6b+ Olba
Paseo De Cabras 6a+ Olba
Crazy Mayorette 7b+ Margalef
Cap De Trons 7c+ Margalef
Nově komentované:
Sokolík 8- Bořeň
Cétřipéó 6A+ Godula
Černý Traverz 7C Labské Údolí - Pravý Břeh
Tanga Na Půl žerdi VIIa Ostaš
Tanga Na Půl žerdi VIIa Ostaš

 Nově v diskusi:
Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Co z toho shybmajstr ma? | Re: Mir Davli | Re: Davle | Re: Davle | Re: Co z toho shybmajstr ma? | Re: Davle |

 Nové komentáře:
Re: The King | alternativa | Re: Trenky | oteplení | zbytecne? | Re: Trenky | Re: Cui Bono? | Re: Cui Bono? | Re: Cui Bono? | Exhib |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (27)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (15)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)
Adam Ondra: boulder El Elegido 8B+ na flash (6)
Český horolezecký svaz mění adresu (6)

 Nově v inzerci:
Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut | Statická a dynamická lana | PRAHA,PRODÁM | Krosna na dítě - Corazon Panda | starší průvodce | Deuter aircontact | Boty Scarpa Triolet GTX |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1200 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1101 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 946 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 988 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 846 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.